wmaraci reklam

Hostdaki dosya adını otomatik olarak değiştirmek mümkünmüdür ?

7 Mesajlar 875 Okunma
smmexpress

projeyardim projeyardim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu açacağım yer için kararsız kalıp burada açtığımı belirtmek isterim. Yanlış yerde açtıysam da özür dilerim.

Merak ettiğim şöyle bir şey var ;

Kendi hostumda barındırdığım .zip veya herhangi bir indirme dosyası birkere indirildikten sonra otomatik olarak dosya adını değiştirilip , değişen bu yeni dosya adını yine indirme linkine yeniden entegre edebilecek bir sistem , yazılım veya kod varmıdır veya olabilirmi acaba ?

Böyle bir sistem varsa wordpress sitemde böyle bir sistem kullanmak istiyorum. Yardımcı olup bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

www.projeyardim.com
wmaraci
reklam

ademd ademd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci,stajyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
şöyle olabilir; download butonuna tıklayınca dosya adı değiştirme işlemini de başlatırsın.
dosya ismi veritabanında kayıtlı olsun yada bir txt dosyasında falan. dosya inerken ismini de "rename ("xx.zip", "'.$urettiginkod.'.zip");" lede dosya adını değiştirirsin. veritabanındaki dosya adını da aynı kodla güncellersin. sayfaya tekrar girdiğinde veritabanından yeni linki çekmiş olursun.

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

ademd adlı üyeden alıntı

şöyle olabilir; download butonuna tıklayınca dosya adı değiştirme işlemini de başlatırsın.
dosya ismi veritabanında kayıtlı olsun yada bir txt dosyasında falan. dosya inerken ismini de "rename ("xx.zip", "'.$urettiginkod.'.zip");" lede dosya adını değiştirirsin. veritabanındaki dosya adını da aynı kodla güncellersin. sayfaya tekrar girdiğinde veritabanından yeni linki çekmiş olursun.

Bu veritabanındaki dosya adını güncellemeyi kendim manuel olarak mı yapayım diyorsunuz yani ?

www.projeyardim.com

• Üyelik 29.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci,stajyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

projeyardim adlı üyeden alıntı

Bu veritabanındaki dosya adını güncellemeyi kendim manuel olarak mı yapayım diyorsunuz yani ?

yok dostum rename kodunun hemen altına update tablo set link=$urettiginkod olarak güncellersin yani dosya her indiğinde otomatik olarak hem dosya adı değişir hemde veritabanına eklemiş olur. ama bunu trafiği yoğun bir sitede kullanabileceğini sanmam. aynı anda indirme yapılmaya çalışırsa sıkıntı olur

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Koldlama ve yazılım hakkında bilgim olmasa mantık olarak dediğiniz şeyi anladım ve yapılabileceğini öğrenmiş oldum. Sitede yoğun trafik olsada aynı anda aynı dosyayı indirmek pek söz konusu değil keza çok fazla dosya olacağı için böyle bir şey epey düşük bir ihtimal. Ama tabi olmaması imkansız da değil :)

Peki bu verdiğiniz kodu wordpress sitemde hangi php dosyası içine girmem gerekir ?

www.projeyardim.com

• Üyelik 29.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci,stajyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
ben sistemler üzerine fazla bilgi sahibi değilim. direkt kodlamadan yana olduğum için wordpress de nereye eklenir bilmiyorum :) indirmenin yapıldığı dosyaya eklemen gerekir yada onun fonksiyonları nereden çekiliyorsa ona

• Üyelik 07.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

ademd adlı üyeden alıntı

ben sistemler üzerine fazla bilgi sahibi değilim. direkt kodlamadan yana olduğum için wordpress de nereye eklenir bilmiyorum :) indirmenin yapıldığı dosyaya eklemen gerekir yada onun fonksiyonları nereden çekiliyorsa ona

Anladım peki bunu çalışabilir bir çalışabilir bir komut dzini sıralamasında verme şansınız varmı yani yanlış mı söyledim bilmiyorum ama tam olarak amacım şu : functions.php dosyamın içine bu sistemin kodunu eklemek istiyorum. Bunun için verdiğiniz kodu nasıl yazmalıyım tam olarak.

www.projeyardim.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al