freelance iş ilanları

İsim Hakkı Konusunda Bilgi Sahibi Olan Arkadaşlar (Fikir Alışverişi)

4 Mesajlar 908 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cnkrblt cnkrblt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Müşteri Temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 45 / 31
  • Ticaret 13, (%100)
Arkadaşlar mevzu basit blogum ile aynı ismi taşıyan bir kimya firmasına ait temizlik ürünleri var firma temizlik ürünleri gibi konularda patent almış an itibariyle internet ortamında özellikle görsellerde bu firmanın ürünleri yerine benim blogumdaki görseller daha fazla bu nedenle kafama takılan şöyle bir soru var blogumun bu gidişatı nedeniyle bu firma ile sorun yaşama olasılığım nedir?

6 Aydır yazdığım blog şu an pr 2 ve anında index alıyor ancak yaş aldı başını mahkemelerle falan uğraşamam gerekirse paraya kıyıp pr değeri yüksek bir domain alıp yoluma bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum...

Bilgi sahibi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

wmaraci
reklam

doktor doktor Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 12 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Bildiğim kadarı ile yalnızca o kişiye ait patenti olan bir ürüne rakip olacak ve firmanın ticaretine zarar verecek şekilde aynı konuda bir ürünü sitenizde yayınlarsanız belki sorun olabilir. Onun haricinde siz farklı bir amaçla o domaini kullanıyorsanız bir şey çıkmaması lazım. Hatta o firmaya satmak için teklif verebilirsiniz.
cnkrblt

kişi bu mesajı beğendi.

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bizde bir etiket, barkod firmasına sahibiz ve .com'lu domain'imiz var. Ben bilişimci olarak bu konuyu çok araştırdım. "doktor" un da dediği gibi siz bu kimya firması hakkında olumsuz yazı, makale, resim paylaşırsanız rakip firma size "firma adımızı kirletme ve iftira" gibi bir nedenden dolayı mahkemeye verebilir. Ancak "domain adı yüzünden" mahkemeye giderseniz diyeceğiniz tek şey şu "daha önceden düşünüp alsalardı." Bununla ilgili hiçbir madde yok, rahat rahat çalışabilir, yolunuza bakabilirsiniz.

Biz, ".com" , ".net" , ".org" ve ".com.tr" domain'lerine sahibiz. Diğerleri beni takmıyor. İsterlerse ".tk" domain'den alsınlar, firmamızda her şey belirtiliyor zaten.
cnkrblt

kişi bu mesajı beğendi.

cnkrblt cnkrblt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Müşteri Temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 45 / 31
  • Ticaret 13, (%100)
çok teşekkürler...

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al