wmaraci reklam

Google sıralamam neden düştü sizce?

11 Mesajlar 3.450 Okunma
wmaraci reklam

thex thex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadarşlar,
2012 yılında internet sitem "düzce üniversitesi" yazınca kesin olarak 1.sayfada ve çoğu zaman 2.sırada çıkıyordu.

2012de genel çerçevede bilgiler şöyleydi:
İçerik 15.000
Pr değeri 1
site açılma hızı: 8 sn.

2013 yılında ise:
İçerik 18.500 oldu
Pr değeri 2 oldu
site açılma hızı: 3 snye düştü

Tüm bu olumlu gelişmelere ek olarak, önceki yılla aynı güncelliğe ve aynı anahtar kelimelere sahip olan sitem şimdi 5.6. sayfalardan kurtulamıyor. Sizce bu neden olur?

wmaraci
reklam

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Dalgalanmadan dolayı olabilir.

linksiz linksiz ögrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 80 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
Daha dün 125 sırada olan sitem,bugün 500 de bile değil.Takmayın bunlarda geçer

baates baates WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)
hep oluyo... bunlar gerçekten gönül koyanları mı arıyorlar acaba....

wmaraci
wmaraci

adem123 adem123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
herkesin derdi büyle bu dalgalanma çok uzun sürdü umarım kalıcıda kalmaz saçma sapan siteler 1 sayfaya geldi

Pr 4 - (3) adet sitede ücretsiz tanıtım yazısı

http://goo.gl/ZhW1nH

alisahin alisahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim Sektörü
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 4, (%100)
Bir sorun olduğu kesin normalde webmaster araçlarında istatistikler 2 gün gecikmeli gelirdi. Şuan ayın 11' i isstatistikler ayın 6 sında kaldı.

http://www.istanbulasansor.net

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Bu konu hakkında değil ama şu konu gerçekten önemli .

Düzce Üniversitesi

• Mezun Bilgi Sistemi

• Öğrenci Bilgi Sistemi

Bu tür tamamen link çıkışından kaçınarak hiç bir yere varamazsınız, üstüne zarar görürsünüz . Üni sitesine no follow link verilirmi allah aşkına . Yabancılarda yüksek pr görülmesinin sebebi de bu tarz hareketlerde bulunmamaları.

Google eğer mantıksal çalışıyorsa şu durum şunu gösteriyor:

Öğrenci Bilgi Sistemi = http://obs.duzce.edu.tr/ "
    Peki Nasıl bilirsin burayı ? = Rel Kodu
    Senin cevabın = no follow ( ben kefil olmam )

Üni sitesine dofollow hatta bırak muse link çıkışı verilir . Sana da değil zararı bu iyi şeyleri örnek alıyor övüyor faydalı konulardan bahsediyor, bak klavuzu üni sitesiymiş görünerek faydası olur. Valiliğe bile nofollow çıkmışsın . Alman liseli kız blogları pr7 pr6 hatta ev kadınlarının ki pr8 iken bizim üni sitelerinin , valilik sitelerinin devlet kurumlarının düşük pr değeri almaları internetle az haşır neşir olan herkes için utandırıcı bir durum olmalı. Sebebi de bu gereksiz anlamsız cimriliğimiz. Daha dün bi konuda Türkiyede yüksek pr olmadığından bahsttiklerinde , twitter ana sayfasına no follow çıkış yapanlar gördüğümü söylemiştim. Senin ki daha da beteri :D

Elbet farklı görüş sunanlar olabilir . Yok arkadaş doğrusu budur bende olsam nofollow verirdim diyenler olabilir. Fakat ben eğer o okul ismini kullanarak birşeyler yapıyor olsaydım okulun her sekmesi için birer sayfa hazırlar uzunca makaleler yazar tanıtımlarını yapar bol bol da rel muse , do follow link çıkardım .Google da benim bu içeriğime bakarak rahatça o siteyle alakalı olduğumu farkeder ve beni ön sıralarda listelerdi diye düşünüyorum.
  •  

thex thex WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 24.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 46 / E
    • Meslek Muhasebe
    • Konum Düzce
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 5
    • Beğeniler 0 / 1
    • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bu konu hakkında değil ama şu konu gerçekten önemli .

