wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni domaine aktarmak

26 Mesajlar 2.873 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

yhs adlı üyeden alıntı

Yönlendirmeyi yaptıktan sonra zaten hiçbir kayıbı olmayacak 1 hafta içinde dediğin gibi yeni domaine yönlenmiş olacaktır ama tam anlamıyla yönlendirme bitmesi 1-3 ay arasında sürmektedir. Ama bu sürecin hiçbir zararı ve hit kaybı yoktur. Pr değerin eski sitedeki pr değerini alacaktır, alexa ise en geç 1 ay içinde şuanki değerinden daha iyi yere geleceğini düşünüyorum. Bence böyle bir fikrin varsa 1dk bile durma yeni domaine geç.

Tam anlamıyla yönlendirme bitmesi 1-3 ay arasında sürmektedir.
Yönlenecek olan site içi linkleridir... Yani, http://wmaraci.com/link-cikartici?url=ilkaygurler.blogspot.com buradaki site içi linkleri, eğer ilkay arkadaşımız yönlendirmeden itibaren 1 hafta boyunca her gün 2 konu düzenli yayınlarsa ve her konu açtığında pingleme yaparsa :cool: google tüm site içi linklerini eminim 8. gün yonlendirmeye dahil eder. Hiçbirşey garanti değildir, ancak adamın blogu tasarım olarak güzel bu 1, konuları güncel bu 2, trafiği de organikse kesinlikle bu geçiş 1 haftada %100 olumlu sonuçlanır (: ilkay kardeşim geçişe hemen başla derim. Normalde burda yorum yazmam, ancak konu harbi hosuma gitti yazayım dedim. Blog açılısın çok iyi ilkay, tasarımı bozma sakın.

wmaraci
reklam

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar en kısa sürede geçiş işlemini başlatacağım tekrar sağolun.:)

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
Arama motoru sonuçlarında görüntülenen bir sayfanın URL'sini değiştirmeniz gerekiyorsa, sunucu tarafındaki bir 301 yeniden yönlendirmesini kullanmanızı öneririz. Bu, kullanıcıların ve arama motorlarının doğru sayfaya yönlendirilmesini sağlamanın en iyi yoludur. 301 durum kodu, bir sayfanın kalıcı olarak yeni bir konuma taşındığı anlamına gelir.

301 yeniden yönlendirmeleri özellikle aşağıdaki durumlarda yararlıdır:

Sitenizi yeni bir alana taşıdınız ve geçişi mümkün olduğunca kusursuz bir biçimde gerçekleştirmek istiyorsunuz.
Kullanıcılar sitenize farklı birkaç URL kullanarak erişiyor. Örneğin, ana sayfanıza birden fazla yoldan erişilebiliyorsa (http://example.com/anasayfa, http://anasayfa.example.com veya http://www.example.com gibi), bu URL'lerden birini tercih edilen (kanonik) hedef olarak seçip, yoğunluğu diğer URL'lerden tercih ettiğiniz URL'ye göndermek üzere 301 yeniden yönlendirmelerini kullanmak iyi bir fikirdir. Tercih edilen alan adınızı ayarlamak için Web Yöneticisi Araçları'nı da kullanabilirsiniz.
İki web sitesini birleştiriyorsunuz ve eski URL'lere götüren bağlantılarının doğru sayfalara yeniden yönlendirildiğinden emin olmak istiyorsunuz.
Apache kullanılan sunucularda barındırılan web sitelerinde bir 301 yeniden yönlendirmesini uygulamak için sunucunuzun .htaccess dosyasına erişmeniz gerekir. (Erişiminiz olup olmadığından veya sunucu yazılımınızdan emin değilseniz, size web barındırma hizmetini veren kuruluşa başvurun.) Daha fazla bilgi için, Apache .htaccess Eğitmeni ve Apache URL Yeniden Yazma Kılavuzu'na bakın. Siteniz başka yazılım kullanılan bir sunucuda barındırılıyorsa, daha fazla bilgi almak için size barındırma hizmetini veren kuruluşa başvurun.

Bknz:http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=93633
ilkayy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

csariaslan adlı üyeden alıntı

Arama motoru sonuçlarında görüntülenen bir sayfanın URL'sini değiştirmeniz gerekiyorsa, sunucu tarafındaki bir 301 yeniden yönlendirmesini kullanmanızı öneririz. Bu, kullanıcıların ve arama motorlarının doğru sayfaya yönlendirilmesini sağlamanın en iyi yoludur. 301 durum kodu, bir sayfanın kalıcı olarak yeni bir konuma taşındığı anlamına gelir.

