wmaraci reklam
lidertakipci

Alexa yeni siteler hakkında

4 Mesajlar 925 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kucukmedya kucukmedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 9 / 13
  • Ticaret 1, (%0)
Merhaba arkadaşlar 1 yıl kadar bir süre zarfında alexa'da benim bir gözlemim oldu bunu sezen veya bilen başka arkadaşlar varmı diye merak ettim gözlemim şudur ki

alexa yeni açılan siteleri buradaki yeni site dememdeki kasıt yani bir yıl önce kayıt edilip bir yıl geçtikten sonra faaliyet göstermiş bir site değil alındığı günden itibaren faaliyet gösteren bir güncel sitede daha fazla düşüş yaşatıyor.

Doğru olup olmadığına tam olarak karar veremedim birde sizlerin görüşünü alayım dedim

wmaraci
reklam

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
Alexa da benim gözlemimde şu şekilde... Hemen hemen her gün içerik eklediğim sitem devamlı düşüyor. Ancak siteme 3-4 gün içerik eklemediğimde ise hızla yükseliyor...

https://populertarim.com

mehmetokmen mehmetokmen Yaşasın web dünyası Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 45 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Ben alexa'da paralı üyeyim. Bizim dashboard' dan siteyi check etme imkanımız var. Ancak ondan sonra sıralama ve backlinler güncel hale geliyor.
Bilemiyorum ama belkide alexa sırf paralı üyelik için bazı siteleri pek güncellemiyor. Tabi bu benim kişisel görüşüm.

onlinebiletin onlinebiletin onlinehaberin Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
ben 1 sene bir haber sitesi ile ilgilendim pr ve alexa durumlarını yakından takip ettim o sitede 5 milyon sıralamaya geldiğimde günlük hit 50-100 arası idi şuanki sitemde son 1 haftada alexa hızlı bir düşüş ile 2.5 milyon civarına geldi ama hit sayım 20-40 arası

sebebi şu arkadaşlar şuanki sitemin hızlı düşüşünün sebebi bu forumdur çünkü alexa sadece toolbar kullanan ziyaretçilerin istatisliklerini tutuyor ve ona göre güncelleme yapıyor bu sitedeki hemen herkez bu barı kullandığı için düşüş daha hızlı bunu türkiyeye yayın ve alexa düşüşünün nasıl olduğunu yorumlayın(bu arada benim sitem bu forumdan hergün min 15-20 backlink alıyor)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al