wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Vergilendirme Hakkında Yardım

2 Mesajlar 173 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fatih00 fatih00 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2022
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

herkese merhaba, forumda birçok konu okudum ama hâlâ anlayabilmiş değilim. farklı farklı yorumlar ve bilgiler var. lütfen gerçekten bilgisi olan yanıtlarsa sevinirim.

1.uzman olduğum bir alanda makale yazıp siteye ekleyerek kendim adsense başvurusu yapacağım. ancak özel bir sebepten dolayı kendi adıma ya da kendi hesabıma başvuru yapamıyorum. öncelikle bu vergi aylık her kazanç için mi geçerli yada yıllık? örneğin aylık 3000 TL adsense geliri var diyelim. yani yıllık 36 bin tl. bunun da mı vergisini vermemiz gerekiyor?

2.diyelim evet vereceğiz. bunun için herhangi bir yerde çalışmayan sadece dedemden bağlanan aylığı alan halam üzerinden başvuru yaparsam tüm bilgileri onun üzerinden mi girmem gerekiyor? yani gmail hesabı adsense sahip bilgisi banka hesabı vs..

3.bu şekilde olursa ve halam adsense kazancı elde ederse istisna belgesi mi alması gerekiyor?

4.diyelim bu belgeyi aldı ve aylık adsense ödemesi geliyor. sadece yüzde 15 vergi mi kesilecek yoksa şirket falan kurması yada başka bir ödeme daha yapması mı gerekiyor?

projeye yeni başladığım ve yanlış adımlarla ilerlemek istemediğim için biraz uzun oldu :) kusura bakmayın.

wmaraci
reklam

musaarikanhdd musaarikanhdd Ruh Adam Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 23 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

1. İstisna belgesi alırsanız hesabınıza yatırılan ücretin %15i otomatik kesilir (yani aylık olarak vergi ödersiniz)

2. Halaniz üzerinden bir adsense açacaksınız tüm detaylar bilgiler veriler onun adına olmalıdır(banka hesabı dahil) 

3. Halanız bir işte çalışmıyor veyahut emekli değilse her ay bağkurunu yatırmak zorundadır (istisna belgesi alsa dahil) 

Onun haricinde herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Şirket kurmanız da gerekmez.

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al