freelance iş ilanları

Youtube Sayacı Neden Artmıyor?

3 Mesajlar 4.409 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Youtube sayacına kafayı takanlar iyi bilirler. Bir video yüklendiğinde, ya da popüler bir videoyu izlediklerinde sayacın 300, 301, 302, … gibi rakamlarda takıldığını fark etmişlerdir. Hatta videonun sayacı 308 izlenme rakamını gösterirken, diğer bir yandan 5bin Like, 3bin Like veya 308 izlenmeye karşılık videonun altında binlerce yorum görebilirsiniz.

- Nasıl oluyor da 308 izlenmeye binlerce Like geliyor?
- Neden Youtube sayacı 300′lerde veya 30′larda takılıp kalıyor ve artmıyor?
- Binlerce insan yorum yapmış ama izlenme rakamı 301

Şeklindeki soruların aslında cevabı çok basit. Youtube yetkilileri, video izlenme rakamlarını artırmaya çalışan çakallara, sahte seeding yapmaya çalışan kişilere, sistemin kötüye kullanımını engelleme ve bu tarz birçok sıkıntı için izlenme rakamlarını durdurarak kontrol etmekteler.

Youtube’un yetkilileri, videolardaki bu ani fırlamalarda, şüpheli video izlenme rakamı artışlarında bizlere yani videoyu izleyen kişilere rakamı sabitliyor ve bir süre artmasını engelliyorlar.
Aslında herkesin düşündüğü gibi bir hata ya da sıkıntı yok. Video izlenme rakamları arka planda artıyor. Sadece bizler göremiyoruz. Ta ki Youtube yetkilileri bu izlenme rakamlarının artışındaki durumu inceleyip, doğru olduğuna karar verdikleri anda rakam bir anda yükseliyor. 300′lerden 30binlere, 300binlere bir anda çıkabiliyor. Youtube’un yetkilileri tarafından kötüye kullanımına karşı alınmış bir önlem. Bu sayede video rakamlarını çakallıklarla artırmaya çalışanları tespit ederek kötüye kullanımını önlem almaya çalışılıyor.
Aslında iyi de oluyor. Aynısını Dailymotion gibi video sitelerinden de bekliyorum. En azından çakallık yapıp sahte yollarla, “videomuz 500bin kez izlendi” şeklinde iş yapmaya çalışanlara karşı sıkı bir darbe olur. Gerçekten de düzgün iş yapanların kıymeti artar!

Kaynak: Teakolik

wmaraci
reklam

TahsinCetinkaya TahsinCetinkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 251 / 257
  • Ticaret 1, (%100)
bu benim eklediğim Atilla Taş videosunda da oldu.Atilla Taş videosunu youtube'ye ekleyen 2.kişi bendim.Aniden izlenme artınca sayaç takılıyor.Ama sonradan sayaç düzeliyor.

https://pirilancer.com/freelancer-ara

fatihcan fatihcan www.ktubotekulubu.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 212 / 75
  • Ticaret 2, (%100)
Evet düzeliyor bir makalede okumuştum bende tam hatırlamıyorum belli bir sayıda takılıyor bir süre

Edit: Şimdi makaleyi buldum http://www.chip.com.tr/haber/youtube-un-301-gizemi-cozuldu_34466.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al