wmaraci reklam

Forum Kurmak Hakkında Bilgi

23 Mesajlar 3.058 Okunma
wmaraci reklam

uniburs uniburs WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Blogger
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad G** K**
    • Mesajlar 199
    • Beğeniler 28 / 40
    • Ticaret 27, (%100)
    Sevgili wmaraci üyeleri;

Ufak çaplı bir taraftar grubumuz var. Birlik ve beraberliği sağlamak, tüm aktiviteleri barındırabilmek ve her zaman iletişim halinde kalmak için forum kurmak istiyorum. Yalnız forum hakkında hiç bir bilgim yok. vBulletin'in ücretli bir sistem olduğuu biliyorum sadece...

Sizden ricam beni bu konuda bilgilendirmeniz. Bende ona göre hareket edeceğim...

Şimdiden emeği geçen herkese teşekkürler...

www.benbunubegendim.blogspot.com | Sağlık Blogu
    wmaraci
    reklam

SukruAK SukruAK akwebhostingi.com Kullanıcı
    • Üyelik 21.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Veri merkezi Hizmetleri
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Ş** A**
    • Mesajlar 704
    • Beğeniler 135 / 135
    • Ticaret 65, (%100)
    Arkadaşım merhaba

Vbulletin sizi biraz zorlayabilir hiç bilginiz yok ise. Fakat bir şekilde bu işe öğrenmeniz gerekiyor.

Hem portal hemde %100 SEO uyumluluğu hemde ücretsiz olması hemde eğitim videolarının olması hemde hemde :)

bir çok özelliğinden dolayı joomla ve kunena forum kullanabilirsin.

Çokda güzel olur. tema alternatifi ve kullanımı da oldukca kolay
    uniburs

kişi bu mesajı beğendi.

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 21.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek WordPress
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad M** E**
    • Mesajlar 1345
    • Beğeniler 294 / 385
    • Ticaret 21, (%100)
    MyBB öneririm ben, ancak vBulletin harika bir sistemdir bana göre. Lisansına verilen paraya değer.
    lodos uniburs

kişi bu mesajı beğendi.

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
    • Üyelik 02.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Dijital İşler
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** A**
    • Mesajlar 329
    • Beğeniler 13 / 54
    • Ticaret 1, (%100)
    VB'de ücreti ödeyerek lisans alabilirsiniz.Lisansız da kurabilirsiniz ama anlaşıldığında sorun çıkıyor.
    Benim sana tavsiyem SMF kur.Google ile aralarında sorunlar olsa da hem basit hem de kullanışlı.Zaten belirli kitlen hazırdaysa pek sorun olmayacağı kanısındayım.
    En kötü myBB kurabilirsin.Onun hakkında pek bilgim olmadığı için çok açıklama yapamayacağım ama dediğim gibi SMF en ideali.

''Simple Machines Forum
    Bu sistem hakkında genel olarak olumlu sözediliyor. Kısacası araştırdıklarımdan elde ettiklerim şunlar;

1. Güvenlik konusunda diğer sistemlerden daha iyi.
    2. Tema, modifikasyon ve eklentileriyle diğer sistemlerden daha kullanışlı ve basit.
    3. Türkçe destek veren birçok site mevcut.
    4. Kodlarla pek uğraşmadan kullanışlılık konusunda verim elde edilebilir.'' alıntı bilgi.
    uniburs

kişi bu mesajı beğendi.

www.stratejiksozluk.com
    wmaraci
    wmaraci

uniburs uniburs WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Blogger
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad G** K**
    • Mesajlar 199
    • Beğeniler 28 / 40
    • Ticaret 27, (%100)
    o zaman ben biraz daha derinlik vereyim konuya ona göre yazacak arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilir.

