wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense tık oranları

12 Mesajlar 2.615 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TillWeDie TillWeDie WM Vatandas Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Danisman
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaslar ulkelere gore adnese tiklama oranlari hakkinda bir bilginiz varmi?

Tabiki reklamina gore degismekte ama aradaki fark degerleri nelerdir?

wmaraci
reklam

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
Türkiye'de tik oranları oldukça düşük onu söyleyebilirim, özellikle son dönemde ücretsiz dağıtılan Adwords kuponlarının kalkacağı açıklanmasının ardından herkes elindekileri kullanıyor ve çok düşük durumda (0,02$-0,12$ bizde. 0,12$ alan şükrediyordur genel olarak, tabi bazı reklamlardan 0,25$ ve daha fazlası alan da vardır.).

Avrupa ülkeleri ve Amerika'da ise durum oldukça iyi bize göre. Ben bir Alman yazarın sitesinde çevirmen olarak çalışmıştım. Benim çevirdiğim yazılardan gelen gelirin %75'ini bana veriyordu ve € (euro) üzerinden ücretlendiriliyordu. Tık başı 0,20€ - 0,30€ felan görünce az dediğim zamanlar oluyordu. 1,25€ bile verdiğini hatırlıyorum bir tıka.

Avrupa'da durumlar böyle, Amerika'da da yine aynı şekilde gelirler oldukça iyi. Özellikle Vodafone Avrupa ve Amerika'da inanılmaz derecede etkin Adsense'de.

oyungezgini oyungezgini WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 6, (%100)
Bu ücretsiz dağıtılan Adwords kuponları gerçekten kalkacak mı? Eğer kalkacak ise bu durum bizler için gayet iyi olacaktır. Hayırlısı bakalım.

• Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Danisman
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Türkiye'de tik oranları oldukça düşük onu söyleyebilirim, özellikle son dönemde ücretsiz dağıtılan Adwords kuponlarının kalkacağı açıklanmasının ardından herkes elindekileri kullanıyor ve çok düşük durumda (0,02$-0,12$ bizde. 0,12$ alan şükrediyordur genel olarak, tabi bazı reklamlardan 0,25$ ve daha fazlası alan da vardır.).

Avrupa ülkeleri ve Amerika'da ise durum oldukça iyi bize göre. Ben bir Alman yazarın sitesinde çevirmen olarak çalışmıştım. Benim çevirdiğim yazılardan gelen gelirin %75'ini bana veriyordu ve € (euro) üzerinden ücretlendiriliyordu. Tık başı 0,20€ - 0,30€ felan görünce az dediğim zamanlar oluyordu. 1,25€ bile verdiğini hatırlıyorum bir tıka.

Avrupa'da durumlar böyle, Amerika'da da yine aynı şekilde gelirler oldukça iyi. Özellikle Vodafone Avrupa ve Amerika'da inanılmaz derecede etkin Adsense'de.

Tesekkurler benimde Merak ettigim konulardan birisi idi bu benim oranlar herzaman degismekte 0,70€ 0,80€ 0,90€ kimi zaman 1.20€ Gormusum tiklamalarda ama standardin altina dusmekte suan icin genel bir problem kaynakli mi bilemiyorum.

Bu ücretsiz dağıtılan Adwords kuponları gerçekten kalkacak mı? Eğer kalkacak ise bu durum bizler için gayet iyi olacaktır. Hayırlısı bakalım

Kalkacagi hakkinda bir piyasada dedi kodu var ne kadar dogru bilmiyorum.

wmaraci
wmaraci

JankeN JankeN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek online pazarlama
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

TillWeDie adlı üyeden alıntı

Tesekkurler benimde Merak ettigim konulardan birisi idi bu benim oranlar herzaman degismekte 0,70€ 0,80€ 0,90€ kimi zaman 1.20€ Gormusum tiklamalarda ama standardin altina dusmekte suan icin genel bir problem kaynakli mi bilemiyorum.

Kalkacagi hakkinda bir piyasada dedi kodu var ne kadar dogru bilmiyorum.

tı koranlarınız baya iyimiş :) Hangi yanancı dilde sitenizden alıyorsunuz bu kazancı merak ettim doğrusu

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Bizde rakamlar çok düşük forex, banka reklamları dahi 20 centi geçmiyor

JankeN JankeN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek online pazarlama
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

sasaleyte adlı üyeden alıntı

Bizde rakamlar çok düşük forex, banka reklamları dahi 20 centi geçmiyor

ben forexten 1$ aldığmı bilirim. Türkçe siteden.

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
istisnai bir durumdur muhtemelen, 3-4 yıldır adsense reklamı yayınlarım belki 1 defa falan 35 centi bulmuştur tıklama genelde 10-25 cent arasında kalıyor

• Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Danisman
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

parakazan adlı üyeden alıntı

tı koranlarınız baya iyimiş :) Hangi yanancı dilde sitenizden alıyorsunuz bu kazancı merak ettim doğrusu

Felemenkce

mandan mandan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek kimya mühendisi sorumlu mudur
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Birşey sormak istiyorum kardesimin bilgisayarından yabanci bloggrra girdiğimde birkaç dakika icinde ceviri olup türkce oluyor diğer pclerde bunu görmedim acaba tarayıcıdan mı kaynaklanıyor?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al