wmaraci reklam

Organik Trafik Kaybı - Seo Uzmanlarının Yorumlarını Bekliyorum

3 Mesajlar 642 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

9 yıl önce açtığım antreman.net isimli fitness ve beslenme bilgileri içeren ufak bir WP blog'um var, bu site yıllardır hiç ilgilenmesem yeni içerik girmesem bile günlük 4-5k tekil trafiğe ve 15k sayfa gösterimi alıyordu. Bazı hatalar yüzünden bunları kaybettim, size hatalarımı özetleyeceğim, sizden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sunucuyu OVH'da barındırıyordum, Mart ayında OVH sunucuları kazada yanınca benim site uçtu, 3-4 gün sonra başka bir sunucuya yazıların export yedeğini import ederek yeniden WP site yaptım. Fakat sorun burada başladı, yeni sitede url yapısında permalink'te tarih kısmı da kalmış!(farketmemişim) Bu sebeple yeni sitedeki url'ler tarihli olarak da Google'dan indeks almış ve eski linkler ile karman çorman olmuş(çok sayıda 404 de cabası) sorunu bir süre sonra farkedince permalink'ten tarihi çıkarttım, sitemap'i düzenledim falan ama nafile, bir kere kaybı yaşadık... Ayrıca makaleleri kontrol ettiğimde ben indeks kaybettiğim için özgün makalelerimi kopyala yapıştır ile çalmış uyduruk siteler özgün, benim sitemdeki yazılar "kopya" uyarısı veriyor artık!

Haftalarca uğraştım siteyi baştan aşağı toparladım, yazıları güncelledim, yeni yazılar girdim, semrush'ta audit yaptım hatalarımı vs kapattım fakat yok çözüm olmuyor, 2 aydır uğraşıyorum organik 500-600 trafik geliyor sadece ne yaptıysam eski gücüme ulaşacak bir hayat belirtisi göstermiyor site. Domain otorite skoru 50'lerden 20'ye düşmüş durumda.

Uzmanlara soruyorum, ne yapmamı önerirsiniz?

Teşekkürler
turkeytrick

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
güncel

Enozturk Enozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 22 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,
Web sitenizdeki teknik sorunları tamamen düzelttiğinizden emin olun. Bunun için ScreamingFrog kullanabiliriniz. Daha sonrasında web site domain otoritesini yükseltmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Bununla alakalı şu makaleleri mutlaka inceleyin.

https://www.kukumav.net/blog/domain-otoritesi-nasil-yukseltilir/

https://www.kukumav.net/blog/web-sitesi-trafigi-arttirma/

https://www.kukumav.net/blog/aylik-seo-gorevleri/

Bu çalışmaları düzenli olarak sürdürdüğünüzde siteniz toparlanmaya başlayacaktır. Düzenli olarak kaliteli ve güncel içerik girmeyi ihmal etmeyin.
turkeytrick ResatTurksoy Entlovin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al