wmaraci reklam

Neden Herkes Blog Yazıyor?

9 Mesajlar 1.191 Okunma
wmaraci reklam

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda neden son zamanlarda herkesin bir blog sahibi olmak istediğini sizlere anlamaya çalışacağım. Ee kardeşim sen neden blog yazıyorsun diyenlere de son paragrafta cevap vereceğim.
Herkes blog yazmak istiyor çünkü insanlar iyi blog tutan kişilere, yazdığı yazılarla ün kazananlara, bloguyla bir internet fenomeni olan kişilere özeniyor. Kimisi de insanlara bir şeyler anlatmak onlardan cevap almak istiyor. Yani çoğu kişinini blog yazmak istemesindeki sebep bir çıkış yakalamak ve insanların temel ihtiyacı olan konuşmayı yerine getirmek.
Bog yazmak isteyenler için çeşitli ücretsiz servisler var ( bkz: tumblr.com, wordpress.com, blogspot.com vb. ). Bu ücretsiz servislerin herkese açık olması ve kolay kullanılabilir olmasından dolayı insanlar blog yazmak istediklerinde hemen bir blog açabiliyor. Binlerce ücretsiz tasarım arasından birini seçiyorlar ve yazmaya başlıyorlar. Ancak bir süre sonra boşa yazı yazdığını düşünüyorlar. Çünkü blogu takip eden kimse yok. Bu meselede kafalarına dank etti mi blog tutmayı bırakıyorlar. Blogların nasıl tutulacağı ile ilgili bir yazı yazdım. Buradan okuyabilirsiniz. Ancak açtıkları blogları silmedikleri için internet bir çöplük haline geliyor.
Peki ben neden blog yazıyorum?
Açıkçası blogumu ilk açtığımda herkes gibi ün, hit, para için açmıştım. Ancak sonrasında bu işin öyle kolay olmayacağını ve belkide yıllarımı vereceğimi düşündüm. Ama asla blog yazmayı bırakmayacağım dedim kendi kendime. Para ve ün umrumda değildi artık. Tek düşüncem insanlara bir nebze de olsa yardım etmekti. Yazdıklarımı milyonların okuyup okumaması da beni ilgilendirmiyor. 3-5 kişi okusa da yeterli benim için. Blog yazmayı da bir özgürlük olarak düşünüyorum. Yazıları yazarken kimse bana karışamıyor ve karışamazda. İnternet özgürlüktür ve bende aklıma ne eserse onu yazıyorum. Bu hoşuma gidiyor ve ben blogun bitmeyen bir kitap olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden blog yazmaya devam. :)

Kaynak: Yorumlasak.net

wmaraci
reklam

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Yazınız güzel fakat bazı kelime yanlışları var :).

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

Bipixel adlı üyeden alıntı

Yazınız güzel fakat bazı kelime yanlışları var :).

Yazıyı telefonla yazmıştım. Olur o kadar. :) Söylerseniz düzeltelim. :)
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Çok güzel anlatmışsınız teşekkürler. Yalnız şu temanızı değiştirseniz çok güzel olacak. Sizi amatör gösteriyorda

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

Çok güzel anlatmışsınız teşekkürler. Yalnız şu temanızı değiştirseniz çok güzel olacak. Sizi amatör gösteriyorda

Evet haklısınız. Tema yapımındaki kod kısmını çok seviyorum ve akıcı olarak yapabiliyorum. Ancak photoshop kısmını hiç sevmiyorum ve pek beceremiyorum. O yüzden bu tasarımla idare etmeye çalıyorum. Bir öneriniz var mı?

mexnet mexnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İşletme Yönetimi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 71 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Beyin Bedava'da Ondan...

AkLımın İpLerini SaLdım !

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Ghost adlı üyeden alıntı

Evet haklısınız. Tema yapımındaki kod kısmını çok seviyorum ve akıcı olarak yapabiliyorum. Ancak photoshop kısmını hiç sevmiyorum ve pek beceremiyorum. O yüzden bu tasarımla idare etmeye çalıyorum. Bir öneriniz var mı?

Kavanoz Veya Bu Tema olabilir.

mizanger mizanger Robotik Programcısı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 5 / 21
  • Ticaret 3, (%100)
yazı güzel ve çok açıklayıcı olmuş.ilk açtığım blog mizanger.com ilk zamanlar yazı yazmak için çok hevesliydim şimdi ise sıkıldım belki ayda 1 yazı girebiliyorum.

http://www.projehocam.com

BekirSeyHanLii BekirSeyHanLii Sosyal Patron :) Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 41 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Gayet Güzel Bir yazı [Makale] Olmuş Dostum Ellerine sağlık .d

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al