wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni açacağım site için fikir alalım

10 Mesajlar 1.052 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Telepoon Telepoon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Danışman
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 10 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba; internet dünyasında çok girişimim oldu ancak pek çoğu da tutmadı. Şu an bir yerel portal, yerel fırsat sitesi birsınav haber sitesi sahibiyim birde güncel blog sitem var ancak hala istediğim gibi bir gelir elde edemedim.

Oyun sektöründe getiri oldukça iyi olduğunu gördüm ve duydum elimde tek kelime 5 harfli bir oyun domaini var. Oyun sitesi kurmayı düşünüyorum sizce bu alanda rekabet nasıl?

Öyle 10 - 20 K beklentim yok, 1-2 K ziyaretçi ve günde 3-6 Dolar adsense gelse bana yeter ek olarak istediğim bir gelir çünkü sizce bunu başarabilir miyim?

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Başara bilirsinizde başaramayabilirsinizde bu sizin yaptığınız işe ve güvenme duyunuza bağlıdır. Fakat beklentileriniz doğrultusunda başarabileceğiniz kanaatindeyim. Oyun sitelerindeki rekabet büyük, başarılar.

• Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Danışman
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 10 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Başara bilirsinizde başaramayabilirsinizde bu sizin yaptığınız işe ve güvenme duyunuza bağlıdır. Fakat beklentileriniz doğrultusunda başarabileceğiniz kanaatindeyim. Oyun sitelerindeki rekabet büyük, başarılar.

Evet rekabetin büyüklüğü kafamı karıştırıyor. Bir fark oluşturmam gerek ki kullanıcıyı siteme sürekli çağırabileyim.

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Oyun sitesi çok fazla ilgi bekler, ben olsam diğer sitelerime bakar oyuna bulaşmazdım hiç, öyle de yaptım :)
Eğer başlayacaksanız başarılar dilerim

wmaraci
wmaraci

NettesinDestek NettesinDestek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Sitenizde başta adsense olmalı.Adsens eolacak ki bol bol para kazanacaksınız Bu yuzden size adsense hesabı açabilirim.ayrıntılı bilgi için pm at.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam bence büyük düşünmediğiniz için kaybediyorsunuz, çıtayı hep yüksek tutmalısınız. En önemliside rayına oturmamış projeyi bırakıp yeni projeye başlamak çok saçma.

Oyun sektörü güzeldir, internette ilk .com sitemi açtığımda oyun sitesiyle başlamaşdım, **************ya denk geldiğimiz için 3 ay sonra parada adamda ortadan kayboldu o ayrı :) Ama açıkça söyleyebilirim ki, site indexlenmeye başladıktan sonra hitlerdeki artış bu işin üstüne gidilirse önünün ne kadar açık olduğunun bir göstergesiydi.

Özetlersek: Elinizde fazla proje bırakmayın. Site işleri ilgi istediği için, bi zaman sonra hepsiyle uğraşmak zor olacaktır.

iyi.

• Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Danışman
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 10 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Hocam bence büyük düşünmediğiniz için kaybediyorsunuz, çıtayı hep yüksek tutmalısınız. Örneğin 1-2K hite talimsiniz. En önemliside rayına oturmamış projeyi bırakıp yeni projeye başlamak çok saçma.

Oyun sektörü güzeldir, internette ilk .com sitemi açtığımda oyun sitesiyle başlamaşdım, **************ya denk geldiğimiz için 3 ay sonra parada adamda ortadan kayboldu o ayrı :) Ama açıkça söyleyebilirim ki, site indexlenmeye başladıktan sonra hitlerde artış bu işin üstüne gidilirse ne kadar açık olduğunun bir göstergesiydi.

Özetlersek: Elinizde fazla proje bırakmayın. Site işleri ilgi istediği için, bi zaman sonra hepsiyle uğraşmak zor olacaktır.

anladım özetle mevcud projelerin gelişimini sağlayın daha iyi diyorsunuz.

Peki oyun siteleri bir kez kur çalışsın esası ile mi faaliyetgösterir?

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)

Telepoon adlı üyeden alıntı

anladım özetle mevcud projelerin gelişimini sağlayın daha iyi diyorsunuz.

Peki oyun siteleri bir kez kur çalışsın esası ile mi faaliyetgösterir?

Elinizdekilerle başlamışsınız, uğraşmışınız bana kalırsa onlarla devam edin. Kağıt kalem alın, neler yapabilirim, nereye gider diye ufak bi beyin fırtınası yapın. Eğer gelecek yoksa, fazla uğraşmadan devredin veya kapatın.

Açtığımız siteyi 3 ay kullanabildim, o da demo sürümlü hosting satmış bize. Yani çok hakim olduğum bir alan değil... Kur bırak çalışsın veya bot kur felsefesi pek kafama yatmıyor. Ben siteye manuel ekleme yapıyordum, o zamanlar hiç bilgim olmadığı için gece gündüz oyun çekerdim. Sol widgette ziyaretçi sayıları vardı, takip ederdim ordan. Ziyaretçilerde de ilk günden artışını görebiliyordum.

iyi.

harddepo harddepo İlginizi çeken içerikler Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 59 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
Webde başarı hemen gelmez sabretmek gerekli kaliteli içeriklerin olması gerekli şimdi oyun sitesi açacan kendin kodlamadıgın oyunlar olmayacak muhakkak sagdan soldan oyun alacan buda rakiplerine oranla seni geride bırakacak elinde olan sitelerinle ilgilen ama kaliteli içerikler ekle seo muhakkak ögren seo ile çok iyi yerlere gelebilirsin.

www.kirlipanda.com

rankend rankend barankaraboga.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Adayı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 20 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
Bende oyun sektöründeyim.Oyun forumu olarak yayın yapıyorum.Tavsiyem hiç bir zaman bir projenizi yarım bırakmayın.İlk başlarken hiç beklentim yoktu.Çıtayı yüksek tuttukça bazı şeyler oluyor.Her ne olursa olsun bi yerden başlayın devam edin.Bizde bazı zorluklar yaşadık ama pes etmeden gidince gerisi geliyor.

Ama oyun sektörü zordur , ilgi alaka , bazı konularda özgünlük çok önemlidir.

barankaraboga.com // rankend.com // hatadeposu.com - türkiyenin hata çözüm arşivi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al