lostyazilim

Domain beklemede bu açıklama nedir ?

3 Mesajlar 1.920 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Hepgel Hepgel bilgisayar elektrik elektronik Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgisayar Elektrik Elektronik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 80 / 65
  • Ticaret 6, (%100)
Selam sayın arkadaşlar yine sizlerle bir konuda danışmak istiyorum. ismini veremediğim bir domain var arkadaşlar süreside 3 gün sonra doluyor ancak domain'de yani siteye girişte şu açıklama yazıyor, aynen kopyalıyorum.

".tr" Alan Adı Yönetimi tarafından tahsis edilmiş olan bu alan adı, henüz kullanımda değildir.

Kurallarımız gereği, tahsisini takip eden 5 (beş) gün içinde ödeme yapılması halinde alan adı hizmete açılacaktır. Aksi durumda söz konusu başvuru iptal edilecektir.

Kullanıma açılmadan önce alan adı ile bağlantılı herhangi bir ağ hizmetinden (web, e-posta vb.) yararlanılması mümkün değildir.

Şimdi Sayın Arkadaşlar bu açıklama tam olarak nedir?
yani şimdi 3 gün süresi kaldı ben takipteyim bu sürede anlatımda dediği gibi,
ödeme yapılmaz ise domain boşamı çıkıcak acaba bunu merak ettim veya bu domaini almak için erkenden yapabileceğim bir şey varmıdır sizce bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkür ederim hayırlı geceler dilerim. :)

Selamlar
wmaraci
reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Domain daha önce kayıt edilmişse o süre dolduğunda bile hemen kayıt edilemeyebilir. Çünkü domainler 45 gün gibi bir süre içerisinde kayıt edilebilir konuma geliyorlar.

Sanırım birisi bu domaini kayıt etmiş fakat ödemesini yapmadığı için ödeme bekleniyor. Veya süresi dolmuş bir domain'in kullanımına devam etmek için ücret ödemesi bekleniyor.

2. şıksa eğer domainin tamamen düşmesi için 45 gün gibi bir süre gerekir diye biliyorum. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir.

Hepgel Hepgel bilgisayar elektrik elektronik Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgisayar Elektrik Elektronik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 80 / 65
  • Ticaret 6, (%100)
Teşekkür ederim dostum unutmuşum yazmayı evet 2 sonrası domain boşa çıkmıştı Teşekkürler. :)

Selamlar
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al