wmaraci reklam

Penguen 2.0: Epic Fail

11 Mesajlar 1.899 Okunma
smmexpress

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Google belki de tarihinde en başarısız güncellemeyi yaptı. Kopya içerikli ya da spam siteler (çok tanınan siteler hariç) sıralamada ilk sayfadalar. Bazı kelimelerde ise yalnızca tek bir sitenin tüm alt bağlantılarıyla birinci sayfayı işgal ettiği görülüyor.

Rekabetin yüksek olduğu bazı kelimelerde ise 1 aylık geçmişi olmayan, 1 tane backlinki olmayan yalnızca 1 sayfası bulunan siteler ilk sayfada.

Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim? Yandex'le arama yaptığımda ilk sayfada hatta ilk sırada olan kelimelerim google'da ilk 10 sayfada bile değiller (spam içerik değil, tamamen özgün 1500-2000 kelimelik makaleler) Başka bir siteden alıntı ile bitireyim

Google bu güncellemede kendisi ile bir çok çelişki yaşadı :
Daha önceden offical update için duyuru yapmayacağız demişlerdi, ilk ağızdan duyurdular.

Bu güncellemede içerik kalitesi ile, spam içeriği çok iyi ayırt edeceğiz demişlerdi, evet ayırt ettiler ama bizim anladığımız mananın tersinde. Durumu kurtarmak için son 48 saattir B planını uyguluyorlar. O da yetmedi kullanıcılardan spam feedback beklemeye kadar düştüler. Bu nedenle içerik kalitesini ölçmek için kullanıcı davranışı metriklerinin etkisini artırdılar. Dolayısıyla sıralamalar saat başı oynamaya başladı.

Huge Change yaşayan siteleri spam olarak algılayan bir metrik eklenmiş, tasarım, içerik eklenme hızı değişimi gibi durumlarda direk algo müdahale odasına alıyor. İşin kötü tarafı eskiden müdahale odasında beklenen sürelerde hızlı bir kontrol ile geçilirdi. 48 saat geçmesine rağmen içerik değişikliklerini indexlere yansıttı ama arama sonuçlarına yansıtmadı. Donanımsal bir sorun olmayacağını varsayarak, hala yama ile uğraştıklarını düşünüyorum.

Matt yine kameralar karşısına geçerek, great content sihirli sözcüğü kullandı. Ama sonuç hüsran, Matt'in kafasından geçen great content ile, algodan geçen great content farklı şeyler hala.

Bu güncellemeyi spam için yaptık dediler, ancak altından SEO ile para kazananların hedef alındığı üzerinden 48 saat geçince netleşti.

Off-Page faktörlerin etki yüzdesini düşürdüğünü gerile gerile anlatan Matt, sosyal medya etkisini artıklarını itiraf etti. Sosyal medya çalışmasını yüksek tutan sitelerde de gerileme başladı. Bu çelişkileri anlayamadım.

İçeriğe dayalı etkenlerin değerini yükselteceğim derken, spam içerik taşıyan siteleri yukarı taşıdı. SEO'lara olan düşmanlığı, Google'a profesyonelliği unutturdu. Sanırım reklam gelirlerindeki düşüşler, spam ekibi üzerine karabulut yağmurları gibi düştü.

Google son 2 yılın en kötü güncellemesini yaptı. Konusunda oteriter bir çok irili ufaklı siteyi sırasından etti. Bu siteler arasında US menşeili M $'lık şirketler de var, Tek webmasterın yönettiği siteler de.

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
reklam

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
Düzeltilecektir diye düşünüyorum, Güncelleme yapıldı ama hala eksiklikleri olduğu ortada.

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
allah belasını versin diyecem ama bela okumak istemiyorum Google nin son yıllardaki saçmalıklarına artık alıştık.Tekel olunca işler böyle yürüyor ne yazıkki.

telegram: saydekofficial

e yemeksepeti e yemeksepeti Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 19 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Olan oldu beyler bazılarına iyi bazılarına kötü. 2 günlük site sen gel üste çık . biraz sıkıntı

wmaraci
wmaraci

allindir allindir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek makine sektörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
MErhaba arkadaşlar ,
Peki bu güncelleme sonuçları yansımaya başladımı yoksa biraz daha sürecek mi .
ayrıca bahsettiğiniz güncelleme sanırım Page Rank güncellemeleri ile alakalı değil
çünkü bir kaç siteye baktım halen bir değişiklik yok.

Ulusoy Ulusoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Ben hiç kafama takmıyorum.Çünkü sitemden eminim herşeyi yerine göre yaptığımdan eminim.Bugün baktım 1. sırayı almışım.Demek ki telaşlanmamakta haklıymışım.Az önce konuyu gördüm bende diyorum 3 gündür niye 1. sayfadaki diğer siteler hep altlara kayboldu diye demek bundanmış :)

webali webali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 48 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Benimde hitlerimde günlük %50 oranında düşüş var sanırım bu yüzden .

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
benim hitlerimdede dusus var gibi gorunuyor bir guncellemeninde isime yaradigini gormedim

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)
Bugün dikkat ettimde bir sitem kendi kelimesinde 3. sırada iken şuan 126. sırada..

MucahitOZER MucahitOZER Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 48 / 20
  • Ticaret 15, (%100)
valla ne yalan söyleyeyim benim film sitemin hileri arttı 50-100 hit alır iken hirlerim günlük artıyor analytics e göre son 3 günki hitim
1- 211 tekil
2- 289 tekil
3- 325 tekil
ve artıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al