wmaraci reklam
lidertakipci

GoDaddy Domain Yönlendirme

5 Mesajlar 5.267 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar aşağıdaki screen de görülen GoDaddy DNS Manager aracılığı ile domain yönlendirmesi yapmak istiyorum. Burada direkt DNS yönlendirmesi yapmayacağım. Mail'i (Mail Exchanger) farklı sunucuya yönlendirdim. Şimdi ise domain.com ve www.domain.com'u farklı bir sunucuya yönlendireceğim. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

wmaraci
reklam

harddepo harddepo İlginizi çeken içerikler Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 59 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
buradan yapmıyorsun kısaca anlatim domaıns tıkla hangi domaini yönlendireceksen launch tıkla açılan pencerede farward forward domain tıkla ve oraya hangi domaine yönlendireceksen yaz onayla

www.kirlipanda.com

• Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)

harddepo adlı üyeden alıntı

buradan yapmıyorsun kısaca anlatim domaıns tıkla hangi domaini yönlendireceksen launch tıkla açılan pencerede farward forward domain tıkla ve oraya hangi domaine yönlendireceksen yaz onayla

Hocam teşekkür ederim, o şekilde bir çok domaini yönlendirdim. Ancak benim burada bahsettiğim direkt yönlendirme değil. İlgili sayfadan detaylı olarak yapılıyor bu işlem ama yapamadım. Belki bilen biri çıkar.

harddepo harddepo İlginizi çeken içerikler Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 59 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
Tamam ama ne yapıcan tam anlamı ile dns yönlendirmicen domaini başka bir domaine de yönlendirmeyeceksin kategoride yönlendirmeyeceksin neyi yönlendireceksin

www.kirlipanda.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)

harddepo adlı üyeden alıntı

Tamam ama ne yapıcan tam anlamı ile dns yönlendirmicen domaini başka bir domaine de yönlendirmeyeceksin kategoride yönlendirmeyeceksin neyi yönlendireceksin

Mesela yapılacaklardan sadece biri;

Mail Exchanger ile Google Apps yönlendirmesini yaptım. Şu an Gmail üzerinden domain.com uzantılı mail hesabı açıp mail alıp-gönderebiliyorum. Yani mail hesapları sunucuyla bağlantılı değil. Sunucuda kesinti olsa bile (Google serverlarında kesinti olmadığı sürece) mail alıp gönderebilirim.

Buradaki gibi : http://support.google.com/a/bin/answer.py?hl=tr&answer=33353

Kurumsal sitelerde mail olayı oldukça önemli hocam. Ama senin bahsettiğin gibi direkt yönlendirme yaparsan sunucuya bağlı kalır (mail hesapları). Bunun dışında bir kaç şey daha var. Bu nedenle buradan yapmam lazım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al