wmaraci reklam
lidertakipci

Telif hakkı?

21 Mesajlar 3.910 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

storybaron adlı üyeden alıntı

Ben bu yizden 30 milyonluk sitemi kapattım.
Aylık 30 milyon hite ulaşmak ne demek ya..

hangi site bu merak ettim aylık 30 M Hit demek günlük 1 M hit alıyor anlamına geliyor :) TR de portal şirketleri buna ulaşamazken sen nasıl ulaştın ya hit kavramını bilmiyorsun yada yer hesabı :) entresan
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

telegram: saydekofficial

wmaraci
reklam

okngny okngny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Designer & Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Bu tür durumlarda attım tuttu şeklinde olmaz. Bilişim Hukuku Avukatları tarafından detaylı bilgiler alabilirsiniz.

storybaron storybaron Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster/Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 19 / 88
  • Ticaret 4, (%100)

saydek adlı üyeden alıntı

hangi site bu merak ettim aylık 30 M Hit demek günlük 1 M hit alıyor anlamına geliyor :) TR de portal şirketleri buna ulaşamazken sen nasıl ulaştın ya hit kavramını bilmiyorsun yada yer hesabı :) entresan

Hocam bir film domaini olur kendisi :)
1. sırada çıkıyordu :) izle kelimesinde.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Kimse neyin yasal neyin yasak olduğunu bilmiyor, yazıyor geçiyor işte :) En doğru bilgiyi işin uzmanlarından alırsınız. (Uzmanlardan başka kimsenin söylediklerine güvenmeyin)

Tek gerçek şu, bu konularla ilgili hukuksal anlamda bir boşluk ve karışıklık olduğu.
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 19 / 88
  • Ticaret 4, (%100)

Atakan adlı üyeden alıntı

Kimse neyin yasal neyin yasak olduğunu bilmiyor, yazıyor geçiyor işte :) En doğru bilgiyi işin uzmanlarından alırsınız. (Uzmanlardan başka kimsenin söylediklerine güvenmeyin)

Tek gerçek şu, bu konularla ilgili hukuksal anlamda bir boşluk ve karışıklık olduğu.

Aynen bende çok araştırdım ama her kafadan bir ses :) Çoğunluk yapma diyor.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

storybaron adlı üyeden alıntı

Aynen bende çok araştırdım ama her kafadan bir ses :) Çoğunluk yapma diyor.

Birazda yapmak istediğiniz işe bağlıdır, kimisi film siteleri için telif hakları arıyor bazıları'da video, müzik vs için ama kimse fragman için telif hakkı almalısınız demez.

o zaman herkesin galaya gitmesi gerekiyor. Fragmalar'da sadece telif hakkını google sorun çıkartıyor, oda youtubeden dolayı yani ben varken size ne oluyor gibisinden.

• Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 19 / 88
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam ben araştırdım Fragmalar için birçok kişi film sahipleri kendi sitelerinde izletmeleri için ve sizden para alabilmek için telif hakkı davası açıyor diyorlar.

• Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Bu işin hukuki yollarını bilmeyenlerden tabii alırlar bana gelip .com domain bende .net ile neden site açıyorsun seni dava ederim diyen bile oldu, en güzeli kafanızda soru işareti kalmaması için Hukuki Bilişim Avukatları ile ücretsiz yazışabilirsiniz. Yoksa, izlesene, sinemalar.c*m gibi sitelerin hiç olmamalıdır. Esasında bu işi yapanlarda bu tarz sitelerdir yani size bir e-posta atıyor ki...

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları: Başkalarına ait fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunması için gerekli özenin gösterilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda Kullanıcılar sadece fikri ve sınai mülkiyet hakları kendisine ait olan (eser sahibi olarak veya eserlerin kullanım, yayınlama ve iletim haklarının yasal lisans sahibi olarak) İçeriği Siteye yükleyebilir. Eğer Kullanıcı fikri ve sınai mülkiyet hakları başkasına (diğer Kullanıcılar dâhil) ait olan video, fotoğraf, resim, yazı vb. İçeriği, söz konusu hak sahiplerinin izni olmaksızın kopyalar, kullanır, yayınlar, dağıtır, umuma iletirse, ******** ihlale konu olan İçeriği -hiçbir uyarıya veya izne gerek olmaksızın- Siteden kaldırmak ve gerektiğinde bu ihlali gerçekleştiren Kullanıcıların üyeliğine son vermek haklarına sahiptir. Üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarını ihlal eden Kullanıcılar, bu ihlallerden ve bu ihlallerden doğan her türlü zarardan üçüncü şahıslara karşı bizzat sorumludurlar... diye gider

sanırım buda yeterlidir.
AhmeTahAydin

kişi bu mesajı beğendi.

derdar derdar Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 4, (%100)
Youtube zaten telif hakları konusunda çok hassas çünkü başı telifler yüzünden çok derde girdi. sitenizde resmi (official) olarak youtube a yüklenmiş video ve müzikleri yayınlar iseniz bu suç olmaz. sonuçta o videolar youtube resmi kaynak tarafından yüklenmiş ve embed (gömülü) kod ile paylaşım açık bırakılarak halka sunulmuştur. resmi makam ben bunu yükledim paylaşımı da açık bıraktım demiştir zaten. bunu paylaşmak, yayınlamak suç sayılamaz... ayrıca siz site veya blogunuzda bu durumu açıklar bir yazı yazarsanız daha da iyi olur. zaten paylaşılan müzik veya video illegal ise youtube tarafından kaldırılır ve sizin sitenizden de ulaşılmaz olur. şu sayfada detaylı anlatımı buldum ilgilenen olursa okuyabilir: http://www.bilisimhukuk.com/2012/06/embed-kodu-ile-video-yayini-telif-hakki-ihlali-sayilir-mi/
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

basymgroup basymgroup Parabol Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 871
  • Beğeniler 70 / 257
  • Ticaret 10, (%100)
Youtube dan çekilecek ünlü kişinin videolarını barındıran bir siteden ceza yer miyiz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al