wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress siteme index atmışlar nerden nasıl temizlerim

19 Mesajlar 3.432 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Omurcek Omurcek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Akılları sıra uyarı vermişler. İndex atmak yerine İletişimden bildirsene madem o kadar iyi niyetlisin. Bence şirketi yönetenlere iki gaz verin mahkemeye versinler, bide avukat tutuldu mu 1 ayda sonuçlanır hapiste yatmaz belki ama tazminatı olur :))

omurcek.com
wmaraci
reklam

BozkurtReis BozkurtReis Hello Bro Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Para Yer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1007
  • Beğeniler 176 / 201
  • Ticaret 25, (%96)
Verin ftp bilgilerini halledeyim

Modern ve Gelişmiş İddaa Tahmin Uygulaması Satışta !!!!

18579 18579 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 21.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 12 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar hocam benim wp sitemde bir zamanlar index yemişti ben şu şekilde düzelttim belki sizde de işe yarar.

/wp-admin url adresinden admin paneline girin bileşenler kısmından sizin eklemediğiniz/yabancı gelen bileşeni kaldırın.

Daha sonra sitenizde bulunan açığı araştırıp kapatmaya çalışın ki bir daha index yemesin.

İyi forumlar,
Nexus38

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşın işi aksamış verecekleri kadar zarar vermişler zaten. iyi niyetli insan uyarıyı index atarak değil özel mesaj atarak yardımcı olur. dosya izinlerinizi ve kullandığınız şifrelerinizi kontrol edin. sık sık çerezleri silmeyi de unutmayın. geçmiş olsun.

wmaraci
wmaraci

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Uyarıyı kaldırmak açığı kapatmaz. Uyarıyı kaldırırsın adam gelir yine o uyarıyı koyar yada bir başkası gelir uyarmaz siteyi uçurur. O yüzden yapılması gereken sitedeki gereksiz ve güvenilir olmayan eklentileri kaldırmak. Wordpress eklentisiz haliyle ziyadesiyle güvenli.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

cladius cladius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 3, (%100)
merak ettim hani versiyona yaptılar bunu ?

mek444 mek444 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam az çok anlarım bu işlerden.Sitenizde sql , uplaod vb. açıkları varmış.Adamlar shell yolu ile sitenizin indexini değiştirmiş.Siz shell'i sileceksiniz şifrelerinizi değişeceksiniz.Açığıda kapatacaksınız.Büyük ihtimalle dork bulmuşlardır.Zor bişey değil.

Ocean Ocean Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
bir önceki wordpress sürümündebu güvenlik açığının sık sık yaşanmasının ardından wordpress bir güncelleme getirdi zaten. Wordpress üyelik sisteminin kapalı olmasına muhakkak dikkat ediniz. Wordpress üyeliğe açık olduğu taktirde bu açıktan yararlanarak index atılabiliyor. Ayrıca yukarıda arkadaşımızın dediği gibi bilmediğiniz ve üçüncü sınıf eklentileri kullanmayınız. Daha çok herkes tarafından kullanılan profesyonel eklentileri tercih ediniz.

Better-WP-Security eklentisi ile wordpress sitenizi daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Örneğin veritabanı önekini değiştirmek, varsayılan kullanıcı "admin" hesabını kaldırmak, dosya değişimi yaşandığı zaman değişimi yapan IP numaranı banlamak, hatalı giriş denemelerini engellemek vb. bir çok güvenlik noktasını içeriğinde barındırıyor.

Düzeltme konusuna gelince, ftp'den sitenin ana dizinine girerek index.html veya index.php dosyasını silerek, orjinal wordpress index.php'sini ftp'e yükleyiniz.

Siteniz tekrar aktif hale gelecektir.

Güvenli sörfler dilerim :-)

Dark Dark WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web - Grafik Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba dostlar anca cevap yazabildim tamamen hostingten kaynaklanan bir olaymış bu zira zaten aynı şirkete farklı hostinglerden 3 4 site daha yapmışlığım var, hemen yedek aldım hosting şirketini değiştirdik sıfırdan kurulum yaptım şuan sorunsuz çalışıyor tekrar sorun olursa şikayette bulunacağız. herkese teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al