lostyazilim

Bu domainle ne yapabilirim?

19 Mesajlar 2.627 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Çok heveslenerek aldığım bir alan adım var; sihirbaz.co. Domaini hosting satış sitesi üzerine almıştık bir arkadaşımla ama aramızda problemler çıktı iptal oldu. Tek başıma da yapmak isterdim ama onun bilgisi olmadan çok zorlanırım.

Domain gerçekten iyi gibi ama ne üzerine yapabileceğim konusunda fikir yürütemedim. Markalaşabilirim aslında. Wordpress çok iyi olmamakla birlikte biliyorum.

Fikirlenizi bekliyorum. Ne yapabilirim?

wmaraci
reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Sihirbazlık numaraları öğreten bir blog açabilirsiniz :)

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Sihirbazlık numaraları öğreten bir blog açabilirsiniz :)

değerli yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. aklıma buda geldi hocam ama daha geniş bir kitleye hitap edebilirim aslında. yani daha geniş düşününce genel blog çıkacaktır ortaya ama o kadar uğraşabilecekmiyim zamanım olacak mı işte bu konuda bazı şüphelerim var :)

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

bonibon adlı üyeden alıntı

değerli yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. aklıma buda geldi hocam ama daha geniş bir kitleye hitap edebilirim aslında. yani daha geniş düşününce genel blog çıkacaktır ortaya ama o kadar uğraşabilecekmiyim zamanım olacak mı işte bu konuda bazı şüphelerim var :)

Hocam bence daha geniş bir kitleye yayın yapmak yerine sadece sihirbazlık kategorisi üzerinden gelişmeye bakın derim çünkü yükselmeniz kolay olur.

Yükselmeniz nasıl kolay olur ?

Hem alan adının hemde içeriğin uyumlu olması linklerde üst sıralara çıkmak için oldukça önemli bir nokta.
Google'da içinde "sihirbaz" kelimesi bulunan aramalar yaptırıldığında, site içeriğiniz ve site isminiz birbiriyle uyumlu olduğundan dolayı linklerde güzel yerler edinirsiniz. Bu şekilde sitenize daha çok kullanıcı çekebilirsiniz.

Ayrıca yakaladığınız domain şu açıdan çok önemli;
Google aramalardan gelen kullanıcıların sitede uzun süre gezmesini sever. Hatta aramalardan gelen kullanıcılarınız sitenizde daha fazla vakit geçirip reklamlara tıkladığı zaman adsense daha fazla ödeme yapar.
Sitenizde sihirbazlıkla ilgili bilgiler, numaralar vs bulunacağı için arama yapan kullanıcı bir şeyler öğrenebilmek için yeterince fazla vakit geçirecektir. Buda size oldukça fazla para dönüşü yapar. Yani gelirinizi iyi yönde etkiler.

Diğer yönden sihirbazlık sektörü ölmeyecek bir alandır. Bu yüzden siteniz sürekli aktif halde kalır. Tabi bu sizin sitenize olan ilginize de bağlı :)

Kısacası alan adınızı dediğim şekilde kullanmanız 3 yönden olumlu olacaktır.

1- Kullanıcılar sitenizde fazla gezindiği için adsense fazla öder.
2- Google amca linklerde üst sıralara çıkarır. (bu daha fazla kullanıcı ve daha fazla para demek (: )
3- Ölmeyecek bir alanda çalışma yapmış olursunuz, projeniz devamlı olur.

Not: Adsensenin sihirbazlık içerikli yazılarda çıkan reklamlara ne kadar verdiğini bilmiyorum ama çok düşük kazanç sağlayacağınızı da pek düşünmüyorum açıkcası.

wmaraci
wmaraci

guven5 guven5 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek bilgisayar teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Bu işlere girmek istediğinizden eminmisiniz, yani elimde bu var bunu değerlendireyim şeklinde bir yaklaşım yerine, bir amaç ve hedef olmalı. Asıl soru daha geniş kitlelere nasıl ulaşırım günlük / haftalık / aylık daha çok nasıl ziyaretçi çekebilirim şeklinde olmalı. Google da en çok aranan ve tıklanan kelimeler ve ziyaretçi çeken siteler nerelerdir diye bir başlangıç bence daha mantıklı.

blonde-lovers.com kaliteli makalelerinizi ucretsiz yayinlayin.

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Hocam bence daha geniş bir kitleye yayın yapmak yerine sadece sihirbazlık kategorisi üzerinden gelişmeye bakın derim çünkü yükselmeniz kolay olur.

Yükselmeniz nasıl kolay olur ?

Hem alan adının hemde içeriğin uyumlu olması linklerde üst sıralara çıkmak için oldukça önemli bir nokta.
Google'da içinde "sihirbaz" kelimesi bulunan aramalar yaptırıldığında, site içeriğiniz ve site isminiz birbiriyle uyumlu olduğundan dolayı linklerde güzel yerler edinirsiniz. Bu şekilde sitenize daha çok kullanıcı çekebilirsiniz.

Ayrıca yakaladığınız domain şu açıdan çok önemli;
Google aramalardan gelen kullanıcıların sitede uzun süre gezmesini sever. Hatta aramalardan gelen kullanıcılarınız sitenizde daha fazla vakit geçirip reklamlara tıkladığı zaman adsense daha fazla ödeme yapar.
Sitenizde sihirbazlıkla ilgili bilgiler, numaralar vs bulunacağı için arama yapan kullanıcı bir şeyler öğrenebilmek için yeterince fazla vakit geçirecektir. Buda size oldukça fazla para dönüşü yapar. Yani gelirinizi iyi yönde etkiler.

