wmaraci reklam
lidertakipci

Galatasaray’ın kazandığına sevinsek mi üzülsek mi?

15 Mesajlar 2.055 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
(Braga Galatasaray maç özeti yazının sonundadır) Galatasaraylı olanlar hiç kızmasınlar ben de bir Galatasaray taraftarıyım ve herkesten önce tuttuğum takımı eleştirme hakkım var. Takımımız Braga‘yı deplasmanda yendi ve üst tura çıktı diye yapılan hataları ve oynanan kötü futbolu gözardı edemeyiz.

Benim beklentim Manchester’in Cluj’u güle oynaya yeneceği ve bizim de maçın skoruna bakmaksızın üst tura çıkacağımız yönündeydi. Ancak öyle olmadı. Önce Galatasaray yedi, sonra Cluj attı. Hepimiz Şampiyonlar Ligi‘nde turdan ümidimizi kestik.

İlk yarıda o kadar kötü futbol oynadık ki ben artık etrafımda maçı beraber izlediğim adamlardan utanmaya başladım. Her top rakibe verildi, hiçbir atak organizasyonunda etkili olamadı Galatasaray Braga karşısında. Sonucunda da golü yedik. Her ne kadar maç esnasında birlikte maçı izlediğim arkadaşıma GS’nin maçı kazanacağını gülerek ve şakayla söylesem de kalbim bir türlü buna inanmıyordu.

Fakat sonucunda öyle oldu ve biz bir üst tura çıktık. Burada hem kulüp politikasında hem de taraftarların davranışlarında eleştirdiğim birkaç nokta var.

Bir kere kadro konusunda gereksiz ısrarlar yapıyor Fatih Terim. Mesela Elmander ısrarı, mesela Emre Çolak ısrarı. Bu futbolcular belli noktada kalitelerini ispat etmişler, eyvallah. Ancak Emre daha çok genç ve neredeyse hiç Avrupa tecrübesi yok. Elmander ise aşırı derecede formsuz. (Yediğimiz golde de Melo’dan önce topu rakibe kaptıran Elmander’di.) Madem Elmander-Burak ikilisinde ısrar edilecekti, neden Umut Bulut’u aldık? Madem Amrabat bu kadar formda, neden Emre Çolak ile başlamakta ısrarcıyız? Bunlara bir türlü anlam veremiyorum. Fatih Terim umarım yumurta kapıya gelmeden doğru düzgün kadro sürmeyi öğrenir. Yoksa her maç şansımız bu kadar yaver gitmeyebilir.

Transfer politikası konusunda sene başından beri söylerim. Şampiyon olmuşsun, şampiyonlar liginden milyonlarca dolar gelir elde ediyorsun, ve dünyanın en kaliteli futbol liginde mücadele edeceksin ama aldığın oyunculara bak: Burak Yılmaz, Amrabat, Umut Bulut, Cris… Hadi Cris’e eyvallah, Ujfalusi sakatlandı ve son anda yapılan bir transferdi. Peki diğerlerine ne demeli? Yanlış anlaşılmasın, bu oyuncuları küçümsemiyorum. Süper Lig’de çok iyi iş yaparlar, eyvallah. Ama şampiyonlar ligi ayarında futbolcu değil hiçbirisi. Bunu en iyi ikinci turda karşımıza gelecek rakibe karşı oynayacağımız maçlarda göreceğiz. Burak Yılmaz’ın 6 gol atması sizi yanıltmasın. Bu, Türk futbolundaki klasik “Zafer Biryol sendromu”dur. Gol atacak fazla oyuncunuz yoksa golleri hep aynı kişi atar. Bu da o kişinin becerisini değil takımın gol yollarındaki eksikliğini gösterir. Zira Galatasaray 6 maçlık şampiyonlar ligi grubunda toplamda 7 gol atmış ve bunların 6 tanesi Burak’tan.

Son olarak eleştirdiğim nokta ise taraftarların yorumları. Bir oyuncu hata yaptı mı yerden yere vuruyoruz. İyi bir iş çıkardığı zaman da alkıştan avuçlarımız patlıyor. Geçen hafta Melo Elazığ penaltısını kurtardığında panterdi, herkes çok keyiflendi bu kurtarışa. Ancak yediğimiz golle beraber Melo’nun ve yedi ceddinin yemediği küfür kalmadı. Aynı şekilde Burak Yılmaz. Kaçırdığı ve harcadığı pozisyonlarda “kazma, işe yaramaz, beş para etmez” futbolcu iken, takımı kurtaran golü attığında birden kahraman ilan ediliyor. Bu da futbolun ruhumuzu ne kadar derinden sardığının bir göstergesi aslında. Bizi mutlu edeni hemen seviyoruz, üzeni ise asla affetmiyoruz. Taraftarlarımızın da daha aklı selim olması gerekir diye düşünüyorum.

Braga Galatasaray maçından benim çıkardığım dersler bunlar. Aşağıda bu maçın özetini de vereyim, yorumları okuyan arkadaşlar bir de özeti izleyip ona göre bir de kendileri değerlendirme yapsınlar.

