wmaraci reklam

Bendeki Bu Utangaçlık Nasıl Çözülür ?

19 Mesajlar 3.216 Okunma
smmexpress

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Arkadaşlar Merhaba;

Bugün bir dershaneye kayıt yaptırdık.Düşünüyorduk zaten bir dershaneye yazılmayı... Neyse olayı anlatayım;

Amcam doktor.Dün bize geldi ayak üstü 10 dk oturdu.Normal muhabbetler filan.Ben içerideydim ve sanırım içeride benim dershane konumdan söz açılmış."Daha bulamadık,nasıl yapsak,hangisi iyi" gibi muhabbetler dönerken amcam içeriden beni çağırdı:

-Yok efendim neden kendin bulmuyorsun.Evde bilgisayara oturmayı biliyorsun şurada 2-3 saatini ayırıp tek tek şartlarını öğrensene dershanelerin,annenlere neden uğraştırıyorsun bu kadar? Daha hedefini bile seçmemişsin.Kusura bakma ama seni biraz ders konusunda ciddiyetsiz görüyorum...

Dedi...

Ben aslında hedefim var Yazılım Mühendisliği diyecektim.Hatta bir çok şeyi söyleyecektim ancak bahsedemedim.Utandım mı bilmiyorum.Ailemin yanında bile mesleğimi(ne olmak istediğimi) sorduklarında hep utanarak söylüyorum.Bazen okul adımı soruyorlar yine utanarak söylüyorum yani istemeyerek.Bazen içime atıyorum söylemiyorum.Toplu bir ortama girdiğim zaman korkuyorum alışamıyorum doğru düzgün.En basitinden bugün dershanede ilkokul arkadaşımı gördüm(kız bir ara bana yazıyordu diyebilirim ama küçüktük öyle bir şey kesinlikle düşünmedim) yine utandım konuşamadım.Bazen hocalarımı görüyorum hemen yolumu çeviriyorum.Ne yapmam lazım arkadaşlar? Bu her yerde neredeyse böyle.Konuşsam açılacağım ancak olmuyor,yapamıyorum. Daha bir çok örnek sıralayabilirim ancak yapamıyorum. En az 5-10 tane güzel kızı bu sebeple de kaçırdım... Daha çok şey sayılır.Yani sadece kız meselesi değil yukarıdaki gibi güncel meselelerde bile yapamıyorum olmuyor... :(

Yardım ederseniz çok mutlu olurum...

Saygılar...

wmaraci
reklam

mustafaokumus mustafaokumus KalemiminUcunda Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 80 / 31
  • Ticaret 22, (%100)
Arkadaş çevren var mı peki kardeşim?

Özgün Makale Hizmeti

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

mustafaokumus adlı üyeden alıntı

Arkadaş çevren var mı peki kardeşim?

Merhaba;

Arkadaş çevrem çok fazla yok,aslında bir çok arkadaşım olurdu şu ana kadar ancak bilmiyorum yani... :(

mustafaokumus mustafaokumus KalemiminUcunda Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 80 / 31
  • Ticaret 22, (%100)
At kendini dışarı. Sanırım bilgisayara ayırıyorsun zamanının büyük bölümünü. Bilgisayarla tabii ki ilgilen ama böyle giderse ileride sıkıntı çekersin. İnsanlarla konuşmaktan çekinmen, bir iki kere kendine güvenip tanımadığın insanlarla muhabbete başlayınca geçecektir. İlla ki karşı cins olması gerekmez. Git kahveye maç izle, muhabbet et mesela. Ya da senin gibi dersaneye kayıt olacaklar vardır, git dersanelere bak hem de bir kaç kişiyle tanışmış olursun.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

Özgün Makale Hizmeti
wmaraci
wmaraci

hopisu hopisu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Kars
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 15 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
bilgisayardan kurtulup,dışarı çık. 1 arkadaşın bile varsa,cafelere falan gidin birlikte,sosyal çevrelere takılın. herkesin kendi halinde olduğunu görünce sen de kendin gibi davranmaya başlayacaksın.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

cografyahane.com

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
Bütün gün bilgisayar başında oturduğun için oluyor.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

sosyalme.com

ShaKa ShaKa JavaScript Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Donanım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 24 / 54
  • Ticaret 5, (%100)
Kendine Bazı Gunler için Bir Program Ayarla
Varsa Arkadaslarınla Yoksa Tek Tabanca :)
Çık bi dişari gez dolaş
Otur bi kahve iç
Etrafi izlerken neler kaçırdıgını anlarsın :)
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.okeyy.net/

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Bence kendini değiştirmeye hiç zorlama.Sen busun,ve sana en çok yakışan bu.Sen kaybettiklerini hesaba katarak(bunun sebebi karamsar olman),kaybettiklerinin suçunu kendinde arıyorsun.

Halbuki böyle olduğunda o kadar çok kazandığın şey varki bunları düşünmüyorsun.Karamsar insanların genel davranışları böyledir.Kazandığı güzellikleri görmektense,kaybettiklerini çok önemserler.Halbuki herkes,sosyal insanıda,çok güzel bir kızda,çok yakışıklı bir erkekte,çok zengin bir insanda o kadar şey kaybediyorki.Ama çoğu insanın senden farkı kaybettiklerini gözünde büyütmemesi.

Senin gibi insanlar hırslı olur.Ama hiç bir zaman mutlu olamaz.Çünkü yaşadığı mutluluğun önüne her daim mutsuzlukları geçer.

Beni dinlersen kendini kasma,olduğun gibi yaşa.Sen busun,başka bir kişiliğe büründüğünde dahada mutsuz olacaksın.Zaten başka bir kişiliğe bürünemezsin.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

lhteam adlı üyeden alıntı

Bence kendini değiştirmeye hiç zorlama.Sen busun,ve sana en çok yakışan bu.Sen kaybettiklerini hesaba katarak(bunun sebebi karamsar olman),kaybettiklerinin suçunu kendinde arıyorsun.

Halbuki böyle olduğunda o kadar çok kazandığın şey varki bunları düşünmüyorsun.Karamsar insanların genel davranışları böyledir.Kazandığı güzellikleri görmektense,kaybettiklerini çok önemserler.Halbuki herkes,sosyal insanıda,çok güzel bir kızda,çok yakışıklı bir erkekte,çok zengin bir insanda o kadar şey kaybediyorki.Ama çoğu insanın senden farkı kaybettiklerini gözünde büyütmemesi.

Senin gibi insanlar hırslı olur.Ama hiç bir zaman mutlu olamaz.Çünkü yaşadığı mutluluğun önüne her daim mutsuzlukları geçer.

Beni dinlersen kendini kasma,olduğun gibi yaşa.Sen busun,başka bir kişiliğe büründüğünde dahada mutsuz olacaksın.Zaten başka bir kişiliğe bürünemezsin.

Bazı konularda hırslıyım evet ancak ders konularında daha olamadım :) İnşallah hocam bakalım. Bugün arkadaşlarla dışarıya çıkabilirim belki..

eminens eminens KeepInMind! Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Ben teyzemlerdeyken su istemeye utanırdım :D Allah'a şükür geçti hepsi, zaten doğru şeyleri önermişler arkadaşlar. Sana şunu söyliyebilirim, karşısında utandığın kimselerde de hata payı yüksek sorunu sadece kendinde arama :)
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al