wmaraci reklam

Seo Önerilerim

2 Mesajlar 648 Okunma
wmaraci reklam

bhdreren bhdreren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek inş müh
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba..

Eminim SEO konusunda hepimizin kafasında bir takım soru işaretleri vardır. Kendim bizzat tecrübe ederek, SEO ile alakalı bir takım fikirler edindim. Bunu sizlerle paylaşmak istedim. Yanlışım ya da yanıldığım noktalar için özür diler düzenleme beklerim..

Saygılarımla

1- Öncelikle alan adı içerikle alakalı olmalı..
Örn: Alısveris sitesi --- alisverissepeti com

2- Site kodlaması düzgün olmalı ve çok kalabalık olmamalı. Örneğin sitedeki bir çok materyal css den çağırılmalı ve kesinlikle sayfa çerezleri açık olmalı.. Site ziyaretçisi tekrar geldiğinde site yüklenme hızını yarı yarıya düşürür bu durum ki istediğimiz bir olgudur...

3- Sitede breadcrumb kullanılmalı. Örneğin site içinde alt kategori içinde alt kategori 1 içindeysek.. sayfanın bir köşesinde Siteadı-->Alt Kategori--> Alt Kategori 1 şeklinde linkler olmalı..

4- Kopya içerik KESİNLİKLE olmamalı.. Google abinin en nefret ettiği durumdur.. Özgün içerik ve ilk indexlemenin sahip oldugu domain cok önemlidir.

5- Siteden dışarı çok fazla çıkış olmamalı. Eğer güvenmediğiniz bir içeriğe çıkış veriyorsanız kesinlikle nofollow kullanın. Facebook ve Twitter çıkışlarının eksi artı bir durumunu görmedim. nofollow a gerek yok sosyal siteler için.

6- Yüksek PR lı sitelerden link edinmek oldukca önemli.. Fakat karşılıklı link vermekten kaçının.. Sitenizi birileri sizin haberiniz yokmuş gibi refere etmiş gibi olmalı yani.. Sizin de aynı siteye backlink vermeniz zannımca o referansı hiçe sanar kanaatindeyim.

7- inorganik hitlerden kaçının. Sahte hit kullanmayın. Ban yerseniz tüm çalışmalarınız boşa gidebilir.

8- Facebook, Twitter tarzı sitelerden, sitenize düzenli hit akışı sağlayın. Bu çok önemli. Bunu yapmak için en etkili ve ucuz yol sitenizin sayfasını oluşturmak ilgili sosyal sitelerde.

9- Eğer domaininiz yeniyse bu çalışmaları hemen yapmayın, domaininizin biraz yaşlanmasını bekleyin.. Örneğin 3-5 ay sonra yapabilirsiniz..

10- Sitenizin içeriğiyle alakalı bir kaç kelimeye kasın ya da kastırın..
Örneğin film izle me siteniz varsa film izle kelimesini title ve linkinizle birlikte içeren yazılar yazın ve bloglarda vs backlink şeklinde yapın. Bunun için PR ı yüksek sitelerle anlaşabilirsiniz.

11- SEO çalışması yaptırmak istiyorsanız güvenli ve uzun vadeli işlemlerinizi yapabilecek firmaları tercih edin. Ben attracta com u kullandım faydasını gördüm acıkcası.

Aklıma gelen bunlar arkadaşlar.. Yeni şeyler keşfedince paylaşırım. Bunları bir çok hocamız biliyordur. Umarım hatam varsa düzeltirsiniz ve sizin de önerileriniz varsa paylaşırsanız memnun olurum..

İyi çalışmalar bol organik hitler dilerim herkese.. :)
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

wmitter wmitter Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 17 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler faydalı+ bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık :)
bhdreren

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al