wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Nereye Gidiyor ?

19 Mesajlar 2.544 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

PrestijSolution PrestijSolution SEO and DEVELOPER Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo ve Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 606
  • Beğeniler 30 / 139
  • Ticaret 29, (%93)
Uzun yıllardır internet reklamcılığı üzerine çalışıyoruz.Birçok müşterimiz var.Bu yazıyı hem yeni başlayanlara hem de sektörün içinde bulunanlara hitaben yazıyorum.

Arkadaşlar Türkiye'de Seo öyle bir hale geldiki wiki programıyla wiki sitelere makale atan çoluk çocuk kendine seo uzmanıyım diyor.Millete ben yaparım abi,çıkartırım abi diyerek 100 TL'ye anlaşıyor.Gerçi bu tip çocuklarla ya da şahıslarla anlaşan kişilere de bir anlam veremiyoruz.Bir işi başka biri 2000 TL'ye yaparken diğerinin 100 tl ye yapması bir şüphe uyandırmıyor mu.

Şimdi bir de Seo'cuyum diye Seo sektöründe başarı yakalamış kişilerin,firmaların sitelerinin aynısını yapıp çıkmaya çalışanlar ortaya çıktı.Adam resmen birinci sayfadaki sitenin title bölümünü bile aynı yapmış :D ve bu adam kendini Seo'cu olarak tanıtıyor.Bütün herkese sesleniyorum.Bir kişiden Seo hizmeti almak için önce referanslarına sonra web sitesine bakın.Web sitesi işine verdiği önemi gösterir.Bakıyorum,adamın sitesinde logo bile yok ya.SAdece Google'ın logosunu koymuş.Bir tane bile referans eklememiş.Belkide başkalarının Seo referanslarını kendi referansı diye gösteriyor.Hee hiç mi iyi bir şey yok.Evet var,son zamanlarda ortaya çıkan kaliteli Seo firmaları bu kişileri egale etmeye başladı.Lütfen siz de bir düşünün ve ona göre hareket edin.

Şimdi ki sözlerim 150 TL'ye hizmet bekleyip dolandırılan kişiler veya kurumlara...(Seo konusunda cahil olanları hariç.Gerçi insan hizmet almadan önce sektörü bir araştırır ama olsun.Biz yine hariç tutalım :) )Siz dolandırılmayı hak ediyorsunuz.Hiç kusura bakmayın.Göz göre göre **************,Seo'yu wiki den,yorum kasmaktan ibaret sanan kişilerle çalışıyorsunuz.O nedenle biraz olsun düşünerek hareket edin.Paranız varsa Seo yaptırın.Üç kuruşla Seo yaptıramazsınız.Boşuna paranız gitmesin.

Arkadaşlar biraz işimizin verdiği dolulukla ve belki insanlar aydınlanır diye böyle bir yazı yazdık.Konuyu yanlış yere açmışsak affola.

İyi Günler..

www.mucahitguner.com
wmaraci
reklam

gurkanbicer gurkanbicer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
PrestijSolution bu olay sadece internet reklamcılığı ile sınırlı değil. Web tasarımda da olay böyle, teknik serviste de böyle. Bu sorun Türkiye genelinde var. Bir işi ne kadar düşük maliyete kapatırsam o kadar iyi düşüncesi. Yurt dışında özel seo danışmanları var. Aylık 1000$ dan 7000$ a kadar alan var.

Şimdi olaya birde müşteri gözünden bak. Bu adam 1000$'a yapıyor işi, bu adam 100 TL'ye. İkisi de aynı şey, ben bu adama birkaç kere daha 100 TL veririm diyor.

Artık müşterilerin gözünde piyasa 100 TL. Biz her ne kadar kendimizi savunmak istesek de değişen bir şey olmayacak. Biz yine aynı fiyattan yapmaya devam edeceğiz ki onlarda kaliteli işin farkına varana dek azda olsa ekmek parası çıkarmak için.

En güzeli dışarıya iş yapmamak. Kendi projelerinin SEO çalışmalarını, grafik çalışmalarını yapmak. Okul harçlığına iş yapanlar yüzünden "sektör bitti".
PrestijSolution oyunokyanusu Ladone

kişi bu mesajı beğendi.

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Şimdi biraz sizi eleştirmek istiyorum son paragrafınız konu anlamını oldukça bozdu yakın çevremden çoğu kişi bana danışarak bu işleri yapıyor yani seo paketleri satın alıyorlar genelde ben aldırtmıyorum senin o son paragrafta dolandırılmaya mahkumsunuz ibaresine biraz sinirlendim açıkcası.

Neden diyeceksiniz ; bu paketleri kişisel veya kendi çapında websitesi olan arkadaşların bütçesi az olduğu için bu yönlü paketlere başvuruyorlar ee haliyle sonuçları hüsran oluyor.

Bende kızmıyor değilim bu duruma fakat bunu sakin bir uslubla halledin , 200 liraya işini sağlam yapan arkadaşlar vardır belki (bu cümlede şöyle bir anlam çıkartmayın ben bu zamana kadar hiçbir seo ticareti yapmadım ) , işini iyi yapan ve fiyatı sizin belirttiğiniz gibi belirleyen kişi(ler)/firma(lar) bulunmakta bu onları baltalamaktan başka birşey değildir.

