wmaraci reklam
lidertakipci

wordpress yedek yükleme sorunum

3 Mesajlar 1.072 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yemekbloglari yemekbloglari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba arkadaşlar wordpress sitemi şimdiye kadar xml ile yedek alıyordum. son güncellemeden sonra wordpress içe aktarma sistemleri hata vermeye başladılar. bu nedenle sql yedek yüklemem gerekti, yalnız hiçbir fikrim yok bu konuda.
merak ettiğim soruları sorayım ona göre cevap verirseniz memnun olurum. çünkü nette araştırdım ve yapamadım. istediğim sonuca ulaşmak için bilmem gereken şeyler var.
Sorularım:
sorunsuz sql yedek aldım. başka bir domaine taşıyacağım siteyi
yeni domaine wordpress kuracak mıyım yoksa bir database bilgileri ayarlayıp, wordpressin dosyalarını ftp den yeni domaine yükleyip sonra phpmyadmine girip o database adını seçip içe aktar mı diyeceğim?

tek tek tabloların yedeğini alıp içeriye aktarmak istersem nasıl yapacağım.

sql yedekte tema falan da geliyormu?

Ek Olarak: yokmu anlayan arkadaş

wmaraci
reklam

Demir Demir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Benzer sorunlar bende de var. Eski domainim kullanılamaz hale gelmiş. ftp'den ulaşamıyordum. Host firmasından full yedeğini istedim. Yeni domain atadım, eski domainin full yedeğini yeni domaine yükledim veritabanını da yükledim ama bir türlü olduramadım. Host firmasından yardım istiyorum ama pek bir yardımları dokunmadı. Sorularıma sürekli farklı cevaplar veriyorlar netice alamıyorum.
Yardımcı olabilecek tecrübeli bir arkadaş varsa full yedek yüklemeyi ve veritabanı ayarlarını detaylı anlatabilir mi?

NoFeaR NoFeaR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek WGL
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 28 / 29
  • Ticaret 5, (%100)
yeni domaine wordpress kuracak mıyım yoksa bir database bilgileri ayarlayıp, wordpressin dosyalarını ftp den yeni domaine yükleyip sonra phpmyadmine girip o database adını seçip içe aktar mı diyeceğim?

Bildiğim kadarıyla yazıyorum. Yeni domaine yada host a geçerken yeniden wordpress kurman gerekli temanıda felan içeri atıp sonra yedeği yüklediğinde yazıların görunur sonrada genel ayarlarını yaparsın eski haline gelir diye biliyorum.

Ben Mysqldumper kullanıyorum zahmetsiz ve hatasız bir mysql yedek alıyorum aldığım gibi yeni taşıdığım yere aktarıyorum kullanımıda oldukça rahat oluyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al