(orjinal)

galatasaray hakkında sizler de düşüncelerinizi belirtirseniz memnun olurum arkadaşlar.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri
wmaraci
reklam

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
Öncelikle galatasarayı ben hiç beğenmiyorum son 1 aydır oynadığı futbol futbol değil sezon başındaki galatasaray gitmiş ölü gibi top oynayan bir galatasaray gelmiş.
Ama şunu söyleyim emre çolak olmasaydı bugün bu turu atlayamazdık hoca emre diye diretiyorsa emin olun bir bildiği vardır emre bence amrabattan daha iyi elmander sakatlıktan yeni çıktı hocada bunu biliyor zaten ya ilk yarı göre veriyor yada ikinci yarı o yüzden yapacak bir şey yok benim kızdığım formda yekta oynamıyor melo oynuyor.
sametweb

kişi bu mesajı beğendi.

uniburs uniburs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 28 / 40
  • Ticaret 27, (%100)
biraz da ben karalayım bari zaman geçsin... :D braga maçının iki vasat oyuncusu vardı. bunlardan biri hamit altıntop diğeri felipe melo. yıl 2012 ve hamit gibi biri devler liginde maça çıkıyor hamitin koşmaktan aciz tavrı ve fatih hocanın ısrarını sadece deneyime bırakıyorum. yoksa hamit beş para etmez kanaatimce... felipe meloya gelince fazla pohpohlanıyor... melo ikinci gelişinde pohpohlacak hiçbirşey yapmadı.. bence yekta çok formda oynamayı hakediyor diye düşünüyorum şans verilmeli artık hep aynı düzenle yürümez (cm den biliyorum) :D bi yere kadar abi :D
sametweb

kişi bu mesajı beğendi.

www.benbunubegendim.blogspot.com | Sağlık Blogu

aakinci aakinci hdfilmdevi.org Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Öğretmeni
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 902
  • Beğeniler 51 / 110
  • Ticaret 51, (%96)
yazıyı yazan arkadaşım emre çolak gibi bir genç futbolcu şuan turkiyede yok dünyada sayılı.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Çok tecrübesiz ve sahada neredeyse yok. Oynadığı bölgeye Amrabat girdikten sonra top o bölgeye gitmeye başladı. Kusura bakmayın ama bize oyun oynayacak adam lazım, oynamayacak süper yetenekler lazım değil. Madem çok iyi topçu, bi numarasını görelim?

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
Samet herhalde emreye beğenmiyorsun ama galatasarayda onun gibi oynayan oyuncu yok benim takip ettiğim kötü galatasarayın içinde en iyisi bunu fatih terimde biliyor bu yüzden amrabat değilde emre ile başlıyor adamdaki yaratıcılık süper dünkü golde emrenin payıda çok büyüktü.

• Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Emre'nin yetenekli olduğuna bende inanıyorum. Ama ortada bir yanlış var. Bu adam sağ kanatta kocaman bir "0". Ortada oynaması gerekiyorsa orda oynasın. Yetenekli diye hiçbir yapamadığı bir mevkiye koymanın anlamı yok. Amrabat girdi, Emre soldan çekildi. Sol kanat birden hareketlendi ve golün ortası Amrabat'tan geldi. Bak adam icraat yaptı gol attırdı. Dünkü maç için konuşuyorum, Amrabat girene kadar Emre yüzünden sol kanadımız hiç'ti.

nasozby nasozby WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek BilMüh
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 5 / 78
  • Ticaret 12, (%100)
Aynı takımın maçlarını izlemesek Emre'yi bir halt sanacağım. Üstelik Amrabad ile kıyaslamışsınız. Bir kere Emre asla bir kanat oyuncusu değil. Kanatta aldığımız bir verim yok zaten. Ortaya doğru geçince az biraz iş yapar gibi oluyor. Ama ortada Emre yerine 3-5 Emre edecek Yekta varken tercih etmek çok anlamsız.
Fatih Hoca bazı oyuncularda aşırı ısrar ediyor, inşallah bunların meyvesini toplarız. Öteki türlü kendisini sıkıntıya düşürebilecek durumlar oluşabilir.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Tabiki bir Galatasaray taraftarı olarak sevineceksiniz hocam.
"Bu anlayışla giderse 0 çeker" diyen Rıdvan Dilmen'e ve diğerlerine en güzel cevabı verdik zaten.

Avrupa'nın fatihi yine biziz. İnşallah çok daha iyi bir tablo göreceğiz.

+ Zaten biz Braga'yı yendik diye yeterince üzülenler oldu, bir de siz üzülmeyin. :rolleyes: ;)

Ancak tüm bunlar, oynadığımız futbolun şuan için iyi olmadığı gerçeğini değiştirmiyor, evet. :)

Ne olursa olsun her zaman olduğu gibi bu sefer de mutlu ve gururluyuz Galatasaray taraftarı olarak.
sametweb

kişi bu mesajı beğendi.

seohizmetleri seohizmetleri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 17 / 8
  • Ticaret 17, (%100)
ama arkadaşlar türkiyenin buna ihtiyacı vardı ve daha iyi başarılar bekliyoruz ingilterede 4 takım şampiyonlar ligine katılıyor bizde ise 1. tane direk 2. ise 2 öneleme oynuyor. Bi bakın uefa önelemede kaç takımımız vardı şimdi kaç tane kaldı. ülke puanımız çok düşük ve 4 büyükler olarak gerçekten türk gençlerine alt yapıya değer vermiyoruz çok çok yetenekli gençlerimiz var. inş çok daha iyi yerlere geliriz GALATASARAY'a başarılar alıştık nede olsa galatasaraydan bu zaferlere ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al