wmaraci reklam
lidertakipci

Samsung Galaxy S4 Tanıtımı Gerçekleşti.

10 Mesajlar 1.607 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Samsung tarafından Newyork Times meydanın da saat 01:00'da başlayan ve tam bir saat süren tanıtım YouTube ve diğer bir sürü yayın kanalı üzerinden canlı olarak verildi.

Galaxy S4 için söyleyebileceğim tek şey gerçekten mükemmel bir telefon olmuş. Dikkatimi çeken ilk şey olarak 5" bir ekrana sahip olması ki Note2'de bile 5.5" ekran var. Cihaz ayrıca 2GB ram destekli ve arttırılabilir hafiza seçeneği ile geniş bir depolama sağlıyor. Arka kamera 13Mp ve ön kamera 2Mp görüntü kalitesine sahip. Bununla beraber S ile Drama Shot gibi bir iki daha yeni kamera özellikleri de çok dikkat çekici ve etkileyici.

Ve yine aynı şekil de Dual Camera özelliğini anlatmadan geçemem arka kameradan fotoğraf çekerken aynı fotoğraf karesine ön kameradan da kendi fotoğrafınızı ekleyebiliyorsunuz.

HomeSnyc ile çektiğiniz bir fotoğrafı ve videoyu ailenizin televizyonu, bilgisayarı ya da telefonu üzerinde canlı olarak görmelerini sağlayabiliyorsunuz. Ve bu ağ içerisin de maksimum 8 tane cihaz kullanabiliyorsunuz.

Ses kısmına gelecek olursak eğer, bir parçayı 5 ayrı Galaxy S4 ile aynı anca çalabiliyor ve 5+1 ses sistemi elde edebiliyorsunuz. Eliniz de iki tane S4 cihazı varsa iki ayrı cihazdan sesi alıp dual bir ses kalitesi elde etmeniz de mümkün.

Sesli komutlar, mesaj okuma, ses tanıma, ses ile mesaj yazımı, ellerini dokunmada air yöntemi ile el hareketleriniz ile cihazı kullanma ve bir video izlerken ilginiz başka bir şey üzerine çekilirse gözleriniz ekranan ayrıldığı gibi video otomatik olarak pause moduna geçiyor ve ekrana geri baktığınız da play modu ile devam ediyor olması gibi bir çok özellik mevcut. Bunların hepsini detaylı olarak bir yazı da paylaşmayı planlıyorum. Şimdilik lansman ardından aktarabileceklerim bunlar.

Unutmadan, ek aparatlar ve cihazlar ile kan şekeri ölçümleri, tansiyon ölçümleri gibi fonksiyonları da S4 içerisin de mevcut.

Özet olarak, S4 kesinlikle alınası bir telefon. :)

wmaraci
reklam

OmERgin OmERgin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Bence S4 tam bir düzmece olmuş. Ben lensmanı canlı olarak izledim. Kendimce tarttım düşündüm. S3 kullanıcısıyım bunu da belirteyim ve sonuç olarak diyeceğim tek şey düzmece. Görünüm yönünden, ebatları yönünden...

1 yıl önceki cihaz 133 giram 1 yıl sonraki cihaz 130 gram. Teknolojik gelişme diyorduk 1 yılda 3 gram mı attı acaba?

Hatta derin bir inceleme ve analizde bulundum; http://www.omergin.com/samsung-galaxy-s4un-ozellikleri.html

Diyeceğim o ki S3 gibi bir girişimden sonra S4 Samsung'a hiç yakışmadı. Böyle bir kocaman, kaba telefonu taşımaktansa hem daha kibar hem de daha gösterişli HTC One'ı tercih ederim.

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
S4'e gelen bütün tepkiler genel de aynı. Ama şu unutulmamlı ki; artık akıllı cihazlar için ekran küçültme değil de çerçeveyi minimuma indirerek ekran büyütme çabası içinde üreticiler. Çünkü hanginiz küçük ekranlı bir akıllı cihaz ister ki? İlla ki ben diyen çıkacaktır fakat verim ve performans olarak düşük olacaktır. Ben de S3 ile iPhone kullanıcısıyım ve S3 kullandıktan sonra iPhone alamıyorum elime ekranı o kadar küçük geliyor ki. Fakat S3 tecrübesi tatmadan önce iPhone ekranı benim için yeterliydi. :) Demek istediğim bu talepleri biz yaratıyoruz ama istediğimiz şeye de biz karşı çıkıyoruz.

Görsellik ve büyüklük bakımından Note2'ye yakın olmazı bel ki bir kesimin negatif tepkisini çekecektir(!) fakat S4 oldukça büyük satış rakamlarına ulaşacaktır.
Harunokumus

kişi bu mesajı beğendi.

Cafer Cafer Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek PHP Developper
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 65 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
S3 le arasında 0.2" ekran farkı var. Fazlada büyüdü denilmez aslında. Kamerasındaki yeni özellikler çok hoşuma gitti.

wmaraci
wmaraci

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Bence S4 çok abartı olmuş. Arkadaşım telefon alıyoruz, bilgisayar değil. Ben şahsen o telefona para vermem. Tamam bir telefonda böyle özelliklerin olması güzel ama bence gereksiz. Eğer bilgisayar niyetinde kullanacaksanız elbette güzel. Ama benim bir telefondan bekleyeceğim maksimum özellikler S3'te zaten mevcut. Seneye ne olacak peki? S5 çıktığında? 4 GB ram mi koyacaklar? Bu nereye kadar gidecek?

