wmaraci reklam

BTK'nın Vodafone CEPNET Soruşturmasında Karar!

5 Mesajlar 1.331 Okunma
smmexpress

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
BTK, Vodafone'un CEPNET tarifesindeki adil kullanım limiti için açtığı soruşturmada karara vardı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu BTK, Vodafone'un CEPNET tarifesi için açtığı soruşturmayı tamamladı ve kararını açıkladı.

BTK'nın yaptığı açıklama ve aldığı kararları aşağıda iki madde olarak sıralıyoruz.
1- Vodafone *******ünikasyon AŞ’den “IPHONE4 aylık cep paketi” satın alan ve bu kapsamda 100 MB adil kullanım limiti tanımlanarak bu limitin aşılması durumunda hızları 96 Kbps seviyesine düşürülen abonelerin daha sonra bazı başka tarifeleri satın almaları durumunda dahi 100 MB limit aşımından sonra internet hızlarının düşürülmesi ve bu nedenle tüketicilerin abonesi olduğu diğer paketin ücretini ödemesine rağmen bu paketten faydalanamaması ve bu hususun tüketici mağduriyetlerine sebebiyet vermesi nedeniyle, İşletmecinin geri iade yöntemi de dahil olmak üzere uygulamadan olumsuz etkilenen tüm abonelerin mağduriyetlerini azami üç aylık süre içerisinde gidermesi.

2-Tespit edilen ihlalin, *******ünikasyon Kurumu Tarafından İşletmecilere Uygulanacak İdari Para Cezaları ile Diğer Müeyyide ve Tedbirler Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre idari yaptırıma bağlanabilmesi için, ihlalin süresi, ihlal neticesinde her hangi bir ekonomik kazanç elde edilip edilmemesi ve bu kazancın büyüklüğü hususları dahil olmak üzere, söz konusu Yönetmeliğin 32 nci maddesinde sayılan ölçütlerin mümkün olduğu ölçüde somutlaştırılmasını teminen takririn ceza talebine ilişkin kısmının iade edilmesi.

Kaynak: ShiftDelete
alparslan BilisimHosting siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

alparslan alparslan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)
Konu açılalı bayağı olmuş ama:
Bildiğiniz gibi uzun süredir bu adresteki aylık cepnet paketine yeni abonelik yapılamıyordu. (Yeni paketleri söylemiyorum. Önceden 7.99 şimdi de 10 tl olan). Ben hala 100 mb limit var sanıyordum bir baktım limit kallkmış 10 Tlye 7.2 Mbit Türkiyedeki en ucuz interneti kullanıyoruz. Allah'tan iptal ettirmemişim. Çoğu gelişmiş ülkede bile bu hız bu kadar ucuz internet yok. Yaptığı hata için vodafone ve düzeltme için BTK'ya teşekkürler...

demreli demreli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 47 / 103
  • Ticaret 0, (%0)

alparslan adlı üyeden alıntı

Konu açılalı bayağı olmuş ama:
Bildiğiniz gibi uzun süredir bu adresteki aylık cepnet paketine yeni abonelik yapılamıyordu. (Yeni paketleri söylemiyorum. Önceden 7.99 şimdi de 10 tl olan). Ben hala 100 mb limit var sanıyordum bir baktım limit kallkmış 10 Tlye 7.2 Mbit Türkiyedeki en ucuz interneti kullanıyoruz. Allah'tan iptal ettirmemişim. Çoğu gelişmiş ülkede bile bu hız bu kadar ucuz internet yok. Yaptığı hata için vodafone ve düzeltme için BTK'ya teşekkürler...

o dediğin pakette kota yok mu ? kota dolunca hız düşmüyor mu?=

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)

demreli adlı üyeden alıntı

o dediğin pakette kota yok mu ? kota dolunca hız düşmüyor mu?=

Kota var hız 96 kps'ye düşüyor. Arkadaşta sistemsel bir hata olmuş olabilir. Normalde anında hız düşüyor.

Resmi sitede yazan bu: Aylık Cepnet Paketi'nde adil kullanım kotası 100 MB' tır. Adil kullanım kotanız dolduğunda 7,2 Mbps'ye kadar ulaşan erişim hızınız 96Kbps'a iner ve internet erişiminiz bu hızla devam eder.
demreli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

alparslan alparslan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)
ben ayda değil hergün 100 mbı geçiyorum hala hız düşmedi.
Başka 10 Tl olan eski cepneti kullanan var mı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al