malumunuz reklam herkes için şart gibi o yüzden forumu ortalamak yerine sola dayalı kullanıp sağ tarafa reklam alma gibi şansımız var mı. sahadan.com u ziyaret eden arkadaşlarımız varsa demek istediğimi daha rahat anlarlar. ondan sonra üye olacak kişileri fazla sık boğaz etmeden sadece ufak birkaç bilgi doldurduktan sonra hemen üyeliğe geçmeleri olabilir mi(nick,şifre,mail) gibi...

www.benbunubegendim.blogspot.com | Sağlık Blogu

YasamaUgrasi YasamaUgrasi WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 19.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Meslek Bilgisayar Bilişim
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad Ö** Ö**
    • Mesajlar 149
    • Beğeniler 30 / 8
    • Ticaret 0, (%0)
    Joomla ve kunena çok şık olur ama kurulumu biraz eziyetli olabilir. Biraz da teknik bilgi istiyor, ama bildiğim kadarıyla joomla'da takılırsan daha çabuk bilgi ve destek bulabiliyorsun. En basit ve kolay olan da SMF uğraşmak istemezsen SMF kur derim.
    uniburs

kişi bu mesajı beğendi.

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
    • Üyelik 22.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 520
    • Beğeniler 27 / 121
    • Ticaret 0, (%0)
    Merhaba uniburs,
    4 yıldır MyBB forum script'i ile içli dışlı uğraşıyorum. Arkadaşlarımın forumlarından öğrendiğim bilgilerle de vBulletin Forum Script'i hakkında bilgim var. Eğer maddi yönden iyi, geliriniz var ise ve forumunuzda çeşit çeşit üye olmasını istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle vBulletin tercih ederim. Nedeni ise vBSEO diye adlandırılan vBulletin'in SEO'su gerçekten çok harika bir sistem, algoritma. Diğer bir forumun konusunu alıntı olarak kendi forumunuzda paylaşsanız bile en üstte çıkıyorsunuz. vBSEO sayesinde Google vBulletin forumlarını çok hızlı bir şekilde indexliyor. Ayrıca sadece normal index değil. Anlatmak istediğim Görsel index olarakta diğer site, forum ve bloglara göre çabuk indexleniyor. Fakat vBulletin bana göre çok düz bir script. Grafik yönünden çok kötü. Hani ilk Adobe serisinden DreamWeaver gibi. HTML'e aptal dil denirdi, hiç özellik bulunmazdı programda. vBulletin'de eski scriptmiş gibi çok düz, duygusuz geliyor bana. Tabi istisnalar kaideyi bozmaz. WmAracı'ndan tutunda bir sürü vBulletin forumuna üyeyim ve çok seviyorum...

Yukarıda ilk cümlemde belirtmiştim. 4 yıldır MyBB Forum Script'i ile uğraşıyorum. Hayatımda gördüğüm en iyi forum script'i diyebilirim. Hem kullanışı olsun hem görsel üstünlüğü olsun hemde kolaylığı olsun çok kaliteli bir script. Ayrıca ücretsiz. MyBB'nin resmi sitesini birkaç gün takip ettiğiniz zaman anlayacaksınız ki; başı boş bir script değil. vBulletin başı boş demiyorum yanlış anlaşılmasın pek ilgilenmediğim için bilgim yok. MyBB'nin üst yöneticileri sürekli MyBB kullanıcılarına bilgiler veriyor. Ne yaptıklarını, neler yapacaklarını, nerelerin hala aynı hatayı vereceklerini... Eğer yine maddi durumunuz iyise ve grafikten anlamıyorum diyorsanız yurtdışı sitelerinde 20-40$ arasında değişen harika temalar var. Türkiye'de arkadaşlar genellikle 120-200TL civarında yapıyor nedense...