Diğer yönden sihirbazlık sektörü ölmeyecek bir alandır. Bu yüzden siteniz sürekli aktif halde kalır. Tabi bu sizin sitenize olan ilginize de bağlı :)

Kısacası alan adınızı dediğim şekilde kullanmanız 3 yönden olumlu olacaktır.

1- Kullanıcılar sitenizde fazla gezindiği için adsense fazla öder.
2- Google amca linklerde üst sıralara çıkarır. (bu daha fazla kullanıcı ve daha fazla para demek (: )
3- Ölmeyecek bir alanda çalışma yapmış olursunuz, projeniz devamlı olur.

Not: Adsensenin sihirbazlık içerikli yazılarda çıkan reklamlara ne kadar verdiğini bilmiyorum ama çok düşük kazanç sağlayacağınızı da pek düşünmüyorum açıkcası.

Cidden size helal olsun herkes düşünür ama siz destan yazmışsınız :) ve şu an kafamda bu fikir fazlasıyla olumlu şekilde gelişti. yalnız bir pürüz var. ben ilizyonist olmadığım için bu siteye ekleyeceğim içeriği toplayarak yazacağım. buda kopya içerik olacak ve söylediğiniz gibi ilk sıralar ve adsense gelirleri hayalden başka bir şey olmayacak. Okuduğunuz bir sihirbazlığı ne kadar özgün bir halde yazabilirsiniz ki?

guven5 adlı üyeden alıntı

Bu işlere girmek istediğinizden eminmisiniz, yani elimde bu var bunu değerlendireyim şeklinde bir yaklaşım yerine, bir amaç ve hedef olmalı. Asıl soru daha geniş kitlelere nasıl ulaşırım günlük / haftalık / aylık daha çok nasıl ziyaretçi çekebilirim şeklinde olmalı. Google da en çok aranan ve tıklanan kelimeler ve ziyaretçi çeken siteler nerelerdir diye bir başlangıç bence daha mantıklı.

ilginiz için çok teşekkür ederim. söyledikleriniz mantıklı ama benim sorunumda bu aslında. bir hedefim yok. yani önce bir fikir olmalı daha sonra da geliştirilmeli. analiz edilmeli arama motorlarına kendini sevdirmeli. ama henüz ortada bir fikir olmadığından bir hedef koyamadım. Yani söylediğiniz şeyler bu aşamadan sonra gelmeli bence.

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Hocam ilisyon numaralarını yazamazsınız örnek(kızı yatırın kesin iyice ama sağdan felan fistan), resimli de yapamazsınız bir ilizyonu anlatırken süregelen resim bulmanız imkansız! bunun yanında yabancı kanalların çocuklar için eğitici programları var kartondan ıvır zıvır(pardon aklıma gelmedi :) ) yaptıkları o videoları koyar açıklama vb film sitesi gibi bişey olur + bu durumda adsense alamazsınız + adsense alamadığınız için açılır pencereleri reklam almak zorunda kalırsınız o da zaten çoğu saçma sapan içerik ve çocuklar (yiğenimden biliyorum) bir pencere açılınca hemen bilgisayarı kapatır :p işiniz zor!
bence site sihirbazı gibi bir blog açın acemi webmaster lar için eğitici eklenti, script tarzı şeylerden bahsedin ki! bu durumda burada da olduğu gibi birçok web-master sitesinde konularınızı uygun kategorilerde kaynak göstererek yayınlar ve giriş olarak web-master siteleriden zaten her makale için bilinçli takipçi ve hit kazanırsınız!
umarım fikrimi beğenirsiniz

Iff sıkıldım.

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

sUstundag adlı üyeden alıntı

Hocam ilisyon numaralarını yazamazsınız örnek(kızı yatırın kesin iyice ama sağdan felan fistan), resimli de yapamazsınız bir ilizyonu anlatırken süregelen resim bulmanız imkansız! bunun yanında yabancı kanalların çocuklar için eğitici programları var kartondan ıvır zıvır(pardon aklıma gelmedi :) ) yaptıkları o videoları koyar açıklama vb film sitesi gibi bişey olur + bu durumda adsense alamazsınız + adsense alamadığınız için açılır pencereleri reklam almak zorunda kalırsınız o da zaten çoğu saçma sapan içerik ve çocuklar (yiğenimden biliyorum) bir pencere açılınca hemen bilgisayarı kapatır :p işiniz zor!
bence site sihirbazı gibi bir blog açın acemi webmaster lar için eğitici eklenti, script tarzı şeylerden bahsedin ki! bu durumda burada da olduğu gibi birçok web-master sitesinde konularınızı uygun kategorilerde kaynak göstererek yayınlar ve giriş olarak web-master siteleriden zaten her makale için bilinçli takipçi ve hit kazanırsınız!
umarım fikrimi beğenirsiniz

fikirleriniz için çok sağolun. adsense konusunda bende sizinle aynı fikirdeyim zaten. blog konusunda kendime güvenemiyorum. alıntı yapmama dahi gerek yok. temel bilgim zaten var. güncel olarak gelişmeleri takip ettikçe zaten siteme özgün içerikler girebilirim. ama blog özen ister ilgi ister. güncellik ister. yani sürekli. yapmazsanız google amca sizi üzer. bu yüzden biraz geri adım attım blog fikrine karşı

serdar462 serdar462 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 131 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
akinatör tarzında bir şey yapabilirsin :D

WebColden WebColden WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 64 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Mizah blogu aç .

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al