301 yeniden yönlendirmeleri özellikle aşağıdaki durumlarda yararlıdır:

Sitenizi yeni bir alana taşıdınız ve geçişi mümkün olduğunca kusursuz bir biçimde gerçekleştirmek istiyorsunuz.
Kullanıcılar sitenize farklı birkaç URL kullanarak erişiyor. Örneğin, ana sayfanıza birden fazla yoldan erişilebiliyorsa (http://example.com/anasayfa, http://anasayfa.example.com veya http://www.example.com gibi), bu URL'lerden birini tercih edilen (kanonik) hedef olarak seçip, yoğunluğu diğer URL'lerden tercih ettiğiniz URL'ye göndermek üzere 301 yeniden yönlendirmelerini kullanmak iyi bir fikirdir. Tercih edilen alan adınızı ayarlamak için Web Yöneticisi Araçları'nı da kullanabilirsiniz.
İki web sitesini birleştiriyorsunuz ve eski URL'lere götüren bağlantılarının doğru sayfalara yeniden yönlendirildiğinden emin olmak istiyorsunuz.
Apache kullanılan sunucularda barındırılan web sitelerinde bir 301 yeniden yönlendirmesini uygulamak için sunucunuzun .htaccess dosyasına erişmeniz gerekir. (Erişiminiz olup olmadığından veya sunucu yazılımınızdan emin değilseniz, size web barındırma hizmetini veren kuruluşa başvurun.) Daha fazla bilgi için, Apache .htaccess Eğitmeni ve Apache URL Yeniden Yazma Kılavuzu'na bakın. Siteniz başka yazılım kullanılan bir sunucuda barındırılıyorsa, daha fazla bilgi almak için size barındırma hizmetini veren kuruluşa başvurun.

Bknz:http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=93633

Arkadaşım adam blogger kullanıcısı, 301 ile alakası yok :)
Lütfen konuya dikkatli cevap verelim, burada kişi sadece blogger paneline girip .com domainini yönlendirmesi gerekiyor.

http://d1211.hizliresim.com/13/q/g4yyj.jpg

Burada oldugu gibi. Kolay gelsin. :cool:

wmaraci
wmaraci

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
Daha önce blogger kullanmadığım için işlerinin nasıl yürüdüğünü bilmiyorum konuyu iyi okudum normal bir domain yönlendirmesi gibi düşündüğüm için bunu yazdım.

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Şahsi görüşüm Google'ın Blogger için verdiği kıyağı geri alacağı yönündedir :)

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

Freezby adlı üyeden alıntı

Şahsi görüşüm Google'ın Blogger için verdiği kıyağı geri alacağı yönündedir :)

Google özgün bloglar için asla söylediğinizi gerçekleştiremez. Siz olaya sadece türkiye boyutuyla bakıyorsunuz. Oysa dünyada işler çok farklı. Venezuella, Singapur ve hatta Hindistan gibi ülkelerde bile çok kaliteli bloggerlar var. Dolayısıyla, her yeni dil, her farklı içerik, birbirinden güzel rengarenk ve kaliteli bloglar, ücretsiz blogger altyapısı ve google desteği olmadan ayakta duramazlar. Keza +1'in nimetlerini de göz ardı edemeyiz. Türkiyedeki yayıncılar gerekli ilgiyi göstermesede, dünya genelinde işler çok farklı. Benim de şahsi görüşüm :D Biz Türkler, malesef alıntı içerik oluşturdukça, daha çok ezik durumuna düşeriz. Ve bahsettiğiniz kıyak, asla kaliteli bloggerlara uygulanamaz. Yüzdelik dilimini bilemeyiz ama, google bal tutan parmağı kesmez... :rolleyes:

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

keremsamet adlı üyeden alıntı

Google özgün bloglar için asla söylediğinizi gerçekleştiremez. Siz olaya sadece türkiye boyutuyla bakıyorsunuz. Oysa dünyada işler çok farklı. Venezuella, Singapur ve hatta Hindistan gibi ülkelerde bile çok kaliteli bloggerlar var. Dolayısıyla, her yeni dil, her farklı içerik, birbirinden güzel rengarenk ve kaliteli bloglar, ücretsiz blogger altyapısı ve google desteği olmadan ayakta duramazlar. Keza +1'in nimetlerini de göz ardı edemeyiz. Türkiyedeki yayıncılar gerekli ilgiyi göstermesede, dünya genelinde işler çok farklı. Benim de şahsi görüşüm :D Biz Türkler, malesef alıntı içerik oluşturdukça, daha çok ezik durumuna düşeriz. Ve bahsettiğiniz kıyak, asla kaliteli bloggerlara uygulanamaz. Yüzdelik dilimini bilemeyiz ama, google bal tutan parmağı kesmez... :rolleyes:

Bu sizin görüşünüz. Ben orjinal sitesinden Blog'larına copy paste yapan ve blog'u orjinal sitesini geçen pek çok webmaster tanıyorum ;) Google mutlaka kendi bloglarına kıyak geçiyor :)
KulturluPenguen

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

Freezby adlı üyeden alıntı

Bu sizin görüşünüz. Ben orjinal sitesinden Blog'larına copy paste yapan ve blog'u orjinal sitesini geçen pek çok webmaster tanıyorum ;) Google mutlaka kendi bloglarına kıyak geçiyor :)

Tabi bu da sizin görüşünüz ;)

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

keremsamet adlı üyeden alıntı

Tabi bu da sizin görüşünüz ;)

Aynen ben zaten başında kendi görüşüm olduğunu vurgulamıştım ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al