MyBB'nin SEO'suna gelirsek; MyBB'De Google SEO diye bir eklenti var. FTP'ye attığımız bu dosyalar sayesinde admin panelinde etkinleştiriyoruz ve bu eklenti sayesinde Google'ın dikkatini çekiyoruz. Her gün (her saniye değil tabi günün belli zamanları) Google forumumuza uğruyor, şöyle bir göz gezdiriyor ve ortalama 1-5 saat sonra gidiyor. Gittikten sonra 2 saat kadar forumda Google'ı göremiyoruz fakat sorun değil. O sırada sanırsam Google siteyi indexliyor. MyBB'nin Google SEO'su vBSEO kadar iyi değil. Çoğu MyBB kullanıcılarına göre vBSEO daha iyi. Şöyle bir durum var ki; MyBB'de çok kaliteli eklentiler var. Ancak hepsini kullanmak zararlı. Çünkü insanlar iyi değil. Ben çok yaşadım, eklentilerin içine açıklar koyuyorlar. Özellikle "Security" açıkları. Yani güvenlik açıkları. Bu açıklar sayesinden FTP'ye kadar ulaşabiliyorlar.

Eğer çevreniz genişse MyBB kurun derim. Çünkü ülkemizde MyBB Destek siteleri çok fazla. Zorluk çekmeyeceğinize inanıyorum. Hatta bu konuda bizzat kendim ilgilenirim ki; MyBB ön planda olmak üzere ve MyBB kurulu bir destek forumum var. Sizlere birkaç tane site ile en fazla 5 günde MyBB'yi öğrenebileceğinizi söylüyorum. Ve yine belirtmek isterim ki; vB mi MyBB mi tartışılır. Çünkü bazı kitle vBulletin kullanmış memnun kalmıştır, bazı kitle vBulletin kullanmış ama memnun kalmamıştır. İnsanların forumlarını kullanım şekline göre de değişir. Ben hep yaptığım planlar çerçevesinde hareket ediyorum. Başarılı olamayınca yardım istiyorum.

Eğer okuyup beni kaile alırsanız çok mutlu olurum. İnşallah değersiz yazı boşver denip geçilmez. Biraz uzun olduğunu farkındayım ama birisi yardım istiyorsa net bilgi verilmeli. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler.
    uniburs AhmetOztasci

kişi bu mesajı beğendi.

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
    • Üyelik 02.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Dijital İşler
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** A**
    • Mesajlar 329
    • Beğeniler 13 / 54
    • Ticaret 1, (%100)
    Dediğin reklam olayını SMF'de bulunan çeşitli temalar ile ayarlayabilirsin.O pek sıkıntı oluşturmaz.Dediğin nick vs. kısmını ise zaten kendin ayarlıyorsun her forum sisteminde.

Ama dediklerine göre google'a dayalı bir site olmayacak seninkisi.Ondan dolayı SMF en ideali senin için diye düşünüyorum.Bir çok SMF destek sitesi mevcut.Tabi diğer forum sistemleri içinde bu geçerli ama sana şöyle özetleyeyim.

''Yaklaşık 4 sene önce site işlerinde paralı sisteme geçtiğimde(ücretli domain+host) ilk sitem forum sitesiydi.İnternetten tanıştığım bir arkadaş vesilesiyle.Hiç bir şey bilmiyordum.Hani kategori açmayı bile bilmiyordum.Ama sonradan Türkçe ve kolay admin paneli sayesinde SMF'yi çözdüm.Eklenti kurmalar, eklenti ayarları, kodlama sistemini bile kavradım kısa zamanda.Hatta eklenti yaptığım daha doğrusu eklenti üzerinde %90'a varan değişiklikler yapabilme noktasına geldim.Hani böyle abartılı zor bir şey becermişsin sanki demeyin hiçbir şey bilmeyen biri olarak yaklaşık 2-3 ayda bu noktaya geldim abartısız.''

Özetle hiçbir şey bilmeyenin bile zorlanmadığı bir forum sistemi seni keser.Ama yine de bazı arkadaşların joomla tavsiyelerini de gözden geçir.Çünkü joomla hakkında pek bilgim yok.

