[COLOR=DarkSlateGray]Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda sizlere RSS kullanımını anlatmaya çalışacağım.[/COLOR]

[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3]RSS nedir?[/SIZE][/FONT]

[COLOR=black][COLOR=DarkSlateGray]RSS, really simple syndication yani "gerçekten kolay sindikasyon(!)". daha geniş tanımıyla xml grammerinde yazılmış, sitedeki en son güncellemeler veya haberleri olabildiğince hızlı bir şekilde son kullanıcıya iletmek için kullanılan veri biçimi.[/COLOR]

[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3]RSS kullanımı zararlı mıdır?[/SIZE][/FONT]
[COLOR=DarkSlateGray]
RSS'de konular otomatik olarak vBulletin tabanlı forum sisteminize eklenecektir. Onun için çok sık ve yoğun kullanmanız sakıncalı olabilir. Arama Motorları sitenizi spam olarak algılayabilir. RSS ekleme bölümüne ne kadar çok link eklerseniz o kadar fazla konu açılacaktır. Onun için 1 veya 2 adet url kullanarak günlük alınan başlık miktarını azaltmış olabilirsiniz.
[/COLOR]
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3]RSS başlıkları tamamen çekebilir miyiz?[/SIZE][/FONT]

[COLOR=DarkSlateGray]RSS başlıkları malesef tamamen çekmez. Yazının başından bir bölüm alır ve devamına devamını görüntülemek için tıklayın gibi bir yazı ekler. Yönetim bölümünden bunun ayarları mevcut değil, sadece RSS'yi aldığınız sitenin sahibi buna müdahale edebilir ancak tamamını veren bir site benim bildiğim malesef yok.
[/COLOR]
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3]RSS ile açılacak olan konu örneği[/SIZE][/FONT]
[/COLOR]

[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3]RSS Kullanabileceğiniz siteler:[/SIZE][/FONT]

Yakında RSS nasıl eklenir başlıklı bir makale daha yayınlayacağım. Sağlıcakla.

Anlatım: Mertcan
Kaynak göstererek alıntı yapılabilir.