wmaraci reklam

Local de Sorunsuz Çalışan Sistem Sunucuda Sorunlu

4 Mesajlar 483 Okunma
wmaraci reklam

ynsmnts ynsmnts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Merhabalar bir web sitesi yaptım localde gayet iyi bir şekilde çalışıyor daha sonra hostuma attım fakat insert into işlemlerini yapmıyor örneğin, kayıt ol işlemi yaptığımda 5 adet veri post ediyorum sonuç sayfasında bunlar yaklıyorum ve insert into işlemine sokuyorum fakat veritabanına kayıt etmiyor. Veritabanından manuel olarak ekleme işlemi yaptığımda böyle bir hata alıyorum sonra biraz daha üzerinde uğraştım ve şunu fark ettim veritabanından kayıt ol işlemi yaparkenki kullanmadığım sütunları sildim veritabanında sadece kayıt ol işlemi için gerekli olan sütunları bıraktım bu sefer çalıştı. Ama bana diğer sütunlarda lazım localhostta çalışırken kayıt ol işlemi yaparken benim kullanmadıklarım direkt boş içerik olarak gözüküyordu sunucuda buna izin vermiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim sunucu: limonhost

$KayitEkleSorgusu = $db->prepare("INSERT INTO uyeler (isimsoyisim, email, sifre, kullaniciadi, durumu, kayittarihi, kayitipadresi, aktivasyonkodu) values (?,?,?,?,?,?,?,?) ");
                $KayitEkleSorgusu->execute([$GelenIsimSoyisim,$GelenEmail,$MD5Sifre, $GelenKullaniciAdi, 0 , $ZamanDamgasi, $IPAdresi, $AktivasyonKodu]);
                $KayitKontrol     = $KayitEkleSorgusu->rowCount();

if($KayitKontrol > 0){
                    $MailIcerigiHazirla = "Merhaba sayın " .$GelenIsimSoyisim . "<br/><br/>Sitemize yapmış olduğunuz üyelik kaydını tamamlamak için lütfen <a href='" .$SiteLink . "/index.php?PN=12&AktivasyonKodu=" . $AktivasyonKodu . "&email=" . $GelenEmail . "'> BURAYA TIKLAYINIZ </a>.<br/><br/> Saygılarımızla...<br/>".$SiteAdi;
                    $MailGonder = new PHPMailer(true);
                     try{
                         $MailGonder->SMTPDebug = 0;
                         $MailGonder->isSMTP();
                         $MailGonder->Host = DonusumleriGeriDondur($SiteMailHostAdresi);
                         $MailGonder->SMTPAuth = true;
                         $MailGonder->CharSet = "UTF-8";
                         $MailGonder->Username = DonusumleriGeriDondur($SiteMail);
                         $MailGonder->Password = DonusumleriGeriDondur($SiteMailSifre);
                         $MailGonder->SMTPSecure = 'tls';
                         $MailGonder->Port   = 587;
                         $MailGonder->SMTPOptions = array(
                             'ssl' => array(
                                 'verify_peer' => false,
                                 'verify_peer_name' => false,
                                 'allow_self_signed' => true
                             )
                             );
                        $MailGonder->setFrom(DonusumleriGeriDondur($SiteMail), DonusumleriGeriDondur($SiteAdi));
                        $MailGonder->addAddress(DonusumleriGeriDondur($GelenEmail), DonusumleriGeriDondur($GelenIsimSoyisim));
                        $MailGonder->addReplyTo($SiteMail, $SiteAdi);
                        $MailGonder->isHTML(true);
                        $MailGonder->Subject = DonusumleriGeriDondur($SiteAdi) . ' Üyelik Aktivasyonu';
                        $MailGonder->MsgHTML($MailIcerigiHazirla);
                        $MailGonder->send();

$alert = array(
                                "message" => "Kaydınız tamamlandı, lütfen gelen kutunuzu kontrol ediniz.",
                                "type"  => "default",
                            );
                            $_SESSION["alert"] = $alert;
                            header("Location:index.php?PN=10");
                     }catch(Exception $e){
                        echo "Message could not be sent. Mailer Error: {$MailGonder->ErrorInfo}";
                        die();
                     }
                }else{
                    header("Location:index.php?PN=10hataliii");
                    exit();
                }

wmaraci
reklam

aeneas3535 aeneas3535 WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** k**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 1 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Boş bırakma direk veritabanından otomatik bir deger atat mesela 0 veya 1 gibi veya herhangi bir şey.

ayrıca localdede boş bıraktırmaması lazım diye biliyorum. en azından ben bıraktıramadım...

Abdullahx Abdullahx MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 393 / 395
  • Ticaret 3, (%100)

Boş kalacak olan sütunların değerlerini NULL olarak ayarla. O sütunlara bir şey kaydetmezsen varsayılan olarak NULL değeri alırlar.

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 374 / 380
  • Ticaret 16, (%100)

Bazı sunucular null bile yapsanız int olan yerlere değer bekliyor. Natroda yaşadım bunu. O yüzden if(empty) ile kontrol edilip boş ise 0 gibi bir değer göndermek gerekebiliyor. Yani sunuculara göre değişiklikler olabiliyor.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al