wmaraci reklam

domain nereden almalı lokasyon önemlimi hosting domain farklı yerde olsa olurmu ?

27 Mesajlar 10.358 Okunma
wmaraci reklam

PaTRoN PaTRoN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 730
  • Beğeniler 136 / 100
  • Ticaret 17, (%100)
En iyi Türk domain firması IHS'dir. Aslında iyiden kastım güvenilir.
Hosting derseniz kesin bişey söyleyemeyeceğim. Ama Turhost iyidir.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

İstanbul Medipol Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ' Sosyal Hizmet
wmaraci
reklam

orhanoksuzz orhanoksuzz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci,yazılım
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
www.ihs.com.tr veya www.natro.com.tr tek geçerim

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
1 Soru = Domain Ve Hosting farklı domain firmalarından alınırsa bir kaydım olur mu ?
1 Cevap = Herhangi bir kaybınız olmaz.

2 Soru = Domain lokasyonu önemlimidir ? önemliyse hangi lokasyonu tercih etmeliyim ?
2 Cevap = Domain lokasyonu olmaz. Hosting lokasyonu olur. Lokasyon tabi kide önemlidir. Bu sizin kullanım amacınıza göre değişir. Fakat tabi kide Türkiye Lokasyon her zaman için candır. Ama siten yabancılara yönelikse, Yurt Dışı kesinlikle daha iyi olacaktır. (Almanya Tercihimdir.)

3 Soru = Hangi Firmadan Domain Almalıyım ? firmalar arası ne gibi farklar var ? türk firmalarını kesinlikle tercih etmeyin diyorlar neden ?
3 Cevap = Kesinlikle IHS'den almanı tavsiye ederim. Destek en üst seviye fakat müşteri paneli o kadar harika ki desteğe ihtiyaç duymazsınız bile. Türk Firmalarını tercih etmeyin diyenlere gülmek istiyorum :)

bergutay bergutay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
isimtescil'de ticket açarsın en basitinden belki 15 saat sonra geri dönüş olur. ancak şu da bir gerçek ki türkiyenin en çok kullanılan domain sitesidir. güvenilirdir.

hostu türkiyeden seçebilirsiniz, eskisi gibi değil piyasa iyi firmalar var. örneğin guzelhosting kullanıyorum ben daha bir sıkıntı göremedim.

wmaraci
wmaraci

Ulusoy Ulusoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
3. Hangi Firmadan Domain Almalıyım0 ? firmalar arası ne gibi farklar var ? türk firmalarını kesinlikle tercih etmeyin diyorlar neden ?

Hocam ben 5 sene oldu www.isimtescil.net ile çalışıyorum.Panelimde 14 tane domain var ki bunun 2 katıda satmışımdır.Hiç bir sorun yaşamadım açıkçası.

Ek Olarak:

Atakan adlı üyeden alıntı

Domain satın alma konusunda IHS'den şaşmayın. :)
Hosting tavsiyesi isterseniz; Turhost kullanıcısıyım.

Hocam hosting ihtiyacım var şu sıralar sağlam bir hosta :D Az önce girdim yaklaşık 2 dk oldu ve halende ben bu yorumu yazarken turkhost sayfası açılmadı :D Ha şimdi açıldı :D Bu kadar geç açılan firma ile çalışılmaz sanırım :D

VolkanAkpinar VolkanAkpinar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Güvenlik Vard. Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 45 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
9 Yıldır internet sitem var bir çok proje yaptım bozdum ve yapmaya devam ediyorum ama domain kaydı olarak isimtescil hosting olarak kebirhost dışında hiç bir firma kullanmadım, ayrıca hiç sorunda yaşamadım iki firma içinde :)

patisepeti patisepeti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
bencede ihs herzaman çok iyi hostingte ve domainde birz pahalı ama gerçekten harika bir hizmet sunuyor, ucuz host firmalarına aldırmayın, bir sabah uyandığınızda siteniz 1 saat açılmadığını görürsünüz, 2 gün sora yine aynı şey (örn. onofis) domain ve hostingi aynı yerden alırsanız işiniz kolaylaşır 2 kontrol panelle uğraşmazsın + dns yönlendirmesi yapmana gerek kalmaz, kolay gelsin...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al