wmaraci reklam
lidertakipci

"Codegen QBIX M71B1" Tablet Almalı Mı?

19 Mesajlar 6.410 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Ben yazıları pek okumadım ama 2 tane Android tablet (7 ve 10 inç) ve 2 tane Android telefon sahibi olarak şunu derim ki en önemlisi işlemci hızı ve RAM'dir. Tabi bunun yanında film çok izlerim dersen ekran çözünürlüğüne de bakman gerek.
Gelelim seçtiğin tablete. Görüntülü görüşme yok demiş onu geçicekler ilk Wi-Fi ile Skype üzerinden rahatlıkla görüntülü konuşma edersin. Ayrıca tabletin kaç tuşlu dokunmatik ekranı olduğu belirtilmemiş. Bence bu çok önemli bir konu birde kapasitif ekran mı değil mi orasını da merak ettim şimdi. Bana kalırsa 200tl vereceğine 1 ay daha bekle 400TL'ye güzel bir tablet al. Hatta 4 çekirdekli olsun canavar olsun dersen Google Nexus Tab kısa süre sonra ülkemize bomba gibi giriş yapacak ve piyasadaki fiyatları oldukça düşürücek.
Son olarak tablette en az 1.5GHz işlemci ve 512MB RAM olmasını öneririm.

wmaraci
reklam

fatihmurat fatihmurat WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Radyoloji
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 8 / 18
  • Ticaret 21, (%100)

androidsistem adlı üyeden alıntı

Ben yazıları pek okumadım ama 2 tane Android tablet (7 ve 10 inç) ve 2 tane Android telefon sahibi olarak şunu derim ki en önemlisi işlemci hızı ve RAM'dir. Tabi bunun yanında film çok izlerim dersen ekran çözünürlüğüne de bakman gerek.
Gelelim seçtiğin tablete. Görüntülü görüşme yok demiş onu geçicekler ilk Wi-Fi ile Skype üzerinden rahatlıkla görüntülü konuşma edersin. Ayrıca tabletin kaç tuşlu dokunmatik ekranı olduğu belirtilmemiş. Bence bu çok önemli bir konu birde kapasitif ekran mı değil mi orasını da merak ettim şimdi. Bana kalırsa 200tl vereceğine 1 ay daha bekle 400TL'ye güzel bir tablet al. Hatta 4 çekirdekli olsun canavar olsun dersen Google Nexus Tab kısa süre sonra ülkemize bomba gibi giriş yapacak ve piyasadaki fiyatları oldukça düşürücek.

Okadar android li cihazınızın olması normal avatarınıza göre :) cihaz 5 noktadan algılama yapabiliyor.Android nerdeyse kendisi 250-512 ram arası harcıyor onun için 1gb ram tavsiye ederim bende.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Codegen'in en kötü özelliği sim kart takma yeri yok. Hani cepnet paketi alıp her yerden bağlanılabilinir o zaman ama telefonu bağlayıp da bağlanabiliyorsun. Wireless'ı zaten var.

Are you alright?

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Yorum yapan arkadaslara tesekkurler. Benı cok aydınlattınız.

En ıyısı ben bıraz daha para bırıktırıp daha ıyı bırsey alayım :)

Pekı ya "bunu alma sunu al" dedıgınız baska tabletler var mı?

Ek Olarak:

androidsistem adlı üyeden alıntı

Google Nexus kaç para olacak tahminen Türkiye'de?

wmaraci
wmaraci

aLbioN aLbioN Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Müh.
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Ben kullanıyorum. Tavsiye ederim.

nasozby nasozby WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek BilMüh
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 5 / 78
  • Ticaret 12, (%100)
Ainol, Onda marka tabletlere bakabilirsiniz, sanırım hepsiburada getirtmişti.
Sizin seçeneğiniz, benim söylediklerim yahut mobee gibi markalar kullanırken biraz sabırlı olmak lazım yalnız. Kendilerinden 3-4 kat daha pahalı satılan ürünlerle aynı performansı beklememek lazım.

Ben Ainol marka kullanıyorum. Şarjı 5-6 saat aktif kullanımı götürüyor. (Video izleme veya internet veya oyun)

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Telefon özelliklerine sahip. Ama fiyatına göre iyi gibi. :cool:

FriedeKind FriedeKind Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
ben codegen filan bilmem exper e7han modeli var çok uygun fiyatlı ondan almayı düşünüyorum

occipital occipital Öğrenci-Blog Yazarlığı... Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci-Blog Yazarlığı...
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 126 / 122
  • Ticaret 5, (%100)
Şu sıralar 800 TL biriktirebilirseniz Motorola Xoom 2: Media Edition alın derim. Gerçekten iyi bir tablet. Tek kötü yanı Android 3.2 fakat yüksek çözünürlüklü [HD] 1280x800 ekranı ve 5MP HD arka kamerası ve 1.2 gHz lik bir işlemcisi var :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al