wmaraci reklam
lidertakipci

HP WebOS İşletim Sistemini Yayınladı

2 Mesajlar 947 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)

Geçtiğimiz sene duyurulan webOS, HP'nin söz verdiği gibi Eylül ayında piyasaya sürüldü. Şirket'in başkan yardımcısı Bill Veghte tarafından tanıtımı yapılan yeni işletim sisteminin gelişim toplumuna ne derecede etki edeceği merakla bekleniyor.

"Bu platformun gelişmesinde belirleyici adım" diyen Veghte, webOS'un faydalarının belki web uygulama ekosisteminin geleceğini belirleyeceğini açıkladı. Konuşmasının ardınadn webOS 1.0 işletim sistemi piyasaya sürüldü.

içerisinde yeni email alıcısı, internet tarayıcısı ve Enyo 2 desteği gibi 75 farklı özellik barındıran webOS 1.0, OE emulatör ile çalışacak.

Öte yandan webOS, Qt5 ve WebKit 2 araçlarına ve BlueZ Bluetooth desteğine sonraki sürümlerde sahip olacak.

İlk olarak 2010 yılında satın aldığı Palm ile bünyesine katmış olduğu WebOS işletim sistemini geliştiren firma, 2011 Haziran'da bu işletim sistemini TouchPad model tabletinde kullanmıştı. Devasa bir pazarlama çalışmasına karşın cihaz başarısız sayılabilecek satış rakamlarına ulaşınca firma üretime son vermiş ve bir daha WebOS için donanım üretmeyeceğini söylemişti.

Kaynak:hurriyet.com.tr

wmaraci
reklam

GsliKahraman GsliKahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)
Tarayıcı üzerinden mi çalışıyor?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al