wmaraci reklam

ip başına indirme limiti (soru)

4 Mesajlar 1.346 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ArizaNotlari ArizaNotlari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektronik Tamircisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 62 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba.

Joomla tabanlı sitemde bulunan pdf ve rar dosyalarına indirme limiti koymak istiyorum. Konuyla ilgili uzun süredir araştırma yapıyorum. Bir kaç sitede bununla ilgili bilgi buldum ama işe yaramadı. Hazır modüller de buldum ama bunları kullanabilmek için sitedeki tüm kategori ve makaleleri yeniden düzenleyip yüklü dosyaların yolunu değiştirmek zorundayım. .htaccsess veya php üzerinden var olan düzeni değiştirmeden böyle bir şey yapmak mümkün mü?

arizanotlari.com
wmaraci
reklam

fatihuzuner fatihuzuner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 2 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
sırf o işi yapacak joomladan bağımsız bir yazılım olacaksa neden olmasın. joomlaya bağlı da yazılabilir :) ancak bağımsız yazacak olan çok kişi bulunur :D
ArizaNotlari

kişi bu mesajı beğendi.

ArizaNotlari ArizaNotlari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektronik Tamircisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 62 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
"Pagerank güncellemesi ne zaman?", "adsenseden banlandım", "paintte yaptığım karalamam nasıl olmuş", "birbirine benzeyen temalardan bir tane daha yaptım nasıl olmuş?", "onyüzmilyon defa yazılmış seo tekniklerini anlattım nasıl olmuş" gibi bir konu açsaydım onlarca cevap yazılırdı ama herkesin işine yarayabilecek böyle bir konuyu kimse kaale almıyor.

arizanotlari.com

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Merhabalar,

Birden fazla yöntemle bunu yapmanız mümkün, ben aklıma gelen 3 yöntemi paylaşmak istiyorum.

Herhangi bir içerik yönetim sisteminden bağımsız olarak PHP ile basit bir şekilde yapılabilir.

Download edilecek dosya için bir adres belirlenir. Örneğin dosya adresi xxx.com/file.zip şeklinde ise xxx.com/dosyaindir/file.zip (xxx.com/dosyaindir.php?yol=file.zip) şeklinde bir sayfa oluşturulur. Bu sayfa, değişkende belirtilen dosyayı indirtmeye yarar.

Bu sayfa içerisinde de giren kişilere özel bir session sayaç oluşturulur. Her yeni bir indirme sayfasına girildiğinde ise bu sayaç 1 defa artar. İndirme limiti kaçsa ona geldiğinde ise "günlük indirme limitiniz dolmuştur" tarzında bir ifade belirir. Çerezlerle de yapılabilir, indirme limitine göre de çerez süresi kendini yeniler. Diğer bir yöntem ise dosya indiren kişinin IP adresinin günlük havuza eklenmesidir. Bir kişi aynı havuza 5 kere eklenmişse, o IP adresine günlük kotanız dolmuştur yazısı gönderilir. Günün sonunda ise hazırlanmış olan sistem veri tabanını boşaltır.

3 şekilde yapmak mümkün, bunu koda dökmek ise yapmak isteyen arkadaşlara kalmış diyeyim. :)
ArizaNotlari

kişi bu mesajı beğendi.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al