Umarım anlaşılmışımdır.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

gurkanbicer gurkanbicer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
ByPowerfuL şöyle bir örnekle konuya açıklık getirmek isterim.

Siz fırın işletiyorsunuz ve sizden marketler, bakkallar ekmek siparişi veriyor. Siz vatandaşa ekmeği 75 kuruştan verirken marketlere toptan 35 kuruştan veriyorsunuz tanesini. Market gidiyor ekmeği 50 kuruştan satıyor.

Bir işin belirli bir fiyatı varsa o fiyatın %20'den altına iniliyorsa PrestijSolution son kelimesine kadar haklı.
PrestijSolution

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

gurkanbicer adlı üyeden alıntı

ByPowerfuL şöyle bir örnekle konuya açıklık getirmek isterim.

Siz fırın işletiyorsunuz ve sizden marketler, bakkallar ekmek siparişi veriyor. Siz vatandaşa ekmeği 75 kuruştan verirken marketlere toptan 35 kuruştan veriyorsunuz tanesini. Market gidiyor ekmeği 50 kuruştan satıyor.

Bir işin belirli bir fiyatı varsa o fiyatın %20'den altına iniliyorsa PrestijSolution son kelimesine kadar haklı.

O konu hakkında bende aynı kanıdayım , piyasa ölü durumda şuan onuda iyi biliyorum :) yukarıda bahsettiklerim farklı bir açı

PrestijSolution PrestijSolution SEO and DEVELOPER Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo ve Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 606
  • Beğeniler 30 / 139
  • Ticaret 29, (%93)

ByPowerfuL adlı üyeden alıntı

Neden diyeceksiniz ; bu paketleri kişisel veya kendi çapında websitesi olan arkadaşların bütçesi az olduğu için bu yönlü paketlere başvuruyorlar ee haliyle sonuçları hüsran oluyor.

Siz olayı tam olarak kavramayadınız galiba.Zaten insan bir hizmet alırken bir araştırma yapar.Bakar,bu sektör de para gerekiyor.Üç kuruşa paramı alırlar ve kandırırlar benı diye düşünür.İşte o 100 tl ye Seo paketi alanlar filan bile bile bunu yapıyor.Bizim de dediğimiz şu: bu tür hizmetleri almayın.Hem paranız gitmesın boşu boşuna hem sektör bitmesin hem de o **************lar ortadan kalksın. ;)

Hiç kimse bilmediği bir işe para vermez! İnsanlar belki çıkar diye düşünerek ucuza kaçıyor.Tabiki her çalışma sonucu ortada.
kulturelbellek elegance

kişi bu mesajı beğendi.

www.mucahitguner.com

ferahi ferahi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)
olm prestij neyin peşindesin sen:D

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

PrestijSolution adlı üyeden alıntı

Siz olayı tam olarak kavramayadınız galiba.Zaten insan bir hizmet alırken bir araştırma yapar.Bakar,bu sektör de para gerekiyor.Üç kuruşa paramı alırlar ve kandırırlar benı diye düşünür.İşte o 100 tl ye Seo paketi alanlar filan bile bile bunu yapıyor.Bizim de dediğimiz şu: bu tür hizmetleri almayın.Hem paranız gitmesın boşu boşuna hem sektör bitmesin hem de o **************lar ortadan kalksın. ;)

Hiç kimse bilmediği bir işe para vermez! İnsanlar belki çıkar diye düşünerek ucuza kaçıyor.Tabiki her çalışma sonucu ortada.

Eh güzel kardeşim benim , yıllardır bu işin içindesin ya hani eleştirilere gerilmenin gereği yok anlatabildim mi ? benim bahsettiğim olayı sen kavrayamamışsın dikkatli bi oku istersen

levent589 levent589 her şeyin bir sonu var... Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek büro makinaları
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
18 yıldır büro makineleri teknik servis işindeyim (bilgisayar hariç) yakınımda lise var.hemen hemen her hafta okuldan bir talebe gelip abi niye bilgisayar hizmeti vermiyorsun? sen makine gelince al bize haber ver biz hallederiz diyorlar

olayın özü bu
not:kimseyi küçük görme gibi bir hedefim yok kimse üstüne alınmasın

NailUzun NailUzun Search Engine Optimization Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Search Engine Optimization
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 1 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
PrestijSolution görüşlerine katılıyorum fakat şöyle bir durum var. Küçük bütçeli firmalar bunu ucuza kapatmanın peşinde.Büyük firmalarsa gerçekten sağlam paralar ödeyerek bu işi yaptırıyor.Olayın özü şudur.

200 liralık seo yaptırırsan arama motorundan gelen insanlar sana 400 lira kar yaptırır.
2.000 lira ödersen ve işini iyi yapan bir şirketle çalışırsan tahmin edemeyeceğin noktalara gelebilirsin.
Jengawer

kişi bu mesajı beğendi.

SEO Uzmanı - Güzel projelerinize hosting sponsoru olabilirim.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al