wmaraci reklam
lidertakipci

W3 Doğrulama 73 adet hata var çözemedim

3 Mesajlar 1.030 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dillib dillib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenin W3 Doğrulama linki

Arkadaşlar aynı tip hataları gösteriyor ben sorunun ne olduğunu nasıl çözeceğimi bulamadım yardım edebilirseniz çok sevinirim.

------------------------------------------------------------------------

Line 96, Column 19: document type does not allow element "div" here; missing one of "object", "applet", "map", "iframe", "button", "ins", "del" start-tag

The mentioned element is not allowed to appear in the context in which you've placed it; the other mentioned elements are the only ones that are both allowed there and can contain the element mentioned. This might mean that you need a containing element, or possibly that you've forgotten to close a previous element.

One possible cause for this message is that you have attempted to put a block-level element (such as "

" or "

") inside an inline element (such as "", "", or "").

------------------------------------------------------------------------

Line 97, Column 22: document type does not allow element "div" here; missing one of "object", "applet", "map", "iframe", "button", "ins", "del" start-tag
>

The mentioned element is not allowed to appear in the context in which you've placed it; the other mentioned elements are the only ones that are both allowed there and can contain the element mentioned. This might mean that you need a containing element, or possibly that you've forgotten to close a previous element.

One possible cause for this message is that you have attempted to put a block-level element (such as "

" or "

") inside an inline element (such as "", "", or "").

Ek Olarak: Sorun çözüldü..

Çözüm için
tıklayin yada aşağıda idsi #3 olan mesaja bakın arkadaşlar

www.kayserisaglikmesleklisesi.com
www.tamerasml.com
www.huysuzum.com
wmaraci
reklam

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)
Diyelim ki bir kişi arama motorunu kullanıp aynı sorunu yaşaması münasebetiyle bu konuya girdi ve sorun şu "Ek olarak: Sorun Çözüldü" lafını görse sence o kişinin içinden ne geçer?

Bu yüzden forumun amacına ulaşması için sorunu nasıl çözdüğünü de vermelisin. Eğer sorunumu hallettim bana ne dersen -ki bu yaptığın onu çağrıştırıyor- bu konuyu görüp de sonra açacağın başka yardım konularında insanlar cevap vermek için iki kere düşünür. En azından şahsım adına ben düşünürüm.
spinabifida Muhsin ASLAN alabacaknet

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...

dillib dillib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı sorunu bende yaşadım açıklar mısın diyen bir kardeşimiz olduğu zaman yardımcı olurdum elbette. Ama böyle bir istek olmadığı sürece benim aklımda böyle bir şey yoktu ne yalan söyleyeyim. O anlamda haklı olabilirsin ama hayat çoğunlukla arz talep ilişkisi üzerine kurulu bence.

Bir şeyler yapıp karşılık bekleyen bir insan değilimdir ayrıca. Eğer böyle insanlar bu adam sorununu kendi başına çözmüş burayada nasıl çözdüğünü yazmamış diyerek bana yardımcı olmayacaklarsa varsın olmasınlar sorun değil...

Seni sorunu nasıl çözdüğümü merak eden birisi olarak kabul edip açıklıyorum;

Yaşadığım w3 validator sorunları html hiyerarşisi ile alakalı sorunlardı çoğunlukla. Örneğin;

//YANLIŞ
//DOĞRU
------------------------------------

//YANLIŞ
Bu sorunun çözümünü yalnızca birisini kullanarak çözdüm
1.bölüm

style kodu div#sol div#thumbnail{width:100px; height:100px}
2.bölüm

style kodu div#sag div#thumbnail{width:50px; height:50px;}

Burada iki farlı bölüm için aynı id ismi kullanarak css kodlaması yaptık başarılı ile çalışıyor ancak w3 validator de bu bir hata olarak algılanıyor.
BİR ID İSMİNİ YALNIZCA 1(BİR) KEZ KULLANMAMIZ GEREKİYOR!
Bu tür durumlarda class kullanmalıyız.

Doğrusu;

1.bölüm

style kodu div#sol div.thumbnail{width:100px; height:100px}
2.bölüm

style kodu div#sag div.thumbnail{width:50px; height:50px;}

• //YANLIŞ

• //YANLIŞ

* ul ve li tagları arasında başka tag kullanmamalıyız

Ek Olarak:

CesuryureK adlı üyeden alıntı

Diyelim ki bir kişi arama motorunu kullanıp aynı sorunu yaşaması münasebetiyle bu konuya girdi ve sorun şu "Ek olarak: Sorun Çözüldü" lafını görse sence o kişinin içinden ne geçer?

Bu yüzden forumun amacına ulaşması için sorunu nasıl çözdüğünü de vermelisin. Eğer sorunumu hallettim bana ne dersen -ki bu yaptığın onu çağrıştırıyor- bu konuyu görüp de sonra açacağın başka yardım konularında insanlar cevap vermek için iki kere düşünür. En azından şahsım adına ben düşünürüm.

CesurYurek bende senden birşey öğrenmek istiyorum.

tarih.gen.tr isimli sitende @tarih.gen.tr uzantılı mail alınması ile ilgili bağlantını gördüm bunu nasıl yaptın merak ettim yardımcı olabilirsen veya böyle bir makalen varsa paylaşabilirmisin?

Ek Olarak: Bana o kadar laf söyledin ama halen bana cevap vermedin dostum farkında mısın?

www.kayserisaglikmesleklisesi.com
www.tamerasml.com
www.huysuzum.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)