wmaraci reklam

Gelin Muhabbet Edelim - Aktif işiniz ve geliriniz?

3 Mesajlar 514 Okunma
wmaraci reklam

Erdemakale Erdemakale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İçerik Üreticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)

Merhaba arkadaşlar uyumayan varsa muhabbet etmeye davet ediyorum, konu şu olsun. Aktif olarak yaptığınız iş nedir, bu işten ne kadar kazanıyorsunuz? İleride yapmak istediğiniz iş veya ileriye dönük hedefleriniz nelerdir?

Öncelikle ben başlıyayım, Üniversiteyi grafik tasarım bölümünden mezun olduk'dan sonra, gazetede işe başladım stajyer gibi birşeydi. İşin bana uygun olmadığını görünce bıraktım devam etmedim. Meslek olarak yapmak istemedim. Hobi olarak devam ettim tabiki, şuanda devam ediyorum. Ayrıca website alım - satım ve sıfırdan website kurulumu gibi işlerle uğraşıyorum hobi olarak.

Tabiki geçimimi bu şekilde sağlamıyorum, sadece hobi olarak ve gelirime bir katkı olması amacıyla yapıyorum. Aktif olarak yaptığım iş trendyol go'da kuryeyim, aldığım ücret çalışma saatime ve çalışma performansıma göre değişiyor günlük 10 saatlik bir çalışma ile aylık 12bin felan kazanıyorum, 4-5 bin max gider olarak düşündüğümüzde 7-8bin arası gelir elde ediyorum. Bunun haricinde trendyol'da satıcıyım, kozmetik ürünlerinin satışını yapıyordum. Son olarak araç alım satım yapıyordum. Alım satım derken, 10 tane araba alıp satmıyordum tabiki, elimdekini satıp üstüne elimdeki bütçey, göz önünde bulundurarak piyasa'nın aşağısında hasarlı, saniyi görmesi gereken araçlar ayıp toplayıp tekrar satışını yapıyordum. Elde ettiğim kazanç ile hiçbirşey yapamadım şuanlık bu işte hep şanssızlıklar oldu işim pek rast gitmediği için aşırı yoğunlaşmadığım bir alan oldu. 2021 yılı içerisinde 5 araç satışı yapmışım. 

Şimdilik çalışmıyorum evde yatıyorum, 6 aylık bir ara verdim herşeye :) Bu hafta askere gidiyorum, geldiğimde bakalım neler olacak. Hedeflerim arasında askerden sonra, herşey yolunda giderse ayçiçek yağı üretim tesisi kurmak istiyorum. Askerden sonra bu alana yöneleceğim. Hiçbir bilgim yok sadece yıllardır hiçbir sebep olmamaksızın hep içimde olan bir istekti bu. Kendi tesisim olsun ürünüm pazarda yerini alsın, çok ekonomik olsun istiyorum. Gideyim çiftçiyi göreyim halini satrını sorayım istiyorum. Büyük fabrikatör olmak değil de hayalim küçük bir üretim tesisi olsa bana yetecek sanırım Bakalım zaman gösterecek herşeyi.

Şimdi sizlerden vaktiniz var ise en başta sorduğum soruları cevaplamanız ve muhabbete dahil olmanızı istiyorum iyi forumlar :)

wmaraci
reklam

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2210
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

öncelikle hakkında hayrlısı olsun.

Ben emeklıyım yok merak etmeyın 60 yaşında felan değilim bir iş kazasından dolayı emekli oldum. Bunun haricinde internet üzerinden geçimimi sağlıyorum. 

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

Erdemakale Erdemakale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İçerik Üreticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)

Geçmiş olsun hocam, hayatınızda başarılar dilerim ilerde ne gibi hedeflerınız var 

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al