wmaraci reklam

Hit sayıları, kazançları düşen kimler var?

27 Mesajlar 4.002 Okunma
smmexpress

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar yaklaşık 1 ayı aşkındır gerek benim sitem gerekse diğer takip ettiğim sitelerde hit sayılarında anormal düşüşler oluyor. tabi buna bağlı olarakda adsense kazançlarında normal kazancın 3/4'üne varan şok düşüşler oldu/oluyor. bu konuyu internette arattığımda sanki googleden kimse gelmiyor, facebook,twitter da olmasa yerlerde sürüneceğiz.
Aşağıda internette bulduğum bir arkadaşın yorumu :
Tum hitli siteler sorun yasadı özgun olan veya olmayan hitlerde düşüş var sanki millet internet basında değilmiş kimse googleden aratmıyor gibi birşeyler oldu bunda kasıt nedir ya bunca herkesin ekmegiyle google nasıl oynuyor anlamış değilim bu sorunu yasayan binlerce webmaster var ve nasıl bir algoritmadırki anahtar kelime ile alakasız siteler cıkıyor anlam veremiyorum (S.Yılmaz)

Google neden hak edene hak ettiği değeri vermiyor, boş siteleri ön plana alıyor fikri olan ?

wmaraci
reklam

pantegra pantegra wikioyun.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Manager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Benim sitemde de aynı sorun var şuan. Sitenin hitinin dörtte üçü toz olup uçtu. Neden böyle birşey oldu anlamış değilim. Oysaki içeriğimin %90 a yakını özgündür, kendi kelimelerimle yazılmış yazılardır. Belkide bilmediğimiz bir dönemden geçiyoruz fakat farkında değiliz emin değilim açıkçası. Yazdıklarım indexlenmiyor da değil hani. Bazı aramalarda üst sıralarda da çıkıyorum fakat nedir bu işin aslı çok merak ediyorum doğrusu. Umarım uzun bir süre bu şekilde devam etmez.
lodos

kişi bu mesajı beğendi.

reklamsiz reklamsiz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Programlama (öğrenci)
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
2 ay oldu siteyi açalı. Çok iyi gidiyordu geçen hafta adsense ye başvurdum kabul edildi reklam yayınlamaya başladım fakat bu sefer hitler epey düştü hani yeni sitedir ben normal devam edeyim düzelir diyorum ama ciddi bir düşüş yaşandı. Ne yapmalıyız nasıl bir yol izlemeliyiz deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba ? Fark eder mi bilmem ama sitem moda üzerine

pantegra pantegra wikioyun.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Manager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

reklamsiz adlı üyeden alıntı

2 ay oldu siteyi açalı. Çok iyi gidiyordu geçen hafta adsense ye başvurdum kabul edildi reklam yayınlamaya başladım fakat bu sefer hitler epey düştü hani yeni sitedir ben normal devam edeyim düzelir diyorum ama ciddi bir düşüş yaşandı. Ne yapmalıyız nasıl bir yol izlemeliyiz deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba ? Fark eder mi bilmem ama sitem moda üzerine

Yeni sitelerde bu tip şeyler sıkça rastlanan sorunlardır. Devam etmeni tercih ederim. Benim sitem 2 senelik ve hit düşmesi sorunu yaşıyorum. Ayrıca illegal hiç bir şey yapmadım. Etiket basmak da dahil hiç bir şey yapmadım. Ama gel gelelim böyle bir sorunla karşılaştım. Üzücü gerçekten.

wmaraci
wmaraci

reklamsiz reklamsiz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Programlama (öğrenci)
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)

pantegra adlı üyeden alıntı

Yeni sitelerde bu tip şeyler sıkça rastlanan sorunlardır. Devam etmeni tercih ederim. Benim sitem 2 senelik ve hit düşmesi sorunu yaşıyorum. Ayrıca illegal hiç bir şey yapmadım. Etiket basmak da dahil hiç bir şey yapmadım. Ama gel gelelim böyle bir sorunla karşılaştım. Üzücü gerçekten.

o yüzden devam ediyorum sadece ilk 1 ay hitler önceki deneyimlerime göre arttığı için fazla umutlandım birden düşünce umutsuzluk yaşadım ancak dediğiniz gibi daha başlangıç devamında düzelir diye düşünüyorum. sizin olayınız da zor hocam ancak google bu ne yapacağı belli olmuyor yeni sistem çıkartıyor bütün siteleri alt üst ediyor.
lodos

kişi bu mesajı beğendi.

stiltasarim stiltasarim Üni Hakkında - Üniversite Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi - Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1370
  • Beğeniler 194 / 204
  • Ticaret 18, (%100)
Benim sitemde de aynısı var.Hitim 800'lerden 50'lere düştü.Hemnde bir anda.Neden böyle oldu anlamadım.
lodos

kişi bu mesajı beğendi.

ArizaNotlari ArizaNotlari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektronik Tamircisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 62 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Ziyaretçilerim %30 oranında azaldı. Ben bunu pagerank değerimin düşeceğine bağlıyorum çünkü bir önceki güncellemeden 10 gün kadar önce hitlerim %20 oranında artmıştı ve güncellemede pagerank değerim yükselmişti. Tabi bu sadece bir tahmin, tutup da 'pagerankın hite etkisi olmaz' gibisinden yorumlar yapmayın :)
lodos

kişi bu mesajı beğendi.

arizanotlari.com

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Genel araştırmalarımda,
-Son günlerde yaşanan gezi parkı olaylarınında bir hayli etkisi varmış
-Havaların güzel olması sayesinde çoğu kişinin dışarda olması
-Google penguen vs. güncellemeler yapması
SabahKemalCansu ENM

kişi bu mesajı beğendi.

latvian latvian WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
500 den 150 düştü benimde...
lodos

kişi bu mesajı beğendi.

stiltasarim stiltasarim Üni Hakkında - Üniversite Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi - Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1370
  • Beğeniler 194 / 204
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam bende şuan artışlar var.Tekrardan yükseliyor sanırsam.400'lere çıktı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al