Ebatlar büyüye büyüye bir laptop boyutuna gelecek belkide. Özelliklerde... Sonra bir bakmışız "aaa başladığımız yere geri döndük" tekrar laptop. :)

May May Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 64 / 82
  • Ticaret 4, (%100)
Galaxy S4 Özellikleri

İşte merakla beklenen Samsung Galaxy S4 cep telefonu ve özellikleri. Samsung tarafından New York şehrinde tanıtılan yeni cep telefonu Galaxy S4 büyük bir etkinlik ile tanıtıldı.
Kasa yapısı olarak Galaxy S3 modeline benzetilen bu cep telefonu, Galaxy S3 modelinden 2 gram daha hafif. Üstelik daha ince.

Marka : Samsung
Model : Galaxy S4
Ana Ekran : 4.99 inch Full HD Super AMELOD Ekran
Çözünürlük : 1920 x 1080 piksel (441 ppi)
Kamera : 13 Mega piksel Kam.
Çözünürlük : 4000×3000 piksel
Yazılım : Android 4.2.2 Jelly Bean
RAM : 2 GB Hafıza : 16/32/64 GB
Boyut ve Ağırlık : 136.6 x 69.8 x 7.9 mm ve 130 gram
Samsung tarafından tanıtımı yapılan Galaxy S4 cep telefonu “Life Companin” yani “Hayat Arkadaşı” sloganı ile tanıtıldı.

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1862
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)

ömERgin adlı üyeden alıntı

Bence S4 tam bir düzmece olmuş. Ben lensmanı canlı olarak izledim. Kendimce tarttım düşündüm. S3 kullanıcısıyım bunu da belirteyim ve sonuç olarak diyeceğim tek şey düzmece. Görünüm yönünden, ebatları yönünden...

1 yıl önceki cihaz 133 giram 1 yıl sonraki cihaz 130 gram. Teknolojik gelişme diyorduk 1 yılda 3 gram mı attı acaba?

Hatta derin bir inceleme ve analizde bulundum; http://www.omergin.com/samsung-galaxy-s4un-ozellikleri.html

Diyeceğim o ki S3 gibi bir girişimden sonra S4 Samsung'a hiç yakışmadı. Böyle bir kocaman, kaba telefonu taşımaktansa hem daha kibar hem de daha gösterişli HTC One'ı tercih ederim.

Ekran ve kasa boyutu arttığı halde 3 gram daha hafif olduğunu unuttunuz galiba :)

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
Bir Galaxy SIII kullanıcısı olarak beklentilerimin çok altında bir telefon olduğunu söyleyebilirim. 8 çekirdek deniliyor ama bu çekirdeklerin sekizi de aynı anda çalışmıyor yani telefona kabak çekirdeği koymuşlar... 2 gb ram var ama GPU güçlü değil... Hadi bunların hepsini geçtim, yıl olmuş 2013, polikarbondan, nano teknolojiden söz ediliyor ama hala telefonlarımız çiziliyor. Telefon şık, ince ve hafif diye alıyorsun sonra çizilmesin diye üzerine 30-40 lira daha verip kaba, hantal ve kalın bir kılıf alıyorsun (birde jelatin olayı var).

Telefonun tanıtımı sırasındaki yapabildikleri donanımla alakalı değil tamamen yazılımsal, yani 3-5 ay sonra Galaxy SIII telefonuma bu güncelleme geldiğinde sadece ram için yakınıyor olacağım geri kalan her şey hemen hemen aynı olacak...

Her şeye rağmen şunu söyleyebilirim, Iphone 5/5s alacağıma Samsung Galaxy S IV alırım NOKTA

https://populertarim.com

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Samsung'un kacirdigi bir nokta var. Insanlar akilli telefonu minumum sartlarda kullanmak istiyor. Note II telefon calsa arabada acana kadar kaza yaparsin. Buda boyle olmus sahsen S3 u 1 hafta kullanamadim saate bakmak icin telefonla konusurken kulagimdan uzaklastiriyorum telefon kapaniyor dokunmatik kalitesine hic girmiyorum bile... Bence en iyisi ortalama ekrani olan ince zarif bir akilli cihaz.

ChuckBartowsKi

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Piyasaya çıkacak fiyatlar hakkında uzmanlar şu anda 2000 TL ile 2750 TL arasında bir rakam fikrini ortaya attılar. Ben bu telefona bu kadar parayı vermem. Şu anda 2750 TL'ye dünyanın piyasada olan parçalar ile en iyi bilgisayarını ortaya çıkarırsın.

S4'ü merakla bekliyordum ama ekranı ve büyüklüğü yüzünden bende değerini kaybetti. Alacağım telefon IPhone 5 olacak. Ayrıca S4'ü çıkartmaya değecek öyle ahım şahım yeniliklerde bence yok. Kamera özelliklerini S3'de çıkartabilirlerdi istemiş olsalardı.

Gözümden düştü Samsung. Android tercih edersem Sony Ericson alırım ama sanırım artık IPhone 5 zamanı geldi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al