freelance iş ilanları

Bir tema çizim denemesi

13 Mesajlar 2.785 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cagri cagri Bu kez olacak! Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Arada sırada can sıkıntısından tasarım yapmayı deniyorum. Dün gece de o zamanlardan biriydi ve 1 saat kadar uğraşarak bir şeyler yaptım. Ciddi ve kurumsal bir çalışma beklememelisiniz. Bazı kısımları takip ettiğim blog yazarlarının bloglarından aldım. Zaten gelir amaçlı bir çalışma olmadığından bu sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Yine de önerilerinizi belirtirseniz sevinirim. Son olarak; Corel Draw ile hazırladım bu çalışmayı.

wmaraci
reklam

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Tasarımda Usluer havası sezdim. :) Zaten belirtmişsiniz. Bunun dışında, grinin koyu tonları (arkaplan) tasarımın kalitesini olumsuz olarak etkiliyor. Daha açık renkler kullanmanız tercihim. Ve navigasyon, arama kısmı ve yazı başlıkları biraz daha küçülebilir. Daha iyilerini de yapabileceğinize inanıyorum. (Fazla mı daha kullandım ne? :D) Bizlerle paylaştığın için teşekkürler.
DKGraphic

kişi bu mesajı beğendi.

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
ben yenilik getiren tasarımları daha çok seviyorum. Çok fazla basit olmuş. Tabi sen de zaten bunu belirtmişsin. Ne tür bir değişiklik yapılmalı sorusuna cevap olarak: sekmelerden faydalan mesela, 728*90 reklam alanı oluştur, yazıların sıralandığı sayfa çok basit. Artık çoğu tasarımda belli bir kategorideki son 4 yazı falan veriliyor. Aslında söylenecek çok şey var. Gerçi sen de bunun farkındasındır. Ben daha yenilikçi tasarımları seviyorum. Sabah şu tasarım çok ilgimi çekti. Özellik son yorumlar bölümü üzerinde biraz daha çalışırlırsa çok daha iyi olabilir:

http://themefuse.com/demo/wp/newssetter/

ayrıca bu temalar da wordpressin neler yapabileceğini gösteriyor:

http://themefuse.com/demo/wp/voyage/

http://themefuse.com/demo/wp/homequest/

bu da benim şu tasarlamakta olduğum bir temanın header kısmı. sosyal ağ bölümünü düzenlemedim gerçi hala.

brk DKGraphic

kişi bu mesajı beğendi.

DKGraphic DKGraphic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek Graphic Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 36 / 12
  • Ticaret 6, (%100)
Dur sen dur :) ben birazdan müsait olucam yorum yapıcam :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)
Çok teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için. Gerçekten bağcıyı dövmeden üzüm yeme kıvamındaki yorumlarınız beni mutlu etti :) Ayrıca tavsiyelerde de bulunmuşsunuz ondan dolayı ayrıca teşekkür ederim.

Derya, haydi bakalım bekliyorum :)

• Üyelik 01.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek Graphic Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 36 / 12
  • Ticaret 6, (%100)
Evet işte geldim burdayım :D

Çağrı daha iyisi neden olmasın diyerek hep devam et..
İlk önce ellerine sağlık inanıyorum ki "daha iyisi" olacak :)

- header (en üst)
* Bg açık renk örnek beyaz olsa daha iyi olurdu. Sağ kısımdaki iconlar daha minimal olsa iyi dururdu. Menü yazı karakter büyüklüğü ideal ölçülerde daha şık duracaktır örn: 11-12-13..
* search box fontuda aynı şekilde.

-Content (içerik) bölümü
* Kölerde kullandığın konturlar bu kadar keskin bir renk değilde daha açık bir gri olabilirdi daha hoş dururdu.
* mesela haber başlığını çok büyük yazmışsın atıyorum haber başlığımız biraz uzun ve 2.satıra kayıcak.. ozaman sıkıntı çıkarıcak..
* aralardaki nokta ayrımları daha şeffaf ve minik olabilirdi.
* numaralandırma da bu söylediklerimden nasibini aldı :D

- Sidebar (right)
* kategoriler vs. köşeleri oval biterken e-blten aboneliğinin kçşeleri keskin bitmiş. Bir çalışmaya hangi çizgi ile başladıysak aynı çizgiyle bitirmek o çalışmaya bir bütünlük katar ve daha iyi bir görüntü elde ederiz.
* tanıtıcı linkler ve kategorilere bişi diyemiyorum. :D

Sanırım hepsi bu kadar :) çok mu konuştum ben :confused: :D
Gecenin bir yarısı tema yorumlarsak olacağı bu :D

brk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)
Çok teşekkür ederim Derya, o zaman ne yapıyoruz? Ben geliyorum senin işyerine sen bana bir iki numara öğretiyorsun, ben de memlekette hava atıyorum :) Şakası bir yana çok teşekkür ederim yeniden yorumun için. Bunları dikkate alacağım bundan sonra. Yalnız sanırım daha önce demedim: Ben PS kullanmayı neredeyse hiç bilmiyorum, 3 yıllık gazetecilik geçmişimde öğrendiğim Corel ile bir şeyler çiziktirdim ama sanırım bundan sonra daha iyi olacak :)
DKGraphic

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek Graphic Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 36 / 12
  • Ticaret 6, (%100)

Çağrı adlı üyeden alıntı

Çok teşekkür ederim Derya, o zaman ne yapıyoruz? Ben geliyorum senin işyerine sen bana bir iki numara öğretiyorsun, ben de memlekette hava atıyorum :) Şakası bir yana çok teşekkür ederim yeniden yorumun için. Bunları dikkate alacağım bundan sonra. Yalnız sanırım daha önce demedim: Ben PS kullanmayı neredeyse hiç bilmiyorum, 3 yıllık gazetecilik geçmişimde öğrendiğim Corel ile bir şeyler çiziktirdim ama sanırım bundan sonra daha iyi olacak :)

Bunları corelde de yapabilirsin. Ama benim gönlüm PS'den yana :) Rica ederim, buyur gel başımın üstünde yerin var :) Ben inanıyorum ki daha iyi olacak ;)

Görüşmek üzere..

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Abi süper olmuş,
Yalnız yazıların boyutları bana biraz büyük geldi gerisi zaten harika :)

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Valla Çağrı öncelik ile emeğine sağlık kardeşim. :)Zaten yapmak istediğini ve yaptığını da güzel anlatmış ve sergilemişsin. Fakat dikkati mi çeken ilk şey diğerleri gibi neden koyu bir tasarım abi içim karardı, hayırdır? :)

Yerleşim olarak sıkıntı yok, fakat font uyumu konusun da biraz sıkıntı var o da boyut sorunu. Fontlar şuan san ki gözüm de Harlem Shake yapıyor gibi o derece :) Font sorununu çözdüğün zaman çok çok güzel daha bir tema çıkacaktır ortaya ki zaten DKGraphic her şeyi güzelce açıklamış ve düzenlemiş.

Fakat benim belirtmek istediğim nokta hani bilmiyorum bel ki sadece bana öyle geliyordur :) Şu yeni tasarımlar da border olayına bir türlü alışamadım ben bana göre border çok eski bir şey artık. Ona da bir çare bulmak lazım tasarım da. İşte o zaman tadından yenmez WP kullanırız bile :)

Eline sağlık, devamını şiddet ile bekliyoruz. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al