wmaraci reklam

Sitemdeki Virüs Sorunu Yardım !

24 Mesajlar 2.791 Okunma
smmexpress

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Virüsü temizledikten sonra webmaster tool dan sitenin güvenli olduğuna ve virüs olmadığına dair bilgilendirme yap ertesi gün kara listeden çıkartıyorlar.

wmaraci
reklam

seyyahelma seyyahelma Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek "
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 2 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
Bende de var maalesef böyle bir sorun. Kaç gündür uğraşıyorum daha da çözebilmiş değilim. Birde bakalım burda yazılanları deniyeyim, inşallah bu sefer olur.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bu işin püf noktası bilgisayarınıza virüs bulaşmasını engellemek. Mutlaka öncelikle bilgisayarınızı temizleyin. Virüs programları çoğu zaman yetersiz kalıyor. Önce bilgisayarınıza format atın. Hitman Pro diye bir program var bu mutlaka bilgisayarınızda bulunsun.

İframe kodlarını kaldırınca sorun çözülmüyor. Sıfırdan kurmazsanız tekrar sitenize bulaşıyor.

İşin diğer önemli noktası şifrelerinizi değiştirin mutlaka. Ayrıca Ad Muncher programını mutlaka kullanın.

Kaiser Kaiser Hayalin Ötesinde... Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci & Admin
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Buna frame virüsü diyorlar sanırım. Benimde siteme böyle bişey bulaştı. 1 haftada ancak temizledim. Bu virüs sitenizi direk saldırgan site olarak gösteriyor. En kısa yolu hostunuzu arayıp sitenizin yedeğini atması. Yoksa günlerdir uğraşabilirsin. Ayrıca siteye giren frame virüsü sadece bununla kalmayıp sitenizdeki "Yeni mesaj var" gibi ikon resimlerine de bulaşabiliyor ve tüm sitedeki ikonları görünemez hale getiriyor. Ben haftalarca uğraştım. Heryere yayılıyor. Genelde .htaccess te oluyor. Allah yardımcınız olsun.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al