wmaraci reklam
lidertakipci

Profesyonel Destek Şart mı?

5 Mesajlar 794 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cheki cheki WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 16.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

ilk sayfada yer almak için profesyonel destek almak şart mı?

web sitemiz www.******.net anahtar kelime "************"

Meta açıklamada ve anahtar kelimelerde kullandım. site içeriğinde zaten kelime geçiyor bol bol. Geçen bazı yerlerde kalın ve altı çizili yaptım. seo dostu url olarak ayarladım. birkaç resim kullandım ve resimleri etiketledim. enerji kimlik belgesi ile ilgili birkaç sayfa daha oluşturdum. birkaç şirket tanıtım sitesine web sitesi tanıtımını ekledim. konuyla ilgili makaleleri okudum ve uyguladım. site seo analiz puanı 93. konuyla ilgili ekşisözlük, wikipedia ve birkaç forumda makaleler yazıp en altına site linkini ekledim.

site ilk 2 ayında google aramalarında ilk 100 içine girdi. ilk 70e kadar çıktı. yavaş yavaş çıkar diye bekliyordum. (daha önce hazırladığım birkaç web sitemi de ilk sayfaya taşımıştım).. fakat ne olduysa oldu sonraki aylarda sıralamada kayboldu site tekrar optimize etmeye çalıştım fakat banamısın demedi. geçen hafta 295. sıradaydı bu hafta o da yok.

ben biyerde hata mı yaptım. yoksa bizim bilmediğimiz söylenmeyen başka şeyler mi dönüyor. ilk sayfa garantisi verenler daha başka ne yapıyorda site tavan yapıyor anlayamıyorum. Profesyonel destek almak şart mı??

sırf iş alabilmek için aylardır adwordse para bayılıyoruz. fakat belimizi bükmeye başladı.

wmaraci
reklam

antisexy antisexy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
ilk siralara girmek istiyorsaniz profesyonel yardim gereke bilir eger bu isin erbabi degilseniz.
gördügüm kadari ile, hemen hemen hic bir backlink toplamamissiniz. bu hic iyi degil.
sifir backlink ile google diyorsunuz ki, bu site pek iyi degil. sizin siteye backlink toplamalisiniz.
backlinkleri kendiniz toplaya bilirsiniz. yüksek pr si olan backlinklere para vermeniz gerekiyor.
en sagliklisi, degisik sitelerden, karsisik pr si olan backlink toplamaktir.

backlinkleri azar azar kurun ama. eger mümkün ise, branjinizla alakali sitelerden backlink toplamaya calisin. bircok backlinkleri bir anda toplamayin. ozaman hemen cezayi yersiniz, cünkü bunun dogal sekilde olusmadigini google anliyor.

parali backlink toplamak icin degisik siteler var. ama bu yönteme bas vurursaniz dikkatli olun.
para ile backlink satin almak yasak. yani google tarafindan yasak. eger bunu fark ederlerse,
ki bunu fark etmek icin iyi algoritmalari var, sitenizi cezalandirirlar.

ikinci konu, sitenizi hep güncel tutuyormusunuz ? siteniz bana statik site gibi geliyor.
sitenizi hep yeni yazilarla güncel tutarsaniz, google bunu zamanla olumlu degerlendirecektir.
olumlu degerlendirmesi demek, yüksek siralara yükselmek demek, yada öyle olmali bence.

size diger bir tavsiyem, rakiplerinizin sitesini iyi bir arastirin inceleyin.
onlarin backlinkleri nasil ? bunlara bir göz atin.
sitelerini hep güncelliyorlar mi vs.vs.

BiqBanq BiqBanq Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 18 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
Bence hiç gerekyok seo da az bucuk bilgin olsa birde özgün içerik girersen yüksele bilirsin örnegin ben hiç bir yardım almadan 250 k üyeyi yakalamıştım 2009 yılında yani zor birşey degil yenilikci olursan daima 1. sırada olursun

cheki cheki WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 16.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
fakat şöyle birşey var. sitemiz kurumsal bir web sitesi. bu konuda benzer siteler zaten rakip firma olduğu için bu sitelerden backlink almam imkansız. sadece alakasız sitelerden backlink alabilirim ki zaten bunun için çeşitli sitelere makaleler yazıp siteme link verdim. şirket tanıtım sitelerine şirketin kaydını yapıp web sayfasını yazdım.

bu arada olay sadece backlink mi?

bahsettiğim gibi sitem ilk haftalarında 70 sıraya kadar yükseldi. o zaman hiç backlink yoktu.

wmaraci
wmaraci

BiqBanq BiqBanq Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 18 / 42
  • Ticaret 2, (%100)

cheki adlı üyeden alıntı

fakat şöyle birşey var. sitemiz kurumsal bir web sitesi. bu konuda benzer siteler zaten rakip firma olduğu için bu sitelerden backlink almam imkansız. sadece alakasız sitelerden backlink alabilirim ki zaten bunun için çeşitli sitelere makaleler yazıp siteme link verdim. şirket tanıtım sitelerine şirketin kaydını yapıp web sayfasını yazdım.

bu arada olay sadece backlink mi?

bahsettiğim gibi sitem ilk haftalarında 70 sıraya kadar yükseldi. o zaman hiç backlink yoktu.

hit alırsan google giren cıkanı fark edip siteni yükseklere cıkarcaktır :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al