Ek Olarak:

KaanGundovan adlı üyeden alıntı

Merhaba uniburs,
    4 yıldır MyBB forum script'i ile içli dışlı uğraşıyorum. Arkadaşlarımın forumlarından öğrendiğim bilgilerle de vBulletin Forum Script'i hakkında bilgim var. Eğer maddi yönden iyi, geliriniz var ise ve forumunuzda çeşit çeşit üye olmasını istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle vBulletin tercih ederim. Nedeni ise vBSEO diye adlandırılan vBulletin'in SEO'su gerçekten çok harika bir sistem, algoritma. Diğer bir forumun konusunu alıntı olarak kendi forumunuzda paylaşsanız bile en üstte çıkıyorsunuz. vBSEO sayesinde Google vBulletin forumlarını çok hızlı bir şekilde indexliyor. Ayrıca sadece normal index değil. Anlatmak istediğim Görsel index olarakta diğer site, forum ve bloglara göre çabuk indexleniyor. Fakat vBulletin bana göre çok düz bir script. Grafik yönünden çok kötü. Hani ilk Adobe serisinden DreamWeaver gibi. HTML'e aptal dil denirdi, hiç özellik bulunmazdı programda. vBulletin'de eski scriptmiş gibi çok düz, duygusuz geliyor bana. Tabi istisnalar kaideyi bozmaz. WmAracı'ndan tutunda bir sürü vBulletin forumuna üyeyim ve çok seviyorum...

Yukarıda ilk cümlemde belirtmiştim. 4 yıldır MyBB Forum Script'i ile uğraşıyorum. Hayatımda gördüğüm en iyi forum script'i diyebilirim. Hem kullanışı olsun hem görsel üstünlüğü olsun hemde kolaylığı olsun çok kaliteli bir script. Ayrıca ücretsiz. MyBB'nin resmi sitesini birkaç gün takip ettiğiniz zaman anlayacaksınız ki; başı boş bir script değil. vBulletin başı boş demiyorum yanlış anlaşılmasın pek ilgilenmediğim için bilgim yok. MyBB'nin üst yöneticileri sürekli MyBB kullanıcılarına bilgiler veriyor. Ne yaptıklarını, neler yapacaklarını, nerelerin hala aynı hatayı vereceklerini... Eğer yine maddi durumunuz iyise ve grafikten anlamıyorum diyorsanız yurtdışı sitelerinde 20-40$ arasında değişen harika temalar var. Türkiye'de arkadaşlar genellikle 120-200TL civarında yapıyor nedense...

MyBB'nin SEO'suna gelirsek; MyBB'De Google SEO diye bir eklenti var. FTP'ye attığımız bu dosyalar sayesinde admin panelinde etkinleştiriyoruz ve bu eklenti sayesinde Google'ın dikkatini çekiyoruz. Her gün (her saniye değil tabi günün belli zamanları) Google forumumuza uğruyor, şöyle bir göz gezdiriyor ve ortalama 1-5 saat sonra gidiyor. Gittikten sonra 2 saat kadar forumda Google'ı göremiyoruz fakat sorun değil. O sırada sanırsam Google siteyi indexliyor. MyBB'nin Google SEO'su vBSEO kadar iyi değil. Çoğu MyBB kullanıcılarına göre vBSEO daha iyi. Şöyle bir durum var ki; MyBB'de çok kaliteli eklentiler var. Ancak hepsini kullanmak zararlı. Çünkü insanlar iyi değil. Ben çok yaşadım, eklentilerin içine açıklar koyuyorlar. Özellikle "Security" açıkları. Yani güvenlik açıkları. Bu açıklar sayesinden FTP'ye kadar ulaşabiliyorlar.

