wmaraci reklam

Navigasyona güvendi, Brüksel yerine Hırvatistan'a Gitti !

7 Mesajlar 991 Okunma
wmaraci reklam

Muradgazi Muradgazi Umutlu.NET Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 42 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Belçika’da bir kadının navigasyonuna güvenerek Brüksel yerine Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e gitmesi günün olayı oldu. Brüksel’e arkadaşını karşılamaya gitmek isteyen 67 yaşındaki kadının bir saat sürmesi gereken yolcuğu iki günden fazla sürmüş.

Belçika’da geçtiğimiz hafta eşine nadir rastlanan bir olay yaşandı. Fransa sınırındaki Erquelinnes kasabasında yaşayan Sabine Moreau adındaki kadın, yaklaşık 100 kilometre mesafedeki Brüksel’e gitmek isterken, kendisini bin 500 kilometre ötedeki Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de buldu.

Onca yolu aracındaki GPS cihazına güvenerek giden kadın sürücü, ancak ‘Zagreb’ tabelasını görünce yanlış yolda olduğunun farkına varmış.

İnanılması hadise geçtiğimiz hafta Cumartesi günü arkadaşını istasyondan almak için Sabine Moreau’nun Brüksel’e yola çıkmasıyla başladı. ‘‘Brüksel’in Nord (Kuzey) tren istasyonunda arkadaşımı almak için arabamla yola çıktım. Aracımdaki navigasyon cihazına adresi girdim. Ve GPS’in yönlendirmelerini dikkate alarak sürmeye başladım. Navigasyonum arada sinyal kaybediyordu, fakat sonra yeniden toparlıyordu. Ne olduğunu hiç anlamadım.’’ şeklinde konuşan Belçikalı kadın, yaklaşık bir saatlik mesafede bulunan Brüksel’e bir türlü ulaşamamasına anlam verememiş. Saatlerce direksiyon arkasında araç kullanan Moreau, ‘‘Farklı dilde tabelalar görmeye başladım. Önce Fransızca, sonra Almanca. Fakat bunlar benim yanlış gittiğime dair hiç şüphelenmeme neden olmadı. Ta ki, birden ‘Zagreb’ tabelasını görene kadar. O zaman anladım ki Belçika’da değilim.’’ dedi. İki kez yakıt almak zorunda kalan kadın sürücü, birkaç saat parka çekerek uyumayı da ihmal etmemiş.

"BEN SADECE GPS’İ TAKİP ETTİM"

İstasyonda kimsenin karşılamaya gelmemesi üzerine kendi imkânlarıyla Erquelinnes’e giden Sabine Moreau’nun arkadaşı durumu kadının oğluna haber veriyor. Moreau , Brüksel yerine Zagreb’de olduğunu anlamasının ardından aynı yoldan iki gün sonra tekrar Belçika’ya döndü. Oğlu tarafından tek başına bir daha araba kullanmasına izin verilmeyen kadın ‘‘Benim de tuhafıma gitti, ama ben sadece GPS’in verdiği direktifleri takip etmeye çalıştım" şeklinde konuştu.

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Navigasyon yerine tecrübe konuşturmak gerekir. :rolleyes:

ShaKa ShaKa JavaScript Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Donanım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 24 / 54
  • Ticaret 5, (%100)
Boşuna dememişler baba'na bile güvenmeyecen :D
Muhsin ASLAN EmirhanErgul

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.okeyy.net/

MaRuL MaRuL İşsiz Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 12 / 8
  • Ticaret 8, (%100)
Çevresindeki ülkeleri de bilmiyomuş demek kadıncağız. :)

wmaraci
wmaraci

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Colomb hesabı olmuş :)

AhmetOztasci AhmetOztasci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek asfwf
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 906
  • Beğeniler 199 / 232
  • Ticaret 11, (%100)
Boyle bir aptalligi sahsen kimsenin yapacagina inanmadim, her hangi bir şeyi karalamak icin yapilmis olabilir diye dusunuyorum.

boş çuval dik durmaz

rankend rankend barankaraboga.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Adayı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 20 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
Devir kötü navigasyona olsa bile :)

barankaraboga.com // rankend.com // hatadeposu.com - türkiyenin hata çözüm arşivi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al