wmaraci reklam
lidertakipci

Css Sprite Özelliği

3 Mesajlar 1.115 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SoWaLYe SoWaLYe MCPD Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek MCPD
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 111 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
arkadaşlar sitemin seo puanı 97 css sprite özelliği hata gösteriyor onu nasıl yaparım nasıl bi özelliktir bu yardım edebilecek var mı

wmaraci
reklam

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Basitçe şöyle anlatayım. Bir görselin var, normalde 1mb yer kaplıyor. CSS Sprite tekniği ile bunun boyutunu küçültüyorlar. Bu sayede görselliği çok olan sitelerde özellikle hız açısından çok işe yarıyor. Görüntüde benim bildiğim ciddi anlamda kötüleşme yok. Fakat siten çok görsel taşımıyorsa kafa yorma, ta ki artık ciddi boyutlara ulaştığında. Ya da en başta işi sıkı tutup yapabilirsin. Bu tekniği uygulamayı bilmiyor çoğu kişi. Ki bu yüzden online olarak bu işlemi yapan siteler açılmış durumda. Aşağıda linki verdim. Sen görüntüyü koyuyorsun, onlar tekniği uygulayıp sana geri veriyorlar. Bu resmi sitene koyuyorsun. Veya senin yaptığın bir görsel ise photoshop gibi, web için kaydet seçeneğini kullanarak aynı boyut küçültmeyi yakalayabilirsin...

http://css-sprit.es/

Ek Olarak: Aynı şekilde google'da CSS Sprite nedir - nasıl kullanılır gibi aramalarla çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin...
SoWaLYe

kişi bu mesajı beğendi.

SoWaLYe SoWaLYe MCPD Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek MCPD
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 111 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
teşekkür ederim kardeşim sağolsın

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al