wmaraci reklam
lidertakipci

Deep Web Nedir?

11 Mesajlar 7.231 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sarkos sarkos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba sarkos.net takipçileri internet sizlerinde bildiği gibi çok büyük ve çok geniş bir dünya. Bu dünya'da yol bulmak için arama motorları kullanılıyor. Biz bir bilgi aradığımızda arama motorları bizler için ilgili sitenin ilgili sayfasını buluyor ve karşımızda bu sayfaları çeşitli algoritmalara göre sıralıyor.

Peki arama motorları internet'in ne kadarlık bir kısmını sizlere sunuyor?

Arama motorları siteleri index'lerken bazı filtrelere sokarlar pek çok bilgiyiyse dinamik sitelerden çekemezler. Aslında günümüzde dinamik siteler rahatça indexlenebiliyor fakat asıl filtrelerde takılıyoruz. Bu filtreleri arama motorlarının kullanıcılarını korumak adına kullanıyor. Bu filtrelerle kullanıcılar yasadışı olaylardan korunuyor fakat bu filtreler bazı zamanlarda kullanıcıların iyi bilgilere erişmesini de engelliyor.

Deep Web'in Bilgi Arşivi Ne Kadar?

Çeşitli verileri karşılaştırırsak Deep Web normal internetin bize sunduğu verilerin yüzlerce kat daha fazlasını sunuyor.

Peki erişilemeyen bilgilere ulaşmak istemez misiniz?

Bunu isteyen kişiler Deep Web dediğimiz oluşuma yöneliyor. Deep Webkelime anlamı olarak bakarsak Türkçe'deDerin Web olarak geçiyor. Kullanıcılar Web'in kısıtlamalarından kurtulmak için Deep Web'e yöneliyor.

Peki bu Deep Web'e neden Derin Web Deniliyor?

Bunun sebebi Deep Web'in pek yasal işler barındırmaması. Eğer Deep Web'e bağlanırsanız sizleri bekleyen Dünya size inanılmaz gelebilir. Hatta sizlerin kanını dondurabilir. Bunları okuyunca pek çoğunuz merak edip bağlanmayı düşünüyordur. Hayır merak etmeyin! Gerçekten de merak etmeyin eğer psikolojinize çok güvenmiyorsanız görecekleriniz karşısında psikolojiniz kötü etkilenebilir.

Sanırım böyle yazmam sizi iyice meraklandırdı, size içerikten biraz bahsedersem belki merakınız biraz da olsa azalır ve bu pislikten yabi "Deep Web"den uzak durursunuz. Eğer Deep Web'e girecekseniz ortalama bir ingilizce şart. Google Translate falan pek idare edemez diye düşünüyorum. Neyse içerikten bahsediyorduk içerikte ücretli suikastçılar, hırsızlar, kapınıza yasal uyuşturucu getirenler ve daha pek çok içerik dolu. Fakat şunu da söylemeliyim Deep Web'de en çok bulacağınız şey "****o" olacak. Karşılaşacağınız şeylerde aklınızın alamayacağı şeyler bulunuyor örneğin "çocuğa tecavüz" vs. gibi veya bomba yapımını anlatan rehberler çeşitli teröristler gibi birçok şeyle karşılaşacaksınız. Karşılaştığınız şeyler aklınıza gelemeyecek şeyler olacak.

Deep Web Para Birimi

Bunu yazmasam eksik kalacaktı :). Deep Web'in bitcoins isminde kendine özel bir para birimi var.

Evet arkadaşlar bugün sizlere elimden geldiğince Deep Web'den bahsettim. Bu pisliği hiç görmemeniz dileğiyle...

Kaynak: Deep Web Nedir?

wmaraci
reklam

Rednoize Rednoize Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1105
  • Beğeniler 577 / 331
  • Ticaret 18, (%100)
Güzel makale olmuş, teşekkürler.

Örnek link yokmu? :)

commention commention WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Çok ilgimi çekti, bu kadar haşır neşir olduğumu sanmama rağmen bilmediğim ne kadar çok şey varmış dedim kendi kendime...

SweetLove SweetLove WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Free Stylee
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
tavsiye etmem hayatımda görmediğim bilmediğim bilgileri gördüm okudum öğrendim girmeyiniz!!!

wmaraci
wmaraci

atuvur atuvur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hangi siteye girdiysem hepsi girmeyin etmeyin sakın diyor ama reklamını da yapmaktan çekinmiyor... :)

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Amaç zaten merak uyandırıp yeni kuzu almak içeri :P
atuvur

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

Kenar Kenar Web & Mobil Arayüz Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek UI/UX Designer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 203 / 160
  • Ticaret 12, (%92)
Bir kere merak edip girdim. Öyle psikolojim felan da bozulmadı. Ama hangi sitede ne okuduysanız hepsi vardı. Açıkçası ben hiçbir iyi yanını görmedim. Ya da kötü gördüğüm yanları daha çok olduğu için böyle düşünüyorum.

ecealper ecealper Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek öğrenci-üniversitenin dergisin
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 7 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
araştırmacı olanlara çok faydalı şeyler var (: ingilizce makale okuyabiliyorsan bulursun bir çok şey..

birkaç link paylaşmıştım bilgi amaçlı ama silinmiş sanırım :/

googleden araştırın napalım..

http://www.cetinia.net/2012/10/temel-hatlariyla-deep-web-nedir-ve-nasil-kullanilir.html

.

toolss toolss WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğr
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 2, (%50)
merak etsem bile ne yapacağımı bilmiyorum.

En iyisi bulaşmamak

GameBoys61 GameBoys61 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 51 / 24
  • Ticaret 11, (%100)
Arkadaşlar ben şahsen girmedim girenlerden bir kaç fotoğraf istemiştim. Gerçek işkence videoları, eroyin satışları, çocuk ****oları gibi bir çok yasal olmayan şeyler mevcutmuş. Merak edip bakanların 1 - 2 gün uyuyamadıkları söyleniyor :O

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al