Düzce Üniversitesi

• Mezun Bilgi Sistemi

• Öğrenci Bilgi Sistemi

Bu tür tamamen link çıkışından kaçınarak hiç bir yere varamazsınız, üstüne zarar görürsünüz . Üni sitesine no follow link verilirmi allah aşkına . Yabancılarda yüksek pr görülmesinin sebebi de bu tarz hareketlerde bulunmamaları.

Google eğer mantıksal çalışıyorsa şu durum şunu gösteriyor:

Öğrenci Bilgi Sistemi = http://obs.duzce.edu.tr/ "
    Peki Nasıl bilirsin burayı ? = Rel Kodu
    Senin cevabın = no follow ( ben kefil olmam )

Üni sitesine dofollow hatta bırak muse link çıkışı verilir . Sana da değil zararı bu iyi şeyleri örnek alıyor övüyor faydalı konulardan bahsediyor, bak klavuzu üni sitesiymiş görünerek faydası olur. Valiliğe bile nofollow çıkmışsın . Alman liseli kız blogları pr7 pr6 hatta ev kadınlarının ki pr8 iken bizim üni sitelerinin , valilik sitelerinin devlet kurumlarının düşük pr değeri almaları internetle az haşır neşir olan herkes için utandırıcı bir durum olmalı. Sebebi de bu gereksiz anlamsız cimriliğimiz. Daha dün bi konuda Türkiyede yüksek pr olmadığından bahsttiklerinde , twitter ana sayfasına no follow çıkış yapanlar gördüğümü söylemiştim. Senin ki daha da beteri :D

Elbet farklı görüş sunanlar olabilir . Yok arkadaş doğrusu budur bende olsam nofollow verirdim diyenler olabilir. Fakat ben eğer o okul ismini kullanarak birşeyler yapıyor olsaydım okulun her sekmesi için birer sayfa hazırlar uzunca makaleler yazar tanıtımlarını yapar bol bol da rel muse , do follow link çıkardım .Google da benim bu içeriğime bakarak rahatça o siteyle alakalı olduğumu farkeder ve beni ön sıralarda listelerdi diye düşünüyorum.

• linklerdeki no follow ibaresini follow olarak düzelttim.
    diğer eleştirilerinizi bekliyorum, olumsuzlukları söylemeniz çok iyi oldu, şu seo işindeki hatalarımı bi an önce düzeltmek istiyorum
    Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 12.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Grafiker
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad C** Ş**
    • Mesajlar 1930
    • Beğeniler 1527 / 1150
    • Ticaret 25, (%100)
    Seo uzmanı falan değilim daha detaylı inceleyecek bir arkadaş mutlaka çıkar. Ben sadece bana göre yanlış olduğunu düşündüğüm şeyi söyledim. Gerçekten uyguladığın içinde teşekkür ederim .

Sıralamaya bir etkisinin olup olmadığını da 3-4 gün içinde gözlemleyerek faydalı yada zararlı diye belirtirsen çok sevinirim.

Umarım forumdan seocu arkadaşlar da 2 satır birşeyler yazıp yardımcı olabilirler.

Ek Olarak: ..................

BilalTurkmen BilalTurkmen WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 14.11.2012
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek E-ticaret Danışmanlığı
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad B** T**
    • Mesajlar 129
    • Beğeniler 8 / 14
    • Ticaret 1, (%100)
    Aynı dertten muzdaripim .6 sıradakı kelımem 500 'den cıktı. Beklıyoruz. Ve Alexa ve google lınklerı artmasına rağmen .

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al