wmaraci reklam
lidertakipci

Film Sitesi Açmayı Düşünüyorum

32 Mesajlar 3.597 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

WmPedya WmPedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 1, (%0)
Genel düşünce bu yöndeyse uğraşmayayım o zaman. Elimdeki filmleri insanlarla paylaşmak için istiyordum zaten böyle bir siteyi.

wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Açık söylemem gerekirse zor.
Tutması belki bir nebze zor (ilgilenilirse tutuyor) ama her dakika filmleri güncellemek, düzenlemek ve ilgilenmek gerçekten zor. 20Mbit internetle yapılacak bir şey değil.

Bende 1gbit internetli vps var. 2TB film arşivini tek tek yüklüyorum yüklemem 45-50 saniye sürmesine rağmen filmin video sitelerinde çevrilmesi 2-3 saati buluyor.

Ayrıca bir de telif hakkı var ki, bir filmi en az 10 siteye birden yüklemen gerekiyor. Bazı şeylerde filmin kare kare sahnelerini spamlıyorlar ve o kareye ait bir film yüklenirse telif hakkı diye siliniyor. Hem vaktiniz gidiyor hem moraliniz bozuluyor.

Bazen altyazı düzenlemek ya da filmi riplemek gerekiyor. Bunun içinde filmde altyazı senkron sorunu var mı şurası bozuk mu diye yüklemeden önce filmi iyice inceliyorsunuz. Tabi bunun içinde hayvan gibi sunucu olmalı ki ripleme ya da altyazı ekleme vs işleri çabuk tamamlansın.

Aynı zamanda çok fazla saldırı alıyor az bir şey gelişmeye başlayınca. Bunun için film sitesi tutana kadar iyi bir bütçeniz olmalı ki kaliteli şekilde başlamalısınız.

Bolca boş vaktiniz ve biraz da bütçeniz olmalı kısacası. Ondan sonrası sadece zaman. :)

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Film sitesi tutmaz diyen arkadaşlar bu ön yargıya nasıl ulaştılar merak ediyorum, imzamdaki siteyi açalı 1 ay oldu ve hiti gayet iyi hangi konu üzerine olursa olsun işine emek harcarsan hepsi tutar kardeşim yani vazgeçme.

WmPedya WmPedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 1, (%0)
Anladım işte dediğim gibi elimde çok fazla film var. Bütçem de malesef geniş değil. Artık bir gün biri bütçe sağlarsa seve seve paylaşırım filmleri:D

wmaraci
wmaraci

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

Umitoloji adlı üyeden alıntı

Film sitesi tutmaz diyen arkadaşlar bu ön yargıya nasıl ulaştılar merak ediyorum, imzamdaki siteyi açalı 1 ay oldu ve hiti gayet iyi hangi konu üzerine olursa olsun işine emek harcarsan hepsi tutar kardeşim yani vazgeçme.

Bildiğim kadarıyla imzada bu tarz siteler yasaktı ? :)

• Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Bildiğim kadarıyla imzada bu tarz siteler yasaktı ? :)

1-2 arkadaşın warez sitesinin ve film sitesinin imzasında yazılı olduğunu gördüm ki kayıt tarihi eski olan üyelerdi, gerekli kurala bakmadım ama uyarı gelirse kaldırılacaktır ( :

playbek playbek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek amatör webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)

Umitoloji adlı üyeden alıntı

1-2 arkadaşın warez sitesinin ve film sitesinin imzasında yazılı olduğunu gördüm ki kayıt tarihi eski olan üyelerdi, gerekli kurala bakmadım ama uyarı gelirse kaldırılacaktır ( :

bu tür sitelerin neden yasak olduğunu açıklarmısınız ?

• Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

playbek adlı üyeden alıntı

bu tür sitelerin neden yasak olduğunu açıklarmısınız ?

Hocam yasaklı diye bir kural okumadım forumda şimdi bir arkadaş yinelediği için öyle bir cevap verdim yasak varsada muhtemelen telif hakkı ihlali içeren site olduğu içindir ki bana göre çok saçma bir görüş herkes gerek blog olsun gerek oyun sitesi herhangibi bir site olsun hepsinde illaki bir telif hakkı ihlali vardır nasıl bir mantık anlamış değilim..

playbek playbek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek amatör webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
mantık şu eğerki ileri zamanlarda adsenseden para kazanmayı düşünürsek film,mp3 yasak gerisi serbest :)

• Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

playbek adlı üyeden alıntı

mantık şu eğerki ileri zamanlarda adsenseden para kazanmayı düşünürsek film,mp3 yasak gerisi serbest :)

O sadece adnenseden para kazanmayı planlayanlar için, öyle düşünürsek bir çok warez sitesi adnense reklamı yayınlamanın yolunu bulmuş kontrol tarihleri aralğında sitelerde reklam yok sonrasında adnense reklamı dolu siteler v.s bir nevi kaçak reklam koyabiliyorlar, başka reklam şirketleri ile çalışıp para kazanan çok insan var, benim demek istediğim neden sadece film sitesi üzerine herkes durur ? müzik,oyun siteleride warezin kralıdır fakat kimse bunlara laf söylemez film sitelerine karşı bir ön yargı var diyebilirim.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al