wmaraci reklam

Hostinglerin Tuzağı

38 Mesajlar 5.874 Okunma
smmexpress

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Atakan sen profesyonelsin :) işlerin böyle olduğunu tecrübe ederek öğrendin artık biliyorsun fakat herkes tam anlamıyla bu şekilde bilgi sahibi değil. Yeterli bilgimiz de olmayınca çok kolay dolandırılmış oluyoruz. Zaten dikkat edin host firmaları profesyonellere yönelik paketlerde asla hile hurda yapmazlar çünkü kullanıcı grubu bellidir profesyoneldir ve aldatamazsın ne almak istediğini de sunulan paketi de bilir. Ama biz böyle değiliz en azından ben daha 5-6 ay önce kuzenlerimin aylık 400 lira sunucu giderimiz var dediğinde ya sınırsız paketlerden alsanıza demiştim hemde yıllık 30-40 dolar :D

Ek Olarak:

ChuckBartowsKi adlı üyeden alıntı

Hocam her şeyin bir limiti vardır. Unutmayın hiç bir host şirketi tamamen sınırsız paket sağlayamaz. Ve unutmayın bir internet sitesi ilk başlarda bizim unlimited paketimizi dolduramaz. 4 TB ister :)

Bu da çok doğru işte yeterince bilmediğimizden oluyor. Ben ilk sitemi açarken 100GB alan için acaba yetermi diye düşünmüştüm :D Arkadaşıma host açarken 1 gb verecektim sonrasında ayıp olur diye 10 gb açtım . Hostçular da demiyo ki arkadaş 100 gb alan neyine napcaksın sen bunu

wmaraci
reklam

xpadam xpadam ileri seviye PHP,illustrator,. Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ileri seviye PHP,illustrator,.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Firmanızla aranız iyi olursa cpu konusunda sıkıntı çekmezsiniz.Buda bir alternatiftir tabiki. :)))

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Bende sözde sınırsız kullanıyorum ama birkeresinde ne oldu bilmiyorum cpu fırlamış (hiti 1 k bile değil) sitem suspended yemiş firmaya mesaj çektim sağolsunlar açmışlar tekrar siteyi :)

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Moderatör arkadaşım sözleşme dediğiniz nedir ? Benim bildiğim sözleşme satış anında yapılır ve kullanıcıya sunulur, peki bu firmaların kaçı sipariş anında kullanıcının karşısına sözleşme çıkarıp satın almadan önce okudum vs vs butonu koyar ? Eğer samimilerse böyle bişey yapmalılar, yoksa 8 puntoyla sitenin en ölü noktasına yazı yazmakla sözleşme yapılmaz. Nacizane kendi fikrim.

Kayıt olurken sözleşmeleri kabul etmen istenir.
Eğer öyle bir şey istenmiyorsa firma bu durumu kullanarak hiç bir şekilde hizmeti durduramaz.

wmaraci
wmaraci

yhs yhs Software Developer Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Software Developer
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 36 / 16
  • Ticaret 6, (%100)
Bw ile cpuyu nasıl bağdaştırdığını anlayamadım. Cpu gelen ziyaretçilerin database ile yaptığı sorgulardan dolayı aşmaktadır. Eğer siten sorgu yapmıyorsa sadece statik sayfalardan oluşuyorsa o trafiği sonuna kadar harcayabilirsin. Ama siten dinamik bir site ise ziyaretçi fazla olduğundan anlık sorgu yüzünden cpu limitini aşabilmektedir. Firmalar sınırsız trafik veriyor diye sınırsız cpu verecek değil. Bence host alırken trafiğe değilde izin verilen cpu oranına bakmalıdır. Çoğu firma bunu gizlemekte yada ortak özellikler diye bir yerde gizlemektedir. Siz hosting alırken bu cpu oranını ve trafik olayını dikkate alırsanız sorun yaşamazsınız.

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

MMO Biti adlı üyeden alıntı

Kayıt olurken sözleşmeleri kabul etmen istenir.
Eğer öyle bir şey istenmiyorsa firma bu durumu kullanarak hiç bir şekilde hizmeti durduramaz.

Sonradan bu sözleşme eklenirse ? Sonuçta interaktif bir ortam. Kullanıcı bunu ispatlayamaz.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Bundan yaklaşık 1.5 ay önce sitemde bu aldatmaca ile ilişkin bir yazı yazmıştım.

http://www.zargana.org/2012/10/snrsz-hosting-ne-kadar-gercekci.html

Dikkat ederseniz, paylaşımlı hosting planlarında her şey sınırsız iken premium hosting'den başlamak üzere reseller ya da VPS'lerde bant genişliği sınırı olur. Mantıken daha pahalı olduğu için aslında bunların sınırsız olması gerekirken durum tam tersi. Çünkü VPS'nin CPU kaynağı paylaşımlı hostingle kıyaslanamayacak kadar yüksek olacağından o bol keseden dağıtılan bant genişliğini CPU engeline takılmadan acımadan yer. Hosting hizmeti sağlayanlar da bunu bildiğinden paylaşımlı hostinglerde bol keseden dağıtmakta sorun görmüyorlar. Adam diyor, nasıl olsa 50 GB bant genişliğinden sonra her halükarda CPU engeline takılacak. Ben 500 GB da yazsam 1 TB da yazsam sorun yok. Zaten resim amaçlı, dosya deposu amaçlı kullanmana da izin vermiyorlar. O bant genişliğini harcamanın olanağı yok. Ancak PHP sorgusu olmayan ve bu yüzden CPU sorunu yaşamayacağın düz HTML siten olacak ki ancak harcayasın. Bu devirde de saf HTML site kalmadığına göre...
MAHMUTNADiM 10679

kişi bu mesajı beğendi.

Ne ekersen onu biçersin

TillWeDie TillWeDie WM Vatandas Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Danisman
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Acik konusmak gerekirse bole seyler olmakta o yuzden biraz fazla verip isini saglama alacaksin saglam calisan kisilerle is yapacaksin.

Bu arada bende video sitemi tasiyacagim altarnetif uzun yillar bu isi yapan saglam bir vps ye ihtiyacim var hangi firma var boyle saglam mesajlarinizi Birakirsaniz sevinirim.

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
Hosting firmaları her şeyin altına sınırsız yazar, sonra minik bir yere küçük puntoyla shared storage falan der geçer. Sonra daha ilk gün 5 tekil hit ile "bandwidth limit reached" gördüğünde "satın alırken düşünseydin gardaş" gibi bir cevap alırsın :)

Türkiye'de bu tarz saçmalık çok hakim. Ama dünya genelinde de öyle.
Örneğin GoDaddy hosting konusunda çok ağır dolandırır. Nelerini gördüm, anlat anlat bitmez.

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Örneğin Turhost, bunu satın almadan önce ilgili paketlerinin sayfasında alt kısma yazmış görülebilecek karakterlerde.

Link: http://www.turhost.com/cpanel-hosting.html "Adil kullanım koşulları nelerdir?" yazıyor mesela.

Seviyorum Turhost'u ya. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al