Eğer çevreniz genişse MyBB kurun derim. Çünkü ülkemizde MyBB Destek siteleri çok fazla. Zorluk çekmeyeceğinize inanıyorum. Hatta bu konuda bizzat kendim ilgilenirim ki; MyBB ön planda olmak üzere ve MyBB kurulu bir destek forumum var. Sizlere birkaç tane site ile en fazla 5 günde MyBB'yi öğrenebileceğinizi söylüyorum. Ve yine belirtmek isterim ki; vB mi MyBB mi tartışılır. Çünkü bazı kitle vBulletin kullanmış memnun kalmıştır, bazı kitle vBulletin kullanmış ama memnun kalmamıştır. İnsanların forumlarını kullanım şekline göre de değişir. Ben hep yaptığım planlar çerçevesinde hareket ediyorum. Başarılı olamayınca yardım istiyorum.

Eğer okuyup beni kaile alırsanız çok mutlu olurum. İnşallah değersiz yazı boşver denip geçilmez. Biraz uzun olduğunu farkındayım ama birisi yardım istiyorsa net bilgi verilmeli. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler.

Bu yazıdan sonra geçmişi mi sorgulama gereği duydum.Saygılarla Kaan :)
    KaanGundovan

kişi bu mesajı beğendi.

www.stratejiksozluk.com

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
    • Üyelik 22.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 520
    • Beğeniler 27 / 121
    • Ticaret 0, (%0)

arslankerim adlı üyeden alıntı

Dediğin reklam olayını SMF'de bulunan çeşitli temalar ile ayarlayabilirsin.O pek sıkıntı oluşturmaz.Dediğin nick vs. kısmını ise zaten kendin ayarlıyorsun her forum sisteminde.

Ama dediklerine göre google'a dayalı bir site olmayacak seninkisi.Ondan dolayı SMF en ideali senin için diye düşünüyorum.Bir çok SMF destek sitesi mevcut.Tabi diğer forum sistemleri içinde bu geçerli ama sana şöyle özetleyeyim.

''Yaklaşık 4 sene önce site işlerinde paralı sisteme geçtiğimde(ücretli domain+host) ilk sitem forum sitesiydi.İnternetten tanıştığım bir arkadaş vesilesiyle.Hiç bir şey bilmiyordum.Hani kategori açmayı bile bilmiyordum.Ama sonradan Türkçe ve kolay admin paneli sayesinde SMF'yi çözdüm.Eklenti kurmalar, eklenti ayarları, kodlama sistemini bile kavradım kısa zamanda.Hatta eklenti yaptığım daha doğrusu eklenti üzerinde %90'a varan değişiklikler yapabilme noktasına geldim.Hani böyle abartılı zor bir şey becermişsin sanki demeyin hiçbir şey bilmeyen biri olarak yaklaşık 2-3 ayda bu noktaya geldim abartısız.''

Merhaba uniburs,

Özetle hiçbir şey bilmeyenin bile zorlanmadığı bir forum sistemi seni keser.Ama yine de bazı arkadaşların joomla tavsiyelerini de gözden geçir.Çünkü joomla hakkında pek bilgim yok.

Ek Olarak:

Bu yazıdan sonra geçmişi mi sorgulama gereği duydum.Saygılarla Kaan :)

Hocam inanır mısın bilmiyorum ama bende bu işe kuzenimin zoruyla başladım. Bir haxball forumu vardı. Üye etmişti beni ki; o zamanlar forum, blog nedir bilmiyordum benim için sadece siteydi. Ertesi gün aday moderatör yapmışlardı. Sonra bir baktım forumu devralmışım ben yürütüyorum. Ardından haxball forumumu kapatmak zorunda kaldım ve bu işe yine forumla devam ettim. :)
    Bu arada ben hiç SMF daha kullanmadığım için bilgi veremedim. ancak arslankerim hocam yine çok net bilgiler vermiş. Onada teşekkür ediyorum.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
    • Üyelik 27.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet - /
    • Meslek
    • Mesajlar 2967
    • Beğeniler 1073 / 440
    • Ticaret 0, (%0)
    Herkes myBB'yi neden küçümsüyor?

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al