wmaraci reklam

Artık klavyeler de yıkanabilir

11 Mesajlar 1.475 Okunma
wmaraci reklam

dumanyak dumanyak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 113 / 149
  • Ticaret 15, (%93)

İsviçre merkezli bilgisayar parçaları üreticisinin icadı olan “yıkanabilir klavye” yi , kullanıcıların klavyelerinin üzerinde dolaşan mikropları temizleyerek daha sağlıklı ve temiz çalışma ortamı sunmasına olanak sağladı. Suda rahatlıkla yıkanabilen klavye, üzerinde ki delikler sayesinde hızlıca kuruyor.

Firmanın sahibi olan Sophie Le Guen, Daily Mail gazetesine yaptığı sunumda klavyenin 28 santimetre suya kadar girdiğini ve suya dayanıklı olduğunu söyledi.

Le Guen yaptığı açıklamada “Hepimiz çalışırken en az bir defa klavyemizin üzerine kahvemizi dökmüşüzdür. Bizim geliştirdiğimiz klavye üzerine ne dökülürse dökülsün uzun süre yeni ve “kuru” kalabilecek özelliğe sahip” olduğunu söyledi.

Diğer bir ilginç bilgi ise ABD’nin Arizona eylaletinde bulunan bilim adamları tarafından geldi.

“Yaptığımız araştırmaya göre iş yerinde bulunan bir masanın 10 milyon mikrobun bulunabileceği ortaya çıktı.”

Araştırma sonucunda klavyenin üstünde santimetre başına 3295 mikrop olabileceği dikkat çekildi.

Hatırlıyorum da yıl 1999 yada 2000 di. O zamanlar evimizde bilgisayar vardı. Üstüne kahve, çay ve yiyecek kırıntıları döküle döküle tuşlar basınca geri gelmeyecek hale gelmişti Babamın ve abimin ufak bir beyin fırtınası sonucunda klavyenin aynısını kareli kağıda çizmişlerdi. Sonra bütün tuşları çıkardıktan sonra elektronik parçalar hariç hepsini deterjan ile yıkadık. Klavye sıfır gibi olmuştu. Tabii dersiniz ki neden yeni bir klavye almadınız? Şimdiki gibi klavyeler ucuz değildi :)

Kaynak: Artık klavyeler de yıkanabilir

wmaraci
reklam

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Hayal ettiğim işi başarmışlar :) Çıkış fiyatı dudak uçuklatabilir. Ucuzlasa da alsam.
dumanyak

kişi bu mesajı beğendi.

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
F'i var mıymış bari? :rolleyes:
dumanyak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 113 / 149
  • Ticaret 15, (%93)

deeprock2 adlı üyeden alıntı

Hayal ettiğim işi başarmışlar :) Çıkış fiyatı dudak uçuklatabilir. Ucuzlasa da alsam.

Aynen fiyatları dudak uçuklatıcı :)

MstDrsn adlı üyeden alıntı

F'i var mıymış bari? :rolleyes:

Zaten uzman F klavye kullanıyorsan Q klavyede de bilgisayarından F'e çevirerek yazabilirsin ;)

wmaraci
wmaraci

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

dumanyak adlı üyeden alıntı

Zaten uzman F klavye kullanıyorsan Q klavyede de bilgisayarından F'e çevirerek yazabilirsin ;)

Şuan bu yazıyı yazdığım klavye zaten "Q" ve bakmadan "F" klavye düzeninde yazıyorum, ama tüm klavyelerin boyutu aynı olmadığı için yazmada sorun yaşanabiliyor, en azından alışana kadar öyle.

• Üyelik 11.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 113 / 149
  • Ticaret 15, (%93)

MstDrsn adlı üyeden alıntı

Şuan bu yazıyı yazdığım klavye zaten "Q" ve bakmadan "F" klavye düzeninde yazıyorum, ama tüm klavyelerin boyutu aynı olmadığı için yazmada sorun yaşanabiliyor, en azından alışana kadar öyle.

:) Zaten "F" türünün olacağını zannetmiyorum. F klavye Türklere özgü olduğu için. :)

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
ben zaten mevcut klavyemi yıkıyorum :)))) Hemde laptop klavyesi kesinlikle sorun olmuyor. Güzelce sıvı sabunla yıkayıp saç kurutma makinesi ile hafif hafif kurutuyorum 4 senedir canavar gibi çalışıyor hijyen şart :P
MstDrsn GsliKahraman Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 113 / 149
  • Ticaret 15, (%93)

Freezby adlı üyeden alıntı

ben zaten mevcut klavyemi yıkıyorum :)))) Hemde laptop klavyesi kesinlikle sorun olmuyor. Güzelce sıvı sabunla yıkayıp saç kurutma makinesi ile hafif hafif kurutuyorum 4 senedir canavar gibi çalışıyor hijyen şart :P

Oda iyi :)

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Ayrıca elektronik devrelere su deymesinin hiç sakıncası yok inanın. Yeterki nemli şekildeyken elektrik bağlantısı yapılmasın ve korozyonlaşacak kadar ( Küflenecek) uzun süre nemli kalmasın. Ben işlemci anakart ekran kartı vs hepsini yıkıyorum, dikkatlice ve iyice kurutulursa sorun olmuyor :) Ama bu işi eldiven ile yapmamız şart malum statik elektrik :)

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Ben şu an kullandığım, tuşları çıkabilen klavyemi rahatlıkla iki defa yıkadım, tuşları çamaşır suyuna yatırdım. Ne yazılar silindi, ne de başka bir sorun oldu. Tertemiz. :)

Sadece elektronik kısımlara deli gibi su tutmayın, gerisi zaten plastik ve elastik parçalardan oluşuyor. :D
GsliKahraman Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al