freelance iş ilanları

WordPress'de Seo veya Sitemap İşe Yaramıo

15 Mesajlar 2.473 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Sitemap sitenden direkt çıkış olmayan sayfaları, Google'a sunmak için vardır, temel sebebi budur ama sitenden herhangi sayfadan ulaşabildiğin bir linkide içine koyup güncelleme yaptırabilirsin.

Google Site Yönetimine eklediğinde otomatik olarak o sen siteni güncellediğinde güncelleyecektir.

Sayfa index hızı senin Google'a kazandırdığın güven ile alakalı, sadece şu bu eklenti ile diyemezsin.

Wordpress için arkadaşımızında dediği gibi All in Seo güzel ama bazı detaylar için ek olarak eklentiler bile kullanabilirsin. Kullanmazsan ne olur dersen,

Bazı çatlaklar ortaya çıkabilir, Google'a sunmak istediğini tam olarak sunamazsın, çok fazla link çıkışı olabilir (bunları el ile teker teker kontrol etmen zorlaşabilir), Google sitene botlar sayesinde girdiğinde neresinin başlık neresinin içerik (title & content) olduğunda zorluk çekip meta - description bölümlerini atlayabilir vs vs.

Çok konu var, bir iki makale ile anlatılacak iş değil, konunun uzmanı olmayıp bazı şeyler edinen kişilerin sözlerine aldanıp kalıcı veya etkisi uzun süren değişiklikler yapmayın aman. Deneme yanılma güzel bir şeydir, sadece güvendiğiniz kişilere sorun. Bazı kişiler (herkesi kasdetmiyorum yapan yapar) sizinle aynı kulvarda olduğu için yalan yanlış öneriler verebilir, aldanmayın (birileri yaptığı için söylemiyorum sadece dikkat etmenizi öneriyorum).

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
reklam

baba baba Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam sitemi agustosun 1.de açtım ilk blogum oteki kullandıgım scriptlerde hızlı indexleme vardı 3 ayda 1.5K indexlemıstımde bunda 10 gun oldu hala 38 index ondan yazdım

onungibibirsey onungibibirsey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 272
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Daha kaç günlük blogsun ki çok büyük index bekliyorsun?

www.bazenoyleolur.com

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
valla ben bir siteme haftada 1 ayda bir konu giriyorum seo eklentileri ve sitemap kurulu konuyu açar açmaz indexliyor google işe yaramazmı seo ve sitemap hiç

wmaraci
wmaraci

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 337
  • Ticaret 27, (%100)
Sanırım konuştuğumuz websitesi www.webhayalet.com.

1 ağustos tarihinde oluşturulmuş.Çok yeni bir site backlink veya ücretli reklam vermeyi deneyebilirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al