wmaraci reklam
lidertakipci

Telif hakkı ile ilgili gelen mail

28 Mesajlar 5.092 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fullindirfilm fullindirfilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 72 / 17
  • Ticaret 13, (%100)

gumushaneli adlı üyeden alıntı

Dostum sitene erişimi kapatırlar hitin düşünce anlarsın.

hitim düşmüştü bugün epey bi ondan mı acaba peki verdiği linki silsem düzelirmi geri dönüş falan yapmam gerekir mi

wmaraci
reklam

NarKo NarKo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
ben hemen kaldırdım hitimde düşme olmadı düşücenide sanmam sadece fragman ne yani fragman da mı yayınlayamıcaz biz artık telif hakkına girende ne anlamadım ama ben resim olarak düşünüyorum

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım

gumushaneli gumushaneli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek internet cafe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

fullindirfilm adlı üyeden alıntı

hitim düşmüştü bugün epey bi ondan mı acaba peki verdiği linki silsem düzelirmi geri dönüş falan yapmam gerekir mi

NarKo adlı üyeden alıntı

ben hemen kaldırdım hitimde düşme olmadı düşücenide sanmam sadece fragman ne yani fragman da mı yayınlayamıcaz biz artık telif hakkına girende ne anlamadım ama ben resim olarak düşünüyorum

Arkadaşlar hit düşer neden düşer teklif hakkı geldiğinde kaldırmamanız durumunda ***** ' in ve diğer internet sağlayıcılarının dnslerini kullanan kişiler giremez ancak dnslerini 8.8.8.8 8.8.4.4 şeklinde google dns lerine ayarlayabilen kişiler girer.Bu ayarı yapan kişilerde düşük bir kesim olduğundan dolayı sitenize giren kişiler siteye erişim mahkeme tarafından engellenmiştir ibaresini görecektir.

• Üyelik 13.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 72 / 17
  • Ticaret 13, (%100)

gumushaneli adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar hit düşer neden düşer teklif hakkı geldiğinde kaldırmamanız durumunda ***** ' in ve diğer internet sağlayıcılarının dnslerini kullanan kişiler giremez ancak dnslerini 8.8.8.8 8.8.4.4 şeklinde google dns lerine ayarlayabilen kişiler girer.Bu ayarı yapan kişilerde düşük bir kesim olduğundan dolayı sitenize giren kişiler siteye erişim mahkeme tarafından engellenmiştir ibaresini görecektir.

bunu nasıl düzeltecez acaba

wmaraci
wmaraci

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
DMCA Genelde google a direk müracaat ederek filmin arama sonuçlarından silerdi fakat bu defa mail göndermişler sizin yapmanız gereken tek şey videoyu kaldırıp yerine fragman eklemek sayfayı silmenize gerek yok sadece videoyu kaldırmanız yeterli hit almaya devam edersniz bu da sizi etkilemez.Kaldırmazsanızda olayın ciddiyetine bağlı olarak siteye erişimi kapatabilirler veya site küçük olursa pekte üstüne düşmezler bir çok defa etlif hakkıyla ilgili bildirim aldığım bu konularda az çok bilgim var.

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Bildigin standart DMCA takedown normalde bu hosting sirketine gider ve hostingini iptal ederler ama dedi kullaniyosun sanirsam o yuzden direk eline gelmis, host abd disi bir ulkedeyse DMCA'nin yapacagi baska birsey yok cunki onlar anca ABD'ye mudahale ede biliyor fakat filmin sirketi DMCA'dan vazgecip duz yoldan mahkemeye vere bilir o baska mesele

Ek Olarak:

NarKo adlı üyeden alıntı

dün banada geldi ama bende ne kopya içerik var nede baska bisi sadece fragman ve fragmanların telif hakkı var mı ki ama fragman olsa sonucunda youtubede barınıyor fragman resmi olabilir mi acaba bende ki olay su

Sayın Bay/Bayan

Rubbit Hukuk Ekibi Olarak,
Ilgili Materiallerin Telif hakkı temsilcisi olarak aşağıda belirtilen posta adresinde ikamet etmekteyim. Yeminli olarak ifade ederim ki, aşağıdaki detaylı raporda
görülebileceği Telif haklarının ihlal edildiğini saptamış bulunmaktayım. Materyalin aşağıdaki raporda belirtildiği biçimde kullanılmasına Rubbit LLC,
temsilcilerim veya kanunlar tarafından izin verilmediği hüsnüniyetindeyim. Bu belgede verilen bilgiler, bilgim çerçevesinde doğrudur. Bu nedenle, bu belge aşağıdaki listede
belirtilmiş olan saptanmış ihlalin kaldırılmasının yürürlüğe koyulması için resmi bir bildirimdir. Rapor ihlalin tam olarak yapıldığı yeri belirlemektedir. İş bu belge ile telif
hakkı kanunlarında da belirtildiği gibi, ihlal edilen materyalin kaldırılmasını ya da materyale erişimin engellenmesini ve kullanıcının ileride yetkisi olmayan materyalleri
kullanması ve diğer kişiler ile paylaşmak konularından kendini uzak tutması gerektiğinin vurgulanmasını talep ediyorum (bakınız, 17 U.S.C. 512).

Lütfen derhal bu meseleyi çözmek için şu ana kadar aldığınız önlemleri belirten bir yanıt gönderiniz, göndereceğiniz yanıtta referans numarası olarak DMCA-CASE belirtiniz. Bu
belgedeki hiçbir bilgi Rubbit Hukuk Ekibin’in, kesinlikle hakkı saklı olan, iddia edilen ihlal konusunda haklarından ya da yasal yollardan feragat ettiği anlamına
gelmez. Benimle irtibata geçmeniz gerekmesi durumunda iletişim bilgilerim bu belgenin sonunda bulunmaktadır.

İhlal edilen Çalışma(lar): http://www.tvyo.com/dizi
İhlal eden URL(ler): http://www.ibrahimfirat.net/2013/04/1-erkek-1-kadn-103-ve-104-bolum-fragman.html

Fragmanlarin telif haklari vardir ve izinsiz paylasimi yasaktir.
Cogu zaman gerekli izinleri yayinci sirketle baglantiya gecip ucretsiz olarak almaniz mumkundur.
Eger fragman youtube sitesinde yukluyse ve siz sadece sitenize yapistirdiysaniz o zaman siz sorumlu tutulamazsiniz youtubeye yukleyen kisi sorumludur. Eger izinleri aldiysaniz size vericekleri izin metnini youtube'deki lisans bolumune kopyalayip yapistirin sorun cozulecektir tabi daha onceden videonuza copyright strike gelmediyse

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Telif hakkı nedeni ile kaldırman senin yararına olacaktır. Arkadaşların dediği gibi fragman ekleyebilirsin hite bir etki etmez.

Ek olarak; konuyu ilk açınca çok şaşırdım birden çünkü rubbit.com domainin .net'i bende :) Ne oluyor diye şaşırdım birden :)

JoeBLack JoeBLack kod.gen.tr Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
Rubbit.com adresine baktığınızda telif haklarının korunması üzerine çalışan bir şirket olduğunu görüyoruz. "tvyo" ise medyada gördüğümüz reklamları doğrultusunda bu konuda yasal hakları da bulundurduğundan diğer dizi/film sitelerinden farklı olarak öne çıkmak istiyor gibi görünüyor. Bu bağlamda sanırım "Rubbit" şirketi ile anlaşmış olmalı. Maili ciddiye almanızı tavsiye ederim.

NarKo NarKo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
benim sitemde sadece youtubeden alınan video ve resim vardı sonucta youtubeye ben yüklemedim en iyisi fragmanda yayınlamamak gerek

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım

• Üyelik 13.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 72 / 17
  • Ticaret 13, (%100)
konuyu sildim ne olur ne olmaz diye bi daha ki sefere artık linkleri siler fragmanı eklerim ama o kadar film var hiç birşey olmuyor diziden uyarı geliyor ona şaşırıyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al