wmaraci reklam
lidertakipci

Günlük 20 dolar civarı kazanan sitem sebepsiz kapandı

23 Mesajlar 4.328 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

webtalist webtalist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek makine mühendisi
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 0 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Google Adsense Türkiye şubesi ne yazık ki böyle arkadaşlar. Benimde hilesiz hurdasız sitemi banladılar. Ben bu arkadaş kadar kazanmasam da aylık 200 dolar civarı kazanıyordum. Hitlerde sürekli artıyordu. Google adsense beni banladı siteyi başkasına sattım, sattığım kişi kendi adsense hesabıyla 1 yılı aşkın süredir ban yemedi.

Arkadaşların dediği gibi kurumsallaşmamış siteleri kaleye almıyorlar. Google'un diğer servislerini beğeniyorum ama bu adsense de bir tuhaflık var umarım bu sorunları giderirler.

wmaraci
reklam

Tioc Tioc Perişan Hallerde Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 12 / 9
  • Ticaret 5, (%100)
Yeni açılan adsense hesapları devamlı kontrol altında ve en ufak sorunda direk banlayabiliyorlar. Ama şöyle birşey var 2008 ve daha önce yıllardaki açılan hesaplarda direk hesabı değil sadece o sitede yayınlayamazsın diye domain ban atarlar ve uyarırlar. Yani bu da demek oluyor ki insanlar olarak google'ın iyi niyetini suistimal etmişiz, ne varsa eskilerde var gibi bir mantık var.

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
Muhtemelen Türkiye lokasyonlu bir sunucu kullandınız. Aynı ülkede bulunan ziyaretçi sayısının azlığından dolayı da olabilir. Reklam yerleşiminden dolayı olsa, 3 günlük bir uyarı yazısı gelirdi.

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
hakikaten şu "kurumsallaştırma" etiketini net olarak anlatabilecek arkadaş varsa lütfen paylaşsın.gerçi google henüz beni adsense e kabul etmedi ama olsun,öğrenmek de fayda var :)

wmaraci
wmaraci

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
direk banlanma olayına katılmıyorum bende adsense kullanıyorum ilk 2 ay sonrasında 350$ ödeme aldım ilk ay yayın yaptıkdan sonra adsense uyarı maili gönderdi reklam yerleşimim hakkında reklam yerleşimimi değiştirdim 2 3 hafta sonra bir daha mail gödnerdiler farklı bir sorun hakkında uyardılar onuda düzelttim ve ödememide sorunsuz aldım şu andada kullanmaya devam ediyorum adsense yayıncı politikasına sorunsuz uyarsanız banlanmayı kafalaırna göre yapmazar.

mkardogan mkardogan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek makine mühendisi
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 27 / 41
  • Ticaret 12, (%100)

esocials adlı üyeden alıntı

hakikaten şu "kurumsallaştırma" etiketini net olarak anlatabilecek arkadaş varsa lütfen paylaşsın.gerçi google henüz beni adsense e kabul etmedi ama olsun,öğrenmek de fayda var :)

Kurumsallaşma işine girerseniz altından çıkamazsınız.
vergi- ssk - muhasebe derken aylık 1000 liraya yakın gideriniz olur. açması bi dert kapatması bi dert...

yemekbloglari yemekbloglari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
site hiti neydi, sayfa tıklama oranı neydi, belki bu kazanç birilerinin sana kazıtlı yaptığı tıklamalardan oluşuyordu. yani sen hile yapmasan da seni çekemeyen birisi hile yapmış olamaz mı?

Dark Dark WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web - Grafik Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Site hitim 70 000 - 100 000 arasında değişiyordu günlük 200 - 400 arasıda tık geliyordu belli kelimelerde site ilk sırada çıkıyordu blog tarzı genel bi içeriği vardı tamamen googleye uygun google hesabım kapandı sonrasın da hostta problem yaşadım falan duruyor şuan öylece

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)

Dark adlı üyeden alıntı

Site hitim 70 000 - 100 000 arasında değişiyordu günlük 200 - 400 arasıda tık geliyordu belli kelimelerde site ilk sırada çıkıyordu blog tarzı genel bi içeriği vardı tamamen googleye uygun google hesabım kapandı sonrasın da hostta problem yaşadım falan duruyor şuan öylece

Whois bilgilerini değiştir(siteni saatılmış göster) daha sonra mail at google a banı açarlar. Sonra sınırsız hosta geç. Bence boş boş durma

Forumoloji Forumoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 25 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Pm ile adresini alabilir miyim 20dolar gerçekten yazık olmuş :S

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al