wmaraci reklam
lidertakipci

Kaç Kişi Online Konusunda Bir Soru

13 Mesajlar 1.677 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar sizce örneğin günlük 1k yapan bir siteye şu anda kaç kişinin online olduğunu koymak iyi bir fikir mi yoksa kötü bir fikir mi?

Nedeninizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

wmaraci
reklam

Hurkal Hurkal Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 89 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Online ziyaretçi sayısının yüksek olması prestiji artıran bir şeydir. Küçük hilelerle hem gerçeği yansıtır hem de ziyaretçi sayını fazla gösterebilirsin.

Eğer aynı anda ziyaretçi sayın 40-50 seviyesindeyse koyulabilir. Eğer düşükse zaman aralığını geniş tutarsın. (Örneğin 45 dakika)

Ancak şu bir geçek ki birçok kişi bu tür şeylere pek dikkat etmez. Önemli olan faydalı içeriğin sağlanıp sağlanamadığıdır.
Metin AhmetOztasci

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Hürkal adlı üyeden alıntı

Online ziyaretçi sayısının yüksek olması prestiji artıran bir şeydir. Küçük hilelerle hem gerçeği yansıtır hem de ziyaretçi sayını fazla gösterebilirsin.

Eğer aynı anda ziyaretçi sayın 40-50 seviyesindeyse koyulabilir. Eğer düşükse zaman aralığını geniş tutarsın. (Örneğin 45 dakika)

Ancak şu bir geçek ki birçok kişi bu tür şeylere pek dikkat etmez. Önemli olan faydalı içeriğin sağlanıp sağlanamadığıdır.

Katılıyorum. Bazı arkadaşlar sitede 1000 kişi görür ve sağlam site der kalır sitede. Ama profesyönel ve çoğu kişi online sayısına bakmaz. Siteden istediğini alır, okur. Teşekkür olarakta ya reklama tıklar, ya yorum yapar. Sağdan, soldan çıkan online kullanıcı sayısını gösteren eklenti ve kodlar site tasarımını kötülemekten başka bir şey değil.

• Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
buradan koymamak daha mantıklı gibi bir sonuç çıkıyor yorumlar için teşekkürler.

wmaraci
wmaraci

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

imamet adlı üyeden alıntı

buradan koymamak daha mantıklı gibi bir sonuç çıkıyor yorumlar için teşekkürler.

Hocam son iş sizde biter. Yani çok istiyorsanız koya bilirsiniz sorun yok. Ama benim görüşüm sitenin tasarımını bozan bi şeyden farklı değil. Biz teşekkür ederiz iyi forumlar.
10679

kişi bu mesajı beğendi.

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
görünür bir şekilde bırakırsan rakiplerin rahat durmaz saldırı alırsın :) ama kodu gizleyebilirsin sadece kendin görmek istiyorsan online sayısını kullanıcıya göstermenin bir anlamı yok kullanıcı içeriğe bakar aradığı içerik varsa kalır yoksa çıkar.

• Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)

Dogukan adlı üyeden alıntı

görünür bir şekilde bırakırsan rakiplerin rahat durmaz saldırı alırsın :) ama kodu gizleyebilirsin sadece kendin görmek istiyorsan online sayısını kullanıcıya göstermenin bir anlamı yok kullanıcı içeriğe bakar aradığı içerik varsa kalır yoksa çıkar.

zaten google analytics kullanıyorum bu tür bilgiler edinmede bir sıkıntım yok. Ben ziyaretçi açısından konuya bakmaya çalışıyorum.

Hurkal Hurkal Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 89 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

Dogukan adlı üyeden alıntı

Katılıyorum. Online sayacını koy, ancak kendin için istatistik amaçlı olsun. Sadece yönetim sayfanda sonucu göster.

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
Analytics Gerçek Zamanlı sağlıklı bilgi vermiyor yalnız önermiyorum.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Hiç gerek yok hocam. Yoktan yere sayfa hızını düşürürsün. Bak düşün yani benim blogda en altaki yazı ve yorum istatistikleri javascript ile çekilebildiği halde ben elle güncelliyorum. Sayfa hızı daha önemli.
10679

kişi bu mesajı beğendi.

Are you alright?
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al