GTA 5 ön inceleme

10 Mesajlar 1.582 Okunma
smmexpress

ufonomen ufonomen gg.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)

Rockstar Games, bugüne kadar çıkardığı her GTA oyunu ile gündem yaratmayı başardı. Her seferinde ”Bundan daha iyisi mi, Rockstar daha ne yapabilir ki?” düşüncesini şüphesiz hepimize yaşattı. Ama hep üstüne koyarak daha gelişmiş GTA oyunlarını oyuncularla buluşturmayı da başardı ve ”vay be” dedirtti. GTA 4′te eski oyunların senaryolarını ve verdiği eğlenceyi arasak bile! (öznel bir ifade siz ne düşünürsünüz bilemem) Gerek serbestliği gerekse bizi bu dünyadan kendi dünyasının içine çekerek tüm ayrıntılarıyla bize o özendiğimiz ve hayal ettiğimiz hayatı yaşatması hep cezbetmiştir oyuncuları. İçerisinde bulundurduğu aksiyon, yarış, dövüş gibi özellikleriyle birçok kategoriye hitap etmiştir. Asla vazgeçemeyeceğimiz efsane oyundur!

Ve Rockstar Games’in son bombası, son zamanların en çok konuşulan, heyecanlandıran ve merakla beklenen oyunu: Grand Theft Auto 5. Bugüne kadar yayınlanan görüntüler, videolar ve sızdırılan bilgilere bakacak olursak heycanlanmakta haklıyız sanki. Henüz çıkmamasına ve hatta net bir bilgi olmamasına rağmen (dün çıkış tarihi yayınlanana kadar) şimdiden büyük bir oyuncu kitlesi tarafından yılın en iyi oyunu olarak gösteriliyor.

Grand Theft Auto 5′te 3 farklı adamı yönetirken 3 farklı hikayenin ortasında buluveriyoruz kendimizi. GTA 5′in görev şeması önceki oyunlara göre daha farklı olacakmış. Ben söylemiyorum bunu Rockstar yetkilileri söylüyor. Bu 3 hikayeninse ortak bir noktası var. İşte bu ortak nokta ”para”. Rockstar yeni GTA oyununda pembe noktanın ortasında dur görev başlasın ve bitsin, al şuda ödülün olayını kaldırmış sanki. Daha hikayesel bir oyun bizi bekliyor diyebiliriz.Bakın Dan Houser bu konuda ne söylüyor: “Soygunları oyunun teması yapmak istedik, insanlar GTA serisinde banka soymayı hep sevdi, bu sefer banka soygununun en gerçekçi şekline ulaşmaya çalıştık. Bu banka soygunları hikayeye bağlanacak ve karakterleri derinden etkileyecek bir sona hizmet edecek”

Yönettiğimiz karakterleri tanımak bizim en doğal hakkımız elbette. Rockstar bunu da düşünmüş ve Michael, Trevor, Franklin’in (yönettiğimiz karakterler) ayrı ayrı hobilerini bize yaşatarak karakterlerimiz hakkında bilgilenmemizi sağlayacak. Rockstar Games yeni oyunda yeni aktivitelerede yer vermiş. Yoga, Triatlon, Jet Ski, Tenis ve Golf gibi spor deneyimlerini yaşayabileceğiz.

Gelelim bu büyük oyunun büyük haritasına. Bugüne kadar harita hakkında birçok söylenti ortaya atıldı, inanılmaz derecede büyük ve gösterişli bir harita ile karşılaşacağımız söylendi. Benim şuan oyunda en çok merak ettiğim konularda birisi oyunun haritası. Önceki oyunlarda gördüğümüz gibi birkaç şehirden oluşmuyor. Tek bir şehir ve bu şehire bağlı kasabalar, köyler vb yerleşim birimlerinden oluşuyor. Buna rağmen GTA 4′ün haritasının tamamından büyükmüş. Oyundaki bölgeler: Los Santos, Valais, Santa Hueso, Brigham, Santa Catarina, Trecena olarak belirtiliyor. Ayrıca haritanın bir yanı dağlarla çevrili, diğer yanı pasifik okyanusu ve diğer bir yanı ise çöllerle kaplı olacak.

Dan Houser’ın bir röportajından: Bu konuda çok dikkatli olmalıyım, yoksa beni ofise sürükleyip dikenli telle kamçılayacaklar. Basın bülteninde ne varsa kesinlikle sadık kalacağım. Oyun Los Santos ve çevresindeki kırsal kesimde geçecek ve harita çok büyük.

Beni heycanlandıran diğer bir iddia ise oyunda mevsimlerin olacağı hakkında. Oynanışı etkileyen mevsimsel faktörlere yer verileceğinden bahsediliyor. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi yoğun kar yağışı sırasında kapalı bir yola girdiğimizde farklı çıkış yolları aramamız gerekiyor. Gündelik hayata önem verdiklerini söylemiştim ki oyunda insanların yanında gezdirdikleri köpekleride görebileceğiz.

Grand Theft Auto 5′in çıkış tarihi kesinleşti. Ancak büyük bir erteleme yaşanarak. İlk olarak 2013 yılının bahar ayları olarak gösterilen çıkış tarihi dün yapılan resmi açıklama ile PS3 ve Xbox 360 platformları için 17 Eylül 2013‘te raflardaki yerini alacağı kesinlik kazanmış oldu. Bunun yanında GTA’nın PC versiyonu halen belirsizliğini koruyor.

”San Andreas’ta Los Angeles konusunda gerçekleştirmek istediğimiz şeyleri tam olarak yapamadık” diyen Dan Houser’ın bu sözünden ve GTA 5′in trailerından sonra yapılan açıklamada belirtilen “Rockstar Games’in en büyük oyunu” ifadesinden sonra oyuncuların beklentileride yükselmiş oldu. Bakalım zaman bize ne gösterecek :)

Kaynak: http://kemalsafak.com/grand-theft-auto-5-on-inceleme/
hajanb Link Harunokumus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

HasanEksi HasanEksi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bursa
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 608
  • Beğeniler 85 / 113
  • Ticaret 5, (%100)
Çok güzel anlatım hocam gerçekten sabırsızlıkla bekliyoruz.

hajanb hajanb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Amelos
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 78 / 203
  • Ticaret 0, (%0)
Çok güzel bir inceleme olmuş. Eline sağlık. Resimler ise çok güzel görünüyor. Bu yaştan sonra bir daha alıp oynayacağım valla :)

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel inceleme, heyecanla bekliyorum

Ek Olarak: Birde sistem gereksinimleri hakkında bir bilginiz var mı???

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Harun Okumuş adlı üyeden alıntı

Güzel inceleme, heyecanla bekliyorum

Ek Olarak: Birde sistem gereksinimleri hakkında bir bilginiz var mı???

Sistem gereksinimleri henüz açıklanmadı kardeşim.
Harunokumus

kişi bu mesajı beğendi.

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Guzel bir anlatim :) Fakat benim GTA konusunda tek elestirim senaryo kismi zaten en buyuk senaristleri daha dogrusu fikir adamlari ile vice city zamaninda yol ayrimina gittiler ki bence vice city scarface konusunu ele aldigi icin cok guzeldi senaryo acisindan ayrica GTA III ise daha cok mafya vari bir oyundu san andreas dan sonra gangsterlik yapiyoruz resmen :) Hala oynasam bile GTA IV'i bitirdikten sonra sildim. Gta Vice City ise 2003 den beri hic silinmedi hep durur :)

ChuckBartowsKi

• Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)

ChuckBartowsKi adlı üyeden alıntı

Guzel bir anlatim :) Fakat benim GTA konusunda tek elestirim senaryo kismi zaten en buyuk senaristleri daha dogrusu fikir adamlari ile vice city zamaninda yol ayrimina gittiler ki bence vice city scarface konusunu ele aldigi icin cok guzeldi senaryo acisindan ayrica GTA III ise daha cok mafya vari bir oyundu san andreas dan sonra gangsterlik yapiyoruz resmen :) Hala oynasam bile GTA IV'i bitirdikten sonra sildim. Gta Vice City ise 2003 den beri hic silinmedi hep durur :)

Aynı görüşteyim kardeşim. Karakterleriyle, cevresiyle, hikayesiyle GTA Vice City efsane bir oyundur. Ki onun yerini dolduracak yeni bir oyun gelmesi çok zor ama biraz olsun yanına yaklasabilse bile biz oyunculara yeterde artar. GTA 5'te birçok farklı aktivite olmasi ve 3 karakteri yonetmemiz uzun bir oynanış süresi olcak demek. (Edindiğim bilgiye göre yolda karşılaştığımız herhangi birisinden bile gorev alabilcekmisiz. Bakalim GTA 5'in bu derin ve karmaşık yapısı bizi sıkacak mı yoksa zevk mi verecek :)

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)

ufonomen adlı üyeden alıntı

Aynı görüşteyim kardeşim. Karakterleriyle, cevresiyle, hikayesiyle GTA Vice City efsane bir oyundur. Ki onun yerini dolduracak yeni bir oyun gelmesi çok zor ama biraz olsun yanına yaklasabilse bile biz oyunculara yeterde artar. GTA 5'te birçok farklı aktivite olmasi ve 3 karakteri yonetmemiz uzun bir oynanış süresi olcak demek. (Edindiğim bilgiye göre yolda karşılaştığımız herhangi birisinden bile gorev alabilcekmisiz. Bakalim GTA 5'in bu derin ve karmaşık yapısı bizi sıkacak mı yoksa zevk mi verecek :)

Bende merakla bekliyorum oyunu bakalim nasil olacak bana her yeni oyun gibi karisik gelecek gibi. Klasiklesmek yerine abarti modlar ekliyorlar :)

Ayrica sistem gereksinimleri 1.5000 2.000 TL bilgisayarlar ile esit. Bu oyun fanatikleri oyun konsollarina yonelmeli... :)

ChuckBartowsKi

• Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)

ChuckBartowsKi adlı üyeden alıntı

Bende merakla bekliyorum oyunu bakalim nasil olacak bana her yeni oyun gibi karisik gelecek gibi. Klasiklesmek yerine abarti modlar ekliyorlar :)

Ayrica sistem gereksinimleri 1.5000 2.000 TL bilgisayarlar ile esit. Bu oyun fanatikleri oyun konsollarina yonelmeli... :)

Aynen her oyun daha karmaşık bi hal alıyo. Ama bu oyun inanılmaz detaylara sahip bir şehir bizi bekliyor :)

PaTRoN PaTRoN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 730
  • Beğeniler 136 / 100
  • Ticaret 17, (%100)
Eline sağlık hocam sabırsızlıkla bekliyoruz. :)

İstanbul Medipol Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ' Sosyal Hizmet
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al