wmaraci reklam

site adresindeki dosya indirme linklerini nasıl gizleyebiliriz ?

16 Mesajlar 3.086 Okunma
smmexpress

projeyardim projeyardim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

WP tabanlı bir dosya indirme sitesi düşünün.

Bir konu açıp içerisine indirilecek dosya ile alakalı gerekli yazı ve resimleri attıktan sonra yazı sonuna dosyanın indirme linkini "mask" layıp yani gizleyip koyuyorum. Sayfayı yayına sokuyorum . Siteye üye olmayanlar bu linki göremiyor. Görmeleri için üye olmaları gerekiyor buraya kadar bir sorun yok . Ancak ;

Örneğin indirilecek dosyamızın adresini şu şekilde (http://www.orneksite.com/slow/whitneyhoustonMP3.html gibi) web browser'ın adres çubuğuna yazdığınız zaman ziyaretçi bu dosyayı indirebiliyor. Yani üye olmasına gerek yok dosyanın adresini adres çubuğuna yazdığı an dosyayı indirebiliyor. Bu problemi nasıl aşabilirim ? Dosyalarımı nasıl koruma altına alabilirim , üye olmayanlar paylaştığım dosyalara hiç bir şekilde erişemesin ve indiremesin istiyorum bunun için ne yapabilirim ?

www.projeyardim.com
wmaraci
reklam

veyselfurkan veyselfurkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 4 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
dosya indirme linkine nereden ulaşılıyor ? Üye olmak için tıklayın linkine öğeyi denetle falan mı yapılıyor ?

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Siteye üye değilseniz link yerine siteye üye ol yazısı gözüküyor ve üye olduğunuzda indirme linki gözüküyor. Ancak örneğin siteye üye oldunuz ve linkin adresini gördünüz. Bu adresi kopyaladıktan sonra çıkış yaptınız doğal olarak yine link gözükmüyor ancak linki kopyaladığınız için her yerde kullanabiliyorsunuz üye girişi yapmadan adres çubuğuna bu linki yapıştır git yaptığınız zaman dosya direk bilgisayara iniyor. Veya bir başka web sitesinde bu linki paylaştığınız zaman dosya direk iniyor.

www.projeyardim.com

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
WordPress blogunuzda yazdığınız bir yazının içeriğinde sadece üyelerinize özel bir link ya da farklı bir bilgi sunacaksanız functions.php dosyasına şu kodları ekleyin;

add_shortcode( ‘member’, ‘member_check_shortcode’ );
function member_check_shortcode( $atts, $content = null ) {
if ( is_user_logged_in() && !is_null( $content ) && !is_feed() )
return $content;
return ”;
}

sonrasinda ise;
[member] Bu alanı sadece üyeler görebilir.
[/member]

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
evet bu kodu biliyorum ancak bu istediğim olayı çözmüyor maalesef ilginiz için tekrar teşekkürler

www.projeyardim.com

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Java script ile indirtebilirsin. Linkin üstüne geldiği zaman adres olarak "" gibi bir şey yazar hepimiz karşılaşmışızdır yeni sekmede açamayız falan sinir olurum ben :) böyle bir kod yazabilirsin sanırım

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Java script yapmayı hiç bilmiyorum o yüzden olup olmayacağı konusunda bir şey diyemiyorum. Ama bilgisi olan arkadaşlar böyle bir koda sahipse deneyebilirim. Fikriniz için de ayrıca teşekkürler.

www.projeyardim.com

emotionx emotionx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
WordPress tabanlı bir web sitesini geliştirmen açıkçası uğraş ister. Ama birde Google de nasıl arama yapman gerektiğide önemlidir. Aradığın şeyi İngilizce olarak da aratmalısın. Bu link işini görebilir ama denemedim içinde ne var bir bak sanırım bu aradaığın: http://wordpress.org/plugins/hide-real-download-path/

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

projeyardim adlı üyeden alıntı

Java script yapmayı hiç bilmiyorum o yüzden olup olmayacağı konusunda bir şey diyemiyorum. Ama bilgisi olan arkadaşlar böyle bir koda sahipse deneyebilirim. Fikriniz için de ayrıca teşekkürler.

Böyle bir şeyi sana kimse hazır vereceğini düşünmüyorum en azından bedelsiz olarak. Yavaş yavaş öğrenebilirsin eğer istersen :)

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

emotionx adlı üyeden alıntı

Merhabalar,
WordPress tabanlı bir web sitesini geliştirmen açıkçası uğraş ister. Ama birde Google de nasıl arama yapman gerektiğide önemlidir. Aradığın şeyi İngilizce olarak da aratmalısın. Bu link işini görebilir ama denemedim içinde ne var bir bak sanırım bu aradaığın: http://wordpress.org/plugins/hide-real-download-path/

Teşekkürler zaten bende aslında öncelikli olarak ve ağırlıklı olarak yabancı kaynaklara başvuruyorum ama " Hide link " gibi basit kelimeler ile aramak aklıma gelmemişti açıkcası :) Daha komplike olarak arattığım için tam olarak istediğime ulaşamadım ayrıca eklentiyide yarın inceleyip burdan yine bilgisini vereceğim. Teşekkürler.

www.projeyardim.com
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al