wmaraci reklam

site adresindeki dosya indirme linklerini nasıl gizleyebiliriz ?

16 Mesajlar 3.084 Okunma
smmexpress

emotionx emotionx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
Önemli değil biraz inceledim eklentiyi ben tahminimce tam istediğin şey. Açıkçası ben bir hosting firmasıyım müşterim olsaydın sana daha iyi yardımcı olurdum :) PM atabilirsin.

wmaraci
reklam

projeyardim projeyardim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

shateiel adlı üyeden alıntı

Böyle bir şeyi sana kimse hazır vereceğini düşünmüyorum en azından bedelsiz olarak. Yavaş yavaş öğrenebilirsin eğer istersen :)

Bu tip script ler basit yapılıdır genelde ve internette de ücretsiz olarak eminim bulunur ben script olarak aramadığım için bilmiyorum şu an eklentiler veya php kodlar üzerinden sorunu giderek için araştırma yapıyordum . İnanın o kadar çok şey öğreniyoruz ki artık script öğrenmek içinde uğraşmam açıkcası amatör işler ile uğraştığım için.

www.projeyardim.com

• Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Sizin bu işten kazancınız var ise bir webmastere ihtiyacınız var bence. Tabi kazancınız yoksa bir şey diyemicem kendiniz çabalamalısınız.

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

emotionx adlı üyeden alıntı

Merhabalar,
Önemli değil biraz inceledim eklentiyi ben tahminimce tam istediğin şey. Açıkçası ben bir hosting firmasıyım müşterim olsaydın sana daha iyi yardımcı olurdum :) PM atabilirsin.

Tekrar teşekkürler dediğim gibi profesyonel olarak bir çabam yok. Para kazanma isteğinizi anlıyorum ama " müşterim olsaydın sana daha iyi yardımcı olurdum " cümlesini burada biraz hatalı kullanmışsınız . Müşteriniz olmayanlara yardım etme niyetinde değilseniz bu forum da ne yaptığınız sorgulanır bu cümlenizin üzerine . Ve ardından sadece reklam yapıp müşteri toplama mantığı ile forumu kullandığınız düşünülür yani ben öyle düşünürüm . Bu forum da da daha yeniyim sizde dahil olmak üzere kimseyi tanıyorum . Ama dediğim gibi böyle bir mesajın üzerine ben bu şekilde düşünürüm. Ayrıca uzun süredir yurt dışında bir host firması ile çalışıyorum ve kesinlikle firmamı değiştirmeyi düşünmüyorum. İyi geceler.

www.projeyardim.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Yok yok siz tamamen yanlış anladınız benim bundan kastım siz benim müşterim olurdunuz ben ise web sitenize izniniz dahilinde erişip bu eklentiyi kurardım ve yardımcı olmuş olurdum. E tabi müşteriye ihtiyacı kimin olmazki ama reklam amaçlı değildi bunu bilin.

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Yok yok siz tamamen yanlış anladınız benim bundan kastım siz benim müşterim olurdunuz ben ise web sitenize izniniz dahilinde erişip bu eklentiyi kurardım ve yardımcı olmuş olurdum. E tabi müşteriye ihtiyacı kimin olmazki ama reklam amaçlı değildi bunu bilin.

Düşünceniz o yönde olabilir ama benim sizin üzerinizdeki ilk izlenim bu yönde oldu maalesef. Belki ilerde birbirimizi daha iyi tanırız . Bu arada teklifiniz için teşekkürler ancak eklentiyi kurabilecek kapasitedeyim aksi halde sanırım bu formda yer almam biraz mantıksız olurdu :) Neyse konuyu çok dağıttık . İsteğim yönünde bir kod hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir . Konu günceldir. Arkadaşların verdiği eklentiyi de yarın deneyip inceleyip hakkında olumlu olumsuz bilgi vereceğim. Teşekkürler.

Ek Olarak:

Merhabalar,
WordPress tabanlı bir web sitesini geliştirmen açıkçası uğraş ister. Ama birde Google de nasıl arama yapman gerektiğide önemlidir. Aradığın şeyi İngilizce olarak da aratmalısın. Bu link işini görebilir ama denemedim içinde ne var bir bak sanırım bu aradaığın: http://wordpress.org/plugins/hide-real-download-path/

Bu gün Hide Real Download Path eklentisii kurup test etim ancak tam olarak ihtiyacıma cevap vermedi . Eklentiyi kurup dosyalarınızın bulunduğu dosyayı tanımladıktan sonra açtığınız konu içlerine eklentinin kısa kodunu girmeniz gerekiyor. Ancak bu kısa kod linki gizlese de sayfa kaynağına bakıldığında dosya yolunu gizlemediği gibi üyeler yine dosya linkini edinip başka yerde kullanabiliyor.

İlginiz için teşekkürler başka yolları aramaya devam etmekteyim. Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim .

Ek Olarak: 2, 3 gün önce konuyu açmıştım ve soruna tam olarak bir çözüm bulamadım ancak 1 hafta 10 gündür bu konuyu araştırmaktayım ve en mantıklı olarak bu sorunu htaccess dosyasından hot link koruması yaparak çözebileceğimi düşünmekteyim. Hot link htaccess kısa kodlarıda forumda ve diğer yerli ve yabancı kaynaklarda fazlası ile mevcut. Ancak belki bu konuda gerçekten bilgi sahibi olan bir arkadaşımız varsa kendisinden bir ricada bulunmak istiyorum . Tam olarak istediğim web sitesinde sadece .jpeg . gif . png .zip .rar dosyalarını hot link ile korumaya almak istiyorum. Bunları dışında başka bir dosya tipi koruması istemiyorum . Sadece bu dosyaları içerecek temiz ve gereksiz satırları olmayan bir htaccess kodu verebilecek arkadaş varsa çok seviniirim, bu şekilde işimi çözmeye çalışmak istiyorum. Tekrar teşekkürler hepinize.
emotionx

kişi bu mesajı beğendi.

www